Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 594
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 2 115
  • Мнения: 19 014
Кой се зъби?

Не, просто прокарваш идеята, че едва ли не се напъват да раждат четвърто, при положение, че имат вече цели три! Като че ли е някакво престъпление да искат 4-5 деца, па макар и да не са всички от един брак.

Разбира се, мила. Стоях, стиснала записките си за бг-мамите в потните си ръчички, и се надявах Янтра да спомене, че има 3 деца и не иска четвърто, за да мога прокарам идеята, че е престъпление да искаш 4-5 деца. Пий си хапчетата редовно.

# 2 116
  • Мнения: 5 248
Могат-раждат жените. Изобщо Кукумицинке, не ти ли писна да се правиш на ощипана след всеки пост, който те опонира. Ясно се разбра какво имаше в предвид- натискат се да раждат за да вържат някой. Губи ти се факта , че развелата се веднъж не иска да връзва никого, иска само да улучи човека с който ще е спокойна и щастлива.

# 2 117
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Кой се зъби?

Не, просто прокарваш идеята, че едва ли не се напъват да раждат четвърто, при положение, че имат вече цели три! Като че ли е някакво престъпление да искат 4-5 деца, па макар и да не са всички от един брак.

Разбира се, мила. Стоях, стиснала записките си за бг-мамите в потните си ръчички, и се надявах Янтра да спомене, че има 3 деца и не иска четвърто, за да мога прокарам идеята, че е престъпление да искаш 4-5 деца. Пий си хапчетата редовно.

Ти колко деца имаше? Съжалявам, не те помня отникъде. Не си ми блеснала с нещо, не за друго.

# 2 118
  • Мнения: 30 802
Аз лично изобщо не разбирам идеята за "връзване" на някого, с каквито и да е методи, напъване, раждане и каквото там. Нито пък разбирам идеята за жената ей така еднолично и от нищото да реши, че ще иска дете и ще ражда. И връзка, и създаване на дете се решават от двама. Ако има натиск, влиза малко в сферата на патологията.

И въпрос към Контесата: не че нещо, но ако двама заживеят заедно на 30 и си живеят живота чак до 39, жената няма ли да я затресе доста сериозна параноя за деца? В смисъл, биологичният часовник не се подчинява на логистични планове и отметки къде и как сме си направили кефа - като зазвъни, не пита дали двойката се е наживяла. За мен двойки, които чак на 39 са пробвали за деца, по начало са били готови да си изживеят живота и без деца.

# 2 119
  • Мнения: 19 014
Така сте го разбрали, защото така го чувствате. Ако съм имала това предвид, нямаше да се посвеня да го кажа. Имаше достатъчно по-големи нелепици в темата от сорта, че жените без деца над 25-30 вече никой не ги щял, били изтиктакали и толкова отчаяни да родят, че раждали масово от женени мъже и обмисляли инвитро, за да се сдобият със сперма, ако някога се окажат с повече от 2 леаа в джоба... Колко му е да кажа, че се застраховат в новата връзка с раждането на дете от новия мъж. Обаче в напъването включих и жените без деца, така че лесно трябва да се сетите, че съм имала друго предвид.

# 2 120
  • Мнения: X
Защо е адресирано към мен?
Приятелките ми не се решавали да нямат деца въобще, а просто искаха да си поживеят волно и въобще не им стоеше на преден план имането на деца.

 И четирите са омъжени от 22-24тата си годишнина за същите мъже и на почти 42 (най-възрастната от четирите - в диапазона 38-42 са в момента) имат по две породени деца, без репродуктивни проблеми. Въпрос на избор.

И аз щях да родя поне към 33-34 годишнината си ако нямах толкова много познати с репродукт. проблеми в обкръжението си и исках да знам по с време ако ще има и при нас такива проблеми и да има време за рекация, но и ако имах мъж, който не иска деца чак толкова. Simple SmileНо моят мъж е друга бира Simple Smile

# 2 121
  • Мнения: 30 802
Е то няма как да е въпрос на избор да нямаш репродуктивни проблеми около 40-те, ами направо си е въпрос на късмет.

Проблемът настава, ако жената иска деца, а мъжът иска още 10-12 години живот.

# 2 122
  • Мнения: 5 248
Пак не е проблем Сирен- оставят се и всеки да си намира неговото.

# 2 123
  • Мнения: X
..

Проблемът настава, ако жената иска деца, а мъжът иска още 10-12 години живот.
И защо й е да иска деца точно пък веднага? Ей това не го разбирам.
Толкова ли няма други неща в младия живот, че на 24-25 вече да мечтаят да бременеят?!

Има време и поне 2-3 години е задължително (според мен) да си поживеят като двойка, а ако могат и повече след това, защото всички с деца знаем, че след детето/децата всичко е различно и минават доста години преди да може да се живее  свободно пак.

# 2 124
  • Мнения: 30 802
На 30+ почват да се замислят, на 35 съвсем. Малко са тия със здравите нерви, дето чакат до 42. Иначе и аз съм за 2-3 години живеене като двойка, но ти даде пример с 10-12 години, все едно е нещо нормално, а не доста екстремен период. Че то за 12 години ще си омръзнете и разлюбите пет пъти...

То впрочем и в живота на средна възраст има доста неща и аз искрено се чудя какво е с първо дете на 42, след като на 42 ще имам доста повече неща в живота от това да сменям памперси:)

# 2 125
  • Мнения: X
Не знам какво е на 42 с бебе, но всеки избира за себе си, освен в случаите когато нещата не са в неговите ръце.
Про всички положения ни мъж с дете, ни жена с дете би била подходящата партия за необвързан мъж/жена.

# 2 126
  • София
  • Мнения: 24 839
И защо й е да иска деца точно пък веднага? Ей това не го разбирам.
Толкова ли няма други неща в младия живот, че на 24-25 вече да мечтаят да бременеят?!

Има време и поне 2-3 години е задължително (според мен) да си поживеят като двойка, а ако могат и повече след това, защото всички с деца знаем, че след детето/децата всичко е различно и минават доста години преди да може да се живее  свободно пак.

Така де, различно е, ама средната продължителност на живота не е 100 години, а критическата не се е изместила на 60 години.
Та, хайде малко да стъпим на земята и да си озаптим егоизма.
Да раждаш на 40 и на 43- 45 да беснееш в менопауза, отглеждайки 3- 5 годишно, беснеещо в първия си бебешки пубертет, не е голям кеф за всички в семейството.

# 2 127
  • Мнения: 30 802
Контеса, живееш в някакво интересно племе от контрол фрийкове, които искат всичко да им е точно и лъскавко.

Интересно, аз бих била в паника от такъв живот, докато аз си нареждам нещата, каква ли крива топка ще ми хвърли...общо взето в живота нещата трябва да стават бързо, иначе има риск от голямо омазване и много мъки.

# 2 128
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Иначе и аз съм за 2-3 години живеене като двойка, но ти даде пример с 10-12 години, все едно е нещо нормално, а не доста екстремен период. Че то за 12 години ще си омръзнете и разлюбите пет пъти...

Ако са се запознали на 20-21, няма нищо странно да си поживеят десетина годинки без деца.
Всъщност, не знам дали е случайност, но около мен примери за това, за което говори Контесата – бол. Наистина са много на брой.
Двойки, събрали се в университета или дори в училище (!), си живеят 7-8 г. на семейни начала, после – сватба и след това – още няколко години без деца.
Не разбрах как и защо се предполага, че за 12 г. ще се разлюбят?! newsm78

# 2 129
  • Мнения: X
Някои сме си егоисти, Абсурд. Не може всички да са извисени Мадони с младенеца на 22 Simple Smileи не би трябвало това да е цел на младите жени на тези години. Има си време за всичко.

Това време за деца определено не е под 26 и над 35/36 (за мен), но за други е ок и до 40, а за трети и до 45 и така. Многолик свят.

Единственото, за което се боря е младите жени да имат избор и да си изживеят живота без натиска да раждат още в университета и да не остават' стари моми' по нечии дефиниции на по 28 Sad

Сирен, живея в племе от хора хедонисти и ценящи живота. Не котролиращи до последната секунда индивиди, а организиращи си добре  живота, но знаещи, че другото не подминава никого. Лошите неща са част от живота и развалят картинката за определен период време, но няма как.

Общи условия

Активация на акаунт