Истанбул [тема 45]

  • 65 380
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 316
И Тото от Скандау  вече яде истанбулски гевреци.

https://www.youtube.com/watch?v=M7KOMNDfims

Къде е сниман клипа? Мисля, че в Каракьой?

# 61
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Привет и то мен!
Таня67, благодаря за помощта. Информативно отворих на ИДО (евентуално за Принцовите остови).
    Впрочем в сайта на Дентур за спирка Кабаташ пише: Attention Please, Our transports has stopped until 2 years from Üsküdar to Kabataş by Istanbul Municipality for Terminal Project.. Да се има впредвид при самостоятелно организиране на обектите.
    Все още не знам в кой хотел ще сме, надявам се утре да науча. Иначе горе-долу сглобих програма като всичко ще се променя в движение, евентуално, че го дават дъждове Angry. Важното е, че имам карта на Истанбул, на железопътния транспорт, на спирките на фериботите Smiley. Все пак нахвърлях някакъв план като уточнявам, че този път Истанбул е за разходка, удоволствие и хапване (от понеделник нататък ще мислим за кг пак Satisfied):
1 ден:
- разходка с групата до Историческата част  (ходила съм ама пак ми се ходи, пък и е бонус). Оттам придвижване с трамвая
- самостоятелно Египетски пазар (няма как да пропусна, обичам си калабълъка и пазаренето Smiley). Евентуално след това връщане до хотела ако не сме се регистрирали, пък и да оставим покупките от пазара Smiley
- ранните следобедни часове разходка с корабче по Босфора (това не съм го преживявала). Сега тук мисля да се слезе на Юскюдар за кафенце на възглавничките евентуално според времето. Ето оттук ми се искаше директно да отидем на Кабаташ, но по-горе писах какво прочетох в сайта на Дентур фериботите. Предлагайте вариант да не се връщаме до Еминьоню, за да отидем до Таксим(ако въобще слезем на Юскюдар)
- до Таксим (с трамвая до Кабаташ, оттам с фурникуляра до Таксим). Оттам по Истиклял (евентуално м. Мадам Тюсо) през к.Галата до Новата Джамия (тази разходка по Истиклял не я пропускам Smile, а тази джамия я обожавам - ако има чувство на нирвана съм го изживявала в двора й при залез слънце, при пеенето на мюезина, не бях се чувствала толкова спокойна и добре дотогава). Надявам се около залез слънце да успеем и вече оттук нататък разходка я по моста, я из Лалели, в зависимост къде е хотела. Хапване.
2 ден:
- с групата разходка до Желязната църква и азиатския бряг с автобуса (бонус). Тук пак на място се действа. Не знам къде карат и спират Караджъ-то в Азия (помня, че когато ходих предния път беше на нещо като кей и се виждаше съвсем в близост моста, ама кой?) . В този ден искам да отидем до Кадъкьой. Или се връщаме с групата към Европа и пак според зависи хващаме транспорт до Кадъкьой.
 - Кадъкьой с Бика и Мода. Оттам пак на място за транспорт, за да стигнем до спирка в европ. част на метрото
 - Привечер Сапфир
- Нощна разходка по Истиклял (също не пропускам Wink)
3 ден:
- решаване на място според мястото на хотела и часа на тръгване
- м. Форум (бонус от фирмата) (била съм в Аквариума)
- Чорлу
- Одрин

Ако ви хрумне по-удачен вариант за транспорт - споделяйте. Мисля, че програмата ми е много смела Smiley за изпълнение, но наистина ще решаваме на място, няма да гоним графици и според това какво ни се прави. Малко Египетския пазар мисля, че не ми е на място, но не виждам къде да го вмъкна иначе, а искам да отида. Въобще искам пак да видя и площада Султанахмет, и Истиклял, и Галата. (предния път ходих до Долмабахче и както споделих тук - не искам втори път, току-виж да не се разочаровам, толкова много ми хареса) Новото да е Сапфир, разходката по Босфора задължително и Азия. И двата дена ми се разкарва из Босфора Smile.
Наистина ако ви хрумне нещо повече, моля да споделите!
П. С. Съжалявам за "чаршафа" Simple Smile
Ааа, сетих се - знаете ли, че на испански Истанбул е Естамбул (Estambul)..Може би оттам някои го пишат с М Wink

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 02:10 от AIR

# 62
  • Мнения: 4 529
И Тото от Скандау  вече яде истанбулски гевреци.

https://www.youtube.com/watch?v=M7KOMNDfims

Къде е сниман клипа? Мисля, че в Каракьой?

Според мен е в Балат, но може и в дриги квартали да има.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 520
И Тото от Скандау  вече яде истанбулски гевреци.

https://www.youtube.com/watch?v=M7KOMNDfims

Къде е сниман клипа? Мисля, че в Каракьой?
Основно снимките са в район Фатих (Fatih) квартали Балат (Balat Mahallesi) и Джибали (Cibali Mahallesi) и район Бейолу (Beyoğlu) квартал Кулоолу (Kuloğlu Mahallesi).

# 64
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 580
За тези локации можеха нещо доста по-идейно да спретнат. Ама без въображение толкова.

# 65
  • Мнения: 7 875
Ха, ха, всяка сутрин по неволя я слушам тази песен, но заради гледките търпя. Simple Smile

И все се питам: "Защо в Истанбул?", ама не се заслушвам, а може пък текстът нещо да подскаже.  newsm78

# 66
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 580
По-скоро е  идея за улиците + костюмите, които заедно би трябвало да дадат картинка на отминали времена, които да контрастират с шантавите танци. Като идея не е лошо, просто е зле реализирано.

Най-добрия бг клип правен в Истанбул е на Анелия, която скоро трябва да пусне нов сниман в Кападокия.

# 67
  • Мнения: 142
Момичета здравейте имам въпроси към вас и много бих се радвала ако ми дадете кординати на хубави ресторанти, кафета, където да похапнем нещо хубаво 🤗

# 68
  • Мнения: 2 836
Момичета здравейте имам въпроси към вас и много бих се радвала ако ми дадете кординати на хубави ресторанти, кафета, където да похапнем нещо хубаво 🤗
И аз се включвам с питане за заведения - само,че искам някакви по -интересни и различни ( някой беше.писал за кафене с възглавнички , на които се седя) ако може координати

# 69
  • София
  • Мнения: 413
Момичета здравейте имам въпроси към вас и много бих се радвала ако ми дадете кординати на хубави ресторанти, кафета, където да похапнем нещо хубаво 🤗
И аз се включвам с питане за заведения - само,че искам някакви по -интересни и различни ( някой беше.писал за кафене с възглавнички , на които се седя) ако може координати

Ето линк за кафенето с възглавнички, аз лично не съм ходила там, на картата ми излизат няколко едно до друго и съм си запазила този линк, но няма как да ги объркате, защото са точно на крайбрежието срещу Девичата кула:
https://www.google.bg/maps/place/K%C4%B1z+Kulesi+B%C3%BCfesi/@41 … 2248!4d29.0065281

# 70
  • Мнения: 630
Този ресторант е супер,но незнам какви са цените,има адрес на линка
https://www.instagram.com/hataymedeniyetlersofrasi/

# 71
  • Мнения: 7 875
Сега се сещам, че като се тръгне пеш по трамвайната линия от Султанахмед за парк Гюлхане има поредица от заведения, в които прилягвате на едни големи шарени възглавници.
Там пред вас едни жени приготвят и гюзлеме.
Ама дали е скъпо или евтино не знам, по-скоро първото. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 1 652
Сега се сещам, че като се тръгне пеш по трамвайната линия от Султанахмед за парк Гюлхане има поредица от заведения, в които прилягвате на едни големи шарени възглавници.
Там пред вас едни жени приготвят и гюзлеме.
Ама дали е скъпо или евтино не знам, по-скоро първото. Simple Smile
В тази редица ни беше хотелът и всеки ден минавахме по няколко пъти. Скъпо е, в единия менюто започваше с леща за 15 лири.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Естествено, че ще е скъпо там. На такова място и глупак не би работил на ниски цени. А и 15 лири са по-малко от 3 евро вече...
Освен това там има и атракции - приготвя се гюзлеме на място, предлагат от онова ястие в малки глинени гърненца, което така и не научих, камо ли да опитам. Винаги пред заведенията има изкарани вече празни такива съдове. Освен това вътре атмосферата е доста автентична. Почти на 100% съм сигурна, че се предлага алкохол, а това, както неведнъж сме коментирали, автоматично вдига ценовите нива.
Та, има защо да е скъпо. Вероятно посетилите тези заведения могат да споделят за още начини за впечатляване (и взимане парите) на гостите.

Подобен тип местенца има много в района под Света София, предвид множеството хотели, респективно - туристи, в този район. Прочут със заведенията си  е и районът на Кумкапъ. И тъй като не става ясно какво точно значи "различни и интересни"... със сигурност има безброй впечатляващи заведения в скъпите райони на града, по последните етажи на сгради с чудни гледки и пр. Но това не е било фокус в коментарите тук. Защото типичната кухня може да се хапне и по улицата и за малко пари, а целта на повечето от нас тук е да се потопим в атмосферата на града и да усетим истинския му колорит.

Скрит текст:
Ние (най-вече аз) не обичаме твърде много да експериментираме. Тъй като не ям друго месо, освен пилешко (от възможните там), моят избор е силно ограничен. Не харесвам разните кебапи и моето меню се свежда до пилешки шиш, дюнер с пилешко и (много рядко) риба. Затова не губим време в търсене на нови заведения. Макар и доста пъти да да сме били в града, не е толкова често, че да ми омръзнат любимите дюнерджийници (една на Истиклял и една на Орду), както и Ортаклар. Последният отдавна ни е спечелил с вкусната кухня и добрите цени (за сравнение лещата през април е била 5 лири), както и с отношението на персонала, а местоположението му е повече от удобно. Дори когато спяхме в Лалели, беше на достатъчно, но не прекалено дълго разстояние от мечтания (по това време на деня) хотел, а сега разходката от ресторанта до хотела през осветените Хиподрум и площад Султанахмет е прекрасен завършек на деня. През деня обикновено хапваме на крак там, където сме. Яли сме на най-различни точки из града и нямаме фалове.

За заведението с възглавничките е писано толкова много, давали сме линкове и от вю-то, че "някой беше писал" ме разсмя. Yum




AIR, Караджъ спираха на пристанището при двореца Бейлербей до първия мост. Как е сега, не мога да твърдя, но там всъщност прибираха хората от групата, които са правили разходка по Босфора с тях.
Кабаташ отдавна не функционира пълноценно, а предполагам вече - и изобщо. Проект "Чайката" обхваща целия район на бившето пристанище, но тук бе споделено, че все още има спирки на наземен и подземен транспорт. До миналото лято се твърдеше, че още се движат и някои фериботи, но вече не се споменава. От Бешикташ има автобуси до Таксим, така че това ви е вариант. Или от Еминьоню или Каракьой да повървите до моста Халич и от там да вземете метрото до Сапфир. Или от Каракьой с Тюнел-а да се качите до Шишхане, а там да се прехвърлите на метрото. Зависи колко ви се върви и дали ви се катерят баири (защото алтернативния на Тюнел-а маршрут е сериозен баир). По Истиклял предполагам предвиждаш да слизате в посока Таксим - кула Галата...

И... много ми се иска да повярвам в теорията за испанската връзка, ама... То и на руски е СтаМбул, но все пак тук пишем на български.

Ивче, не разбрах дали имаш продължителността на пътуването по Златния рог (линия Халич), но моето ЕГН е далеч по-оправдаващо от твоето. Обаче разписанието помага много. С две думи... около 55 минути от първа до последна спирка (Юскюдар - Еюп или обратно), а ако не се ходи до Азия, времето намалява с 15 минути. Общо взето, разстоянието не е голямо, но многото спирки и забавянето по тях трупат времето. Обаче пък именно това дава възможност за обстойно запознаване с прилежащите гледки и прави пътуването едно от любимите ми.

П.П. Извинявам се за чаршаВа, ама като ви загубих толкова време и се чудя как пък тъй никой не писа в тая тема...

# 74
  • Мнения: 3 271
Моя приятелка която ще посети Истанбул  има нужда от помощ.Как може да се предвижи от Кабаташ до Арнавутьой и Бебек с автобус по крайбрежната .И с какъв транспорт може да стигне от Лалели до МОЛ Венеция.

Общи условия

Активация на акаунт