Шнорхелинг – в изучаване на подводния свят

  • 38 872
  • 186
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X

Милос ме очарова тази година, освен с всичко друго и с повдводен свят. Пещери и подводни скали в изобилие, извори в морето, някакви разкошни пъстри рибки, ама съвсем като папагалчета, много интересни дънни риби, плоски и двете им очи са от едната страна на тялото. Седяха си заровени в пясъка, а друг вид риби, с два шипа ходеше и ги бучкаше. Скат също видях за пръв път.


Марипоса, би ли споделила къде точно на Милос откри тези красоти? Благодаря Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 94
Обаче най-добър ефект си има, колкото и гнусно да звучи Simple Smile, да се изплюеш в маската и да го размажеш хубавичко,
Не е до гнусливост,  плюнката съдържа бактерии. Antifog спрейовете вършат работа, стига наистина да е свален фабричния слой

# 32
  • Мнения: 1 050
Нито ме е гнус, нито нищо Joy Плюя си за ужас на моя приятел Joy Но тази година и той видя, че няма оправия и взе да се пречупва Simple Smile))

Моят първи комплект беше от Кауфланд. Хубав шнорхел, хубави плавници, маската и тя ставаше. За един рожден ден получих нова маска, забравих марката, но е хубава с мек нос, бяла. И досега не съм споделяла с приятеля ми, но бях много разочарована, че е бяла и чр не ми пасва на нищо, пък и аз не обичам особено бялото Joy

Обаче много ми е тегаво като ми се запоти маската, трудно я поставям във водата, ако се наложи (трябва да търся скала, пък да запазя равновесие), заболява ме устата от шнорхела и... последно... трудно си говорим когато съм екипирана така. А приятелят ми отказва да ползва друго освен очилца, защото така се бил чувствал по-свободен Blush И така, от тази година сме само с по едни очилца от ЛИДЛ. Иначе си плуваме покрай скали и си гледкаме рибенцата Wink Обаче покрай темата се надъхах за нов хубав комплект

# 33
  • София
  • Мнения: 94
Ето едно много добро видео, което би ви помогнало при избор на маска.
https://www.youtube.com/watch?v=fA_gQpyZBJM

# 34
  • Мнения: 4 994
И да те питам по този повод, с какво снимаш под водата? Чудесни снимки!

Снимките не са мои, съжалявам, ако съм подвела някого. В гръцката тема уточних, че снимките съм ги взела от интернет, сащото моите собствени са зле. Лошото качество на снимките ми се дължи на мен и на лошото време - снимахме края на юни в Гърция, нямаше много слънце и морето беше по-бурно, съответно видимостта във водата беше далеч от идеална. Снимките ми станаха много мрачни и мъгливи, а видеото е прилично като качество, но пък като се гмурна да снимам нещо, се вижда как не ми стига въздуха да го заснема добре и изплувам за да поема въздух наново... Надявам се от следващото море да имам нещо нормално за показване.  Laughing

Понеже моите снимки не предават красотата на рибките добре, исках да илюстрирам с нормални снимки и затова взех от интернет.

Иначе снимаме с тази камера. Сега поръчахме за нея дръжка за подводно снимане, с която се надявам качеството на видеата да е малко по-добро. Камерата е компромисна, най-добри са GoPro, но са 3-4 пъти по-скъпи от тази.

# 35
  • София
  • Мнения: 94
GoPro съвсем не са най-добрите Simple Smile. Подводната фотография е доста сложна, и ако искате снимки каквито е постнала Макарон...ами цена на бокса струва почти колкото камерата, като добавим и подводна светкавица сметката набъбва доста. Водата е доста по плътна от въздуха, и поглъща предимно топлите цветове. Колкото е по далеч снимания обект снимките ще са по-зелени, или по-сини в зависимост от водата. Голям зуум също не би бил ефективен. Най добри снимки стават при максимално доближаване до обекта който снимаме. Xaomi Yi 4k е дoбър бюджетен модел.

# 36
  • Мнения: 18 268
Хмм, не е много бюджетен този Xiaomi. Като се плати ДДС излиза малко по-малко от Go prо от UK.

# 37
  • Мнения: 4 994
GoPro съвсем не са най-добрите Simple Smile

Имах предвид от типа спортна action camera, иначе със сигурност има много по-скъпо и качествено професионално оборудване за подводно снимане. Те обаче са ни толкова очевидно над бюджета, че дори не сме си помисляли да купуваме такова нещо. Като за 40 евро и снимки за лична консумация, Кростур биват, особено след като фотографът (т.е. аз) позадобрее.

# 38
  • София
  • Мнения: 462

Марипоса, би ли споделила къде точно на Милос откри тези красоти? Благодаря Hug

Скалите са по северния бряг, Саракинико, Папафрагас, Митакас. Подводните извори съвсем случайно открих на Палеохори, а иначе рибки си има навсякъде:) Скатчето на Клефтико го видях.

# 39
  • Мнения: 1 545
Фабричното покритие на нова маска първо се обгаря с най-обикновена запалка, стъклото отвътре трябва да стане черно, много леко по силиконовата част, само отвътре, след това се слага бяла паста за зъби навсякъде и се търка без вода много добре, може и с четка. Накрая се изплакване добре. Преди всяко гмуркане или се плюе, както е обяснила Мишелин, или се пръска с най-обикновено веро, леко разредено с вода, и се изплакване само преди да се сложи на очите.
Най-хубавите места за гмуркане са на коталовата бариера в Египет (Шарм Ел Шейк).

# 40
  • Мнения: 3 635
В София правят ли такова обгаряне в магазините? Като чета или гледам ревюта, на запад магазините които продават екипировка правят това обгаряне на стъклата на маските. Аз не бих се пробвала сама. Имало и някакви специални козметики, с които този слой се свалял.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 966
Аз лично запалка не бих доближила до чисто новата си маска, пък който иска да си използа и този метод, търкането с паста за зъби за мен върши достатъчно добра работа, на доста маски съм го правила вече. И това с верото или бебешките шампоанчета също не е за мен вариант. Пробвала съм го, естествено, ей така за опита Simple Smile Много хубавичко разваля вакуума като се разтече нанякъде, започва се едно постоянно чистене на маската под водата и е особено "приятно" чувството от сапунен разтвор в носа и синусите Grinning Е, има си и плюс, маската започва да мирише на хубаво.

# 42
  • Мнения: 3 635
Аз лично запалка не бих доближила до чисто новата си маска, пък който иска да си използа и този метод, търкането с паста за зъби за мен върши достатъчно добра работа, на доста маски съм го правила вече. И това с верото или бебешките шампоанчета също не е за мен вариант. Пробвала съм го, естествено, ей така за опита Simple Smile Много хубавичко разваля вакуума като се разтече нанякъде, започва се едно постоянно чистене на маската под водата и е особено "приятно" чувството от сапунен разтвор в носа и синусите Grinning Е, има си и плюс, маската започва да мирише на хубаво.
С каква паста чистиш и с пръст ли само или с четка някаква?

# 43
  • Мнения: 1 545
Методът със запалката е абсолютно безопасен, и е единственият, преди пастата. Мъжът ми има школа за скуба дайвинг, мисля,  няма смисъл да обяснявам повече, всички професионалисти го използват. А верото против изпотяване го видяхме от професионален дайвинг в Шарм, и от тогава го използваме. Ако се измие хубаво, нищо не остава и не разваля нукакъв вакум.
Гмуркаме се непрекъснато на над 30 метра, и всичко е безпроблемно.

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 21:23 от dessita

# 44
  • София
  • Мнения: 1 966
Да, факт е, че с обгаряне най-добре се маха, но аз лично не бих посмяла, както сигурно и повечето хора, една хубава маска не струва малко и определено не ми се рискува. Между другото, диоптричните стъкла за маски я нямат тази мазна гняс и нямат нужда от първоначално търкане. Пастата за зъби гледам да не е избелваща и по възможност да е бяла, търкам хубавичко с пръсти, оставям да позасъхне и после пак търкам. Хубаво е и по силикона да се изтърка, ако ефектът не е достатъчен, се прави няколко пъти, може да се измие и с меглио и с всякакви препарати за съдове. Дори и да няма достатъчен ефект в началото, след няколко гмуркания обикновено нещата се оправят. Има в Гърция едни водорасли като трева, с тях да се изтърка също има много добър ефект. След всяко гмуркане или шнорхелинг маската е хубаво да покисне 10-20 мин в нормална несолена вода.
А като се измие хубаво остава ли изобщо някакъв ефект срещу изпотяването? Не знам, само на едно сафари го пробвах това и колко ругах, докато разбера защо маската ми е започнала така жестоко да ми пуска вода, направо я бях отписала вече - за смяна Simple Smile  Е, като ми просветна накрая какво предизвиква този ефект, съвсем се отказах да използвам този метод против изпотяване. Иначе и аз така от другите го видях и реших да пробвам, ама не мерси, плюенето върши прекрасна работа, както и повечето от разните специални мазила и спрейчета.

Общи условия

Активация на акаунт