Епилепсия - ТЕМА 25

  • 69 538
  • 731
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 773
Да, възможно е .  При моят син ЕЕГ последните няколко години винаги е било много добро както се изразява лекуващата му лекарка. Но уви проблемите си ги има . И аз съм се чудила и питала защо е така , но никой не може да ми обясни на какво се дължат .

# 646
  • София
  • Мнения: 1 269
Моля за съвет! Днес трябва да водя сина ми на контролен преглед, но снощи вдигна температура. Дали това ще му повлияе на ЕЕГ-то?

# 647
  • Мнения: 1 977
Здравейте, колко време след последния пристъп се счита, че е настъпила ремисия, предвид че е налице и прием на лекарство?

# 648
  • Мнения: 2 305
Моля за съвет! Днес трябва да водя сина ми на контролен преглед, но снощи вдигна температура. Дали това ще му повлияе на ЕЕГ-то?
Желателно е да е напълно здрав.

Здравейте, колко време след последния пристъп се счита, че е настъпила ремисия, предвид че е налице и прием на лекарство?
Нашата невроложка каза, че ако 6 месеца няма пристъпи се води че е в ремисия.

# 649
  • София
  • Мнения: 307
Моля за съвет! Днес трябва да водя сина ми на контролен преглед, но снощи вдигна температура. Дали това ще му повлияе на ЕЕГ-то?
  Когато има температура не се прави ЕЕГ както и при прием на антибиотик.

# 650
  • Мнения: 732
Поне 10 дни след температура се прави ЕЕГ за да е показателно.

# 651
  • Мнения: 1
Здравейте, мили родители- аз съм на 40г.- от 2014г. съм диагностицирана с епилепсия( води се резистентна- не се влияе изобщо от лечение)- въпросът ми е дали има отделна тема за епилепсия при възрастни или трябва да чета всички въпроси и отговори тук? Желая на всички дечица скорошно оздравяване!

# 652
  • София
  • Мнения: 1 269
Благодаря ви за съветите!
Презаписахме часа за след две седмици. Дано всичко да е наред тогава.

# 653
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Здравейте, колко време след последния пристъп се счита, че е настъпила ремисия, предвид че е налице и прием на лекарство?
Аз знам, че ако две години е без пристъпи, се пристъпва към постепенно намаляване на лекарствата, после се следи поне още година и се правят ЕЕГ-та.

# 654
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Здравейте, колко време след последния пристъп се счита, че е настъпила ремисия, предвид че е налице и прием на лекарство?

2 години без пристъпи и чести ЕЕГ-ТА се пристъпва към спиране на лекарствата и след още 3 години без пристъпи и чести ЕЕГ-ТА без медикаменти се води в ремисия.
Това е според конвенцията за лечение и диагностика на епилепсия.

Бебок на твойта невроложка да й кажеш да си скъса дипломата. Съжалявам ако звуча грубо, но ми е непонятно как може да има такова изказване от невролог.

# 655
  • София
  • Мнения: 1 269
Romanol, прегледа е за наблюдение. Благодаря, че се включихте, сега е в процес на спиране и по-добре да изчакаме две седмици.

# 656
  • Мнения: 2 305


Бебок на твойта невроложка да й кажеш да си скъса дипломата. Съжалявам ако звуча грубо, но ми е непонятно как може да има такова изказване от невролог.

Това ми каза, когато я питах. Дору за ваксини беше казала, че няма проблем да слагаме вече, не че я послушах де. Даже и МПР каза, че може да се слага, ама аз не й се връзвам. Официално малката е освободена от комисия от ваксини докато трае лечението и влезе в ремисия или оздравее. И сега като чета поне още 4 години няма да слагам, защото тя от 2 е на лечение, щяла още една да е и после намаляме постепенно. Мен това ме устройва, защото приключих с ваксините и на двете деца.

# 657
  • Мнения: 1 977
А не е ли достатъчен документ от невролог, че трябва да се преустанвят имунизациите, или задължително трябва явяване пред комисия?

# 658
  • Пловдив
  • Мнения: 170
А не е ли достатъчен документ от невролог, че трябва да се преустанвят имунизациите, или задължително трябва явяване пред комисия?
Моя син не го реимунизираха за тетанус сега Ноември, нито му направиха проба Манту. На комисия не сме ходили.

# 659
  • Мнения: 2 305
А не е ли достатъчен документ от невролог, че трябва да се преустанвят имунизациите, или задължително трябва явяване пред комисия?
Ами може и само от невролога. Моята дъщеря беше така преди дойде време за ясла. Тогава искаха документ от комисия, същоти важи и за ДГ. На мен вече ми е по-спокойно сега като е освободена без определен срок, а до ремисия/оздравяване. Предния път беше за 1 година.

Общи условия

Активация на акаунт