Отговори
# 75
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Във врачанския район препоръчвам да видите и Божият мост. И ние мислим в събота да сме пак в този район. Миналият път ни стигна време за Ритлите, Черепишкия манастир, Леденика, разходка на конче в парк Леденика и Божия мост. Сега смятам да се замъкнем до Боров камък и Врачанска скакля по късия маршрут от долу. Дано ни стигне времето. Загледах и един скален манастир, но много малко инфо намерих за него и не знам дали да бързаме да го видим. Дали си заслужава?

# 76
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Как се казва манастира?

# 77
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Бистрешки манастир Свети Иван Пусти.

# 78
  • Мнения: 462
Бистрешки манастир Свети Иван Пусти.

За манастира трябва да продължите извън Враца по пътя за Монтана и да следите табелите. Не очаквайте манастир в класическия му вид. Има една малка църквичка, но в скалата над нея са запазени иконообразни изображения. С малко повече усилия се стига до ниша в скалите, където се предполага, че светеца се е бил уединил и живял там в пост и молитва като пустинник.

# 79
  • Мнения: 1 614
За този манастир са ми казвали, че пътя е лош и опасен, вярно ли е ?

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Иван Пусти е много малък манастир, вътре иконите са писани на стената в камъка , има и килия нагоре по скалата, до колкото помня, до нея е по-опасно ходенето, до самия манастир се стига с кола.

# 81
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Около Враца добавям Клисурски манастир между Вършец и Берковица. Двете градчета също са много приятни и зелени Blush

# 82
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Благодаря ви за идеите. Направо ми се запълни програмата да деня Simple Smile
Ако някой ходи до Етъра, препоръчвам и Соколски манастир. С голям ентусиазъм се качихме до Узана, но останахме разочаровани. Очаквахме поне една площадка с панорама да има, но такава не видяхме. Освен това да кажа, че Габровския зоопарк е абсолютна трагедия.. Изобщо не си заслужава пътя, тъй като е извън града и той. За там - определено е абсолютен тормоз за животните.

# 83
  • Мнения: 1 614
На Узана има страхотна панорамна тераса в хотел " Балканци" , уникална е !!

# 84
  • Мнения: 15 027
Да, на Узана панорамната площадка е в Балканци. Гледката е направо спираща дъха.

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 17:23 от Sunny29

# 85
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Е, ако бях намерила темата преди това, със сигурност щяхме да отидем. А, табелката за този хотел я видях като спряхме пред триъгълника. За съжаление скоро нама да се качим, тъй като на малкия му при лоша по време на пътуването от завоите Sad
Много бих се радвала ако някой има снимка и я сподели Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 614
Чукни хотела в нета, има доста снимки, вкл.и моите Simple Smile

# 87
  • Мнения: 4 565
За манастир "Св. Иван Пусти" пътят е асфалтиран, но много, много стръмен на места. На нас колата ни буквално отказа (беше и топло), трябваше да спираме, да подпираме с камъни и продължихме пеш. Самият път пеш нагоре и мястото са много интересни, някак усещането е, че все едно си прелетял векове назад във времето.

# 88
  • Мнения: 462
Незнам къде сте намерили тоя стръмен път, но нека не вкарваме в заблуда хората, които са се запътили към манастира.
Асфалтиран път, който от равното се качва леко в планината. Няма проблем за каквито и да са автомобили.

# 89
  • Мнения: 36 482
И родителите ми ходиха, и казаха същото - че има нов път, но е стръмен и колата не може да го качи. Може да има и друг, но те не го знаят.

Общи условия

Активация на акаунт