Истанбул [тема 45]

  • 65 134
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 555
Обмислям разходка скоро до Инстанбул с  малката ми 10г.дъщеря.Искат ли на границата нотариално заверено пълномощно за пътуване само с майката без бащата? Семейни сме и имам документ ,че може да пътува и без двамата,но май са различни.
И още един въпрос искам да сменя златно си синджир че та колко е цената на грам злато?

При всяко ходене сменяме гривна или пръстен или синджир с доплащане за нещо ново....Не пишат цени, но с пазарлък ....винаги добиваме изгодна смяна ....,защото предлагането е много ....и доста отстъпват. Последния път , след средата на месец юни, най -изгодно беше за нас да платим в евро ..

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 704
iv4enceto_91 Препоръчвам ти в Азиатската част да посетиш хълма Чамлъджа, парка Отаатепе и Девичата кула, разбира се ако вече не си ги посетила на предишни ходения. Simple Smile

Не съм. В Азиатската част изобщо. Записвам. Kissing Face

# 32
  • Варна
  • Мнения: 492
И Тото от Скандау  вече яде истанбулски гевреци.

https://www.youtube.com/watch?v=M7KOMNDfims

# 33
  • София
  • Мнения: 13 044
iv4enceto_91 Препоръчвам ти в Азиатската част да посетиш хълма Чамлъджа, парка Отаатепе и Девичата кула, разбира се ако вече не си ги посетила на предишни ходения. Simple Smile

Не съм. В Азиатската част изобщо. Записвам. Kissing Face

В такъв случай виж Кадъкьой. Особено Мода с ресторантчетата не е за изпускане! Сигурно и от бул. Багдат (Баъдат) с лъскавите магазини ще си впечатлена. Поне е нещо лесно достъпно (булевардът е далече все пак Wink). Няма лошо да отидеш и към Кючюксу с учителското, Анадолу Хисар, Отаатепе и т.н., но за това приключение би отишъл цял един ден.


 

# 34
  • Мнения: 630
Здравейте,другия месец мислим да посетим Истанбул за първи път.Ще бъдем с колата,на връщане от почивка там.Мисля да букна хотел с паркинг близо до Султан Ахмет.Чета отдавна темата и къде сте ходили.Ако някой има време може ли да напише набързо какво може да посетим като за първи път там.Ще бъдем там 2 нощувки.
Засега съм се спряла на Синята джамия,кулата Галата и разходка по Босфора.Какво друго може да видим за кратко време?И тези три неща близо ли са едно до друго?На картата изглеждат на близко разстояние...но в действителност?

# 35
# 36
  • Мнения: 4 527
Здравейте,другия месец мислим да посетим Истанбул за първи път.Ще бъдем с колата,на връщане от почивка там.Мисля да букна хотел с паркинг близо до Султан Ахмет.Чета отдавна темата и къде сте ходили.Ако някой има време може ли да напише набързо какво може да посетим като за първи път там.Ще бъдем там 2 нощувки.
Засега съм се спряла на Синята джамия,кулата Галата и разходка по Босфора.Какво друго може да видим за кратко време?И тези три неща близо ли са едно до друго?На картата изглеждат на близко разстояние...но в действителност?

Света София, Йеребатан сарнънджъ, дворецът Топ капъ, пийнете кафе в тихото дворче на Джафер ага медресе....На другия ден идете до двореца Долмабахче, качете се с фуникуляра до Таксим и се спуснете по Истиклял до кулата Галата...примерно. За два дни можете да видите доста неща, зависи какви са ви интересите.
Имайте предвид, че в Синята джамия не можете да влезете в петък до 14 - 15 ч, заради петъчната молитва.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 36
Здравейте, дами,
чета ви с интерес. Интересувам се от хубав нощен клуб / дискотека в Истанбул. Благодаря на всички , които споделят мнения.

# 38
  • Мнения: 630
Здравейте,другия месец мислим да посетим Истанбул за първи път.Ще бъдем с колата,на връщане от почивка там.Мисля да букна хотел с паркинг близо до Султан Ахмет.Чета отдавна темата и къде сте ходили.Ако някой има време може ли да напише набързо какво може да посетим като за първи път там.Ще бъдем там 2 нощувки.
Засега съм се спряла на Синята джамия,кулата Галата и разходка по Босфора.Какво друго може да видим за кратко време?И тези три неща близо ли са едно до друго?На картата изглеждат на близко разстояние...но в действителност?

Света София, Йеребатан сарнънджъ, дворецът Топ капъ, пийнете кафе в тихото дворче на Джафер ага медресе....На другия ден идете до двореца Долмабахче, качете се с фуникуляра до Таксим и се спуснете по Истиклял до кулата Галата...примерно. За два дни можете да видите доста неща, зависи какви са ви интересите.
Имайте предвид, че в Синята джамия не можете да влезете в петък до 14 - 15 ч, заради петъчната молитва.

Много благодаря!

# 39
  • Мнения: 140
Благодаря за отзива Чефито анулирах хотела и погледнах този който спомена бебе Оги и резервирах него.... гледам че е близо до св. София,според вас като локация как ви се струва 😊

# 40
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 589
Благодаря за отзива Чефито анулирах хотела и погледнах този който спомена бебе Оги и резервирах него.... гледам че е близо до св. София,според вас като локация как ви се струва 😊

Този е по-добре,но обърнете внимание,че е до Малката Св.София ,да не стане грешка  Naughty

На картата се вижда ,че пеша до Султан Ахмет джамия,площада и Св.София е към 500 м. пеша-8 мин.



Видях,че има и паркинг и щом е пробван и препоръчан от клиент,предполагам,че ще е ОК,все пак всеки си има различни предпочитания и изисквания към дадено място...


# 41
  • София
  • Мнения: 13 044
На картата се вижда ,че пеша до Султан Ахмет джамия,площада и Св.София е към 500 м. пеша-8 мин.
+ доста катерене, защото има и стръмна част. Хубавото е, че обикновено се катери сутрин, когато имаме сили.  Wink Все пак в Истанбул има много по-стръмни места, като първото, което се сещам е Каракьой - кулата Галата.  Grinning

# 42
  • Мнения: 6 031
Аз също бях тази година в Küçüksu  и в Beylerbeyi - на двете места се влиза с екскурзовод и не разрешават да се снима.
Като в първия беше по-лежерна работата - ако искаш може да снимаш, понеже екскурзовода върви напред и приказва на турските туристи.
Нямаше групи на английски и на двете места.

От мен две папарашки снимки и от двете места. Винаги ме дразнят тези ограничения и предвид, че съм снимала с телефон и без светкавица, дори не чувствам вина. Smile



# 43
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Мимии, голяма красота..... Като видях втората снимка се сетих за Долмабахче. Там охраната как дебнеше да не се правят снимки, ужас беше. Да не си помисли човек, даже, да си изкара телефона да види колко е часа.

# 44
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Simple Smile
Аз също бях тази година в Küçüksu  и в Beylerbeyi - на двете места се влиза с екскурзовод и не разрешават да се снима.


Как се стига до Beylerbeyi и след като съм посещавала Долмабахче, ще ми хареса ли? Simple Smile Да разбирам ли, че не може да се влезе самостоятелно?

Момичета, толкова много информация събрах оттук, и транспорти си записах до кое как се стига Simple Smile, сега остава най-трудното - да сглобя програмата Smiley. (че то не остана - ето къде е четвъртък). А както е тръгнало, очертава се края на август пак да отида - този път да заведа родителите ми Simple Smile (майка ми толкова се впечатли от моята подготовка Smile)

И още няколко въпроса, които възникнаха в хода на търсенето:
1. На сайта на IDO с разписанието не видях никъде спирка Кабаташ, пише все Бешикташ. Това друга спирка ли е? (бях прочела някъде, че Кабаташ е в ремонт) Как се стига до Бешикташ ако е така?
2. При обиколка на Босфора с Tyrol, корабчето спира ли на други спирки или си тръгва от Еминьоню и се връща пак там без да спира никъде? Ако спира - може ли да се слезе (да се разгледа нещо на даденото място) и да се хване друго  за навръщане? Как става с плащането?
3. Не намирам (а го бях чела) как се стига до бул. Баъдат след като слезеш на Кадъкьой. Близо ли  е до Мода и Бикът пешеходно? А до там как се стига?

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 16:33 от AIR

Общи условия

Активация на акаунт