Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 609
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 510
Е, ти пък сега подробности. Какво значение има на кой е детето. Твое, чуждо, на съседа, нали е дете. Даже аз съм много ЗА тези жени, които се опитат да пробутат чуждо дете на някой, лъжейки го, че е негово.

# 466
  • Мнения: 2 214
Самата тема -така зададена, звучи тъпо. Като, че ли жената с дете е стока или втора ръка. За протокола- можех да се обвържа с ерген, който приемаше детето ми като свое, имам приятелски отношения и с мъж, който не може да има свое дете и предпочита жена , която има дете.  Аз не искам на този етап, някак свикнах , че с детето сме семейство и не ми се обвързва. Всичко е до късмет, отдавна не сме в праисторическата ера. С дете, без дете, важното е двама души да си пасват и да са един за друг. Ако обича жената, мъжът обича и детето й. За жените това е по-трудно. Аз си признавам, че не бих обикнала чуждо дете с ръка на сърцето. Не смятам,че някой е длъжен да обича и моето. Въпросът е да се държи нормално с него и да не избива комплекси върху детето ми.

# 467
  • Мнения: 1 121
Но от това защо да правим драма, има достатъчно хора на този свят.

Хора много, човеци няма, факт.
Хората пък се оказват предимно китайци или индийци, кви ли не ...
Така че не лежте на тая кълка - хора много. Подходящи няма, хич даже.

# 468
  • Мнения: 18 299
Може би е въпрос на късмет.

# 469
# 470
  • Мнения: 712
Да вдигнем темата в малко по-друга светлина . Причина за поста ми е за един случай , за който разбрах съвсем случайно . Та случаят е следният :

   Младо семейство ( на видма възраст около 35 г. и двамата) , с малко дете - на възраст 2-3 г. може би . Живеят си щастливо и безгрижно , докато един ден съпругата просто не се прибира от работа . Уведомява съпруга си по телефона , че има друга любов в живота си ,  и иска развод . Оказва се че друга любов в живота ѝ , е друга жена . Следва доста бърз развод , предполагам по взаимно съгласие , иначе няма как да стане толкова бързо . Родитеските права са присъдени на майката , и тя и детето заживяват заедно със новата ѝ любов .

     Та въпроса ми е - Кое по-правилно в такава ситуация ? Детето да бъде отглеждано в лесбийско семейство , или да  остане с баща си , и да бъде отглеждано от самотен баща ?

# 471
  • Мнения: 2 617
Да вдигнем темата в малко по-друга светлина . Причина за поста ми е за един случай , за който разбрах съвсем случайно . Та случаят е следният :

Скрит текст:
  Младо семейство ( на видма възраст около 35 г. и двамата) , с малко дете - на възраст 2-3 г. може би . Живеят си щастливо и безгрижно , докато един ден съпругата просто не се прибира от работа . Уведомява съпруга си по телефона , че има друга любов в живота си ,  и иска развод . Оказва се че друга любов в живота ѝ , е друга жена . Следва доста бърз развод , предполагам по взаимно съгласие , иначе няма как да стане толкова бързо
. Родитеските права са присъдени на майката , и тя и детето заживяват заедно със новата ѝ любов .

     Та въпроса ми е - Кое по-правилно в такава ситуация ? Детето да бъде отглеждано в лесбийско семейство , или да  остане с баща си , и да бъде отглеждано от самотен баща ?
Очевидно бащата не е претендирал родителските права.
Той сам се е отказал и следователно, е приел ситуацията.

# 472
  • Мнения: 15 619
Според мен, правилност и неправилност в случая, а и в твърде много други, не е приложимо. Когато човек не знае какво иска, на какво е способен и какъв е, когато се надценява и заблуждава, забърква каша и с други животи, на които просто им се налага да я живеят. Правилно и неправилно са категории, отбелязващи просто "харесва ми", "не ми харесва". И двете влачат последствия.

# 473
  • Мнения: 2 214
Майката може да е добра майка , независимо от сексуалните си предпочитания
вече всичко е толкова нормално, съгласна съм с Луна
важното е детето да е обгрижвано, да е осигурено, дали от самотна майка, дали от самотен баща, дали от баща гей или майка лесбийка-все тая
единственото неблагоприятно за детето е да живее сред насилие и психически тормоз
всичко друго едва ли би му разрушило неговия си свят
децата приемат това , което им се предлага
а понякога то е всичко, което имаме

# 474
  • Мнения: 712
Очевидно бащата не е претендирал родителските права.
Той сам се е отказал и следователно, е приел ситуацията.
Разбира се че не е претендирал за родителските права .  Доколкото разбрах момчето много тежко е понесло новината , и категорично е отказал към него момент да води дела .
Мисля че не е редно повече да обсъждам техният случай .
  Но да си задам въпроса по-друг начин - в стил "Съдебен спор " . Представете си , че сте съдия по такова дело за родителски права , и трябва да отсъдите в такава ситуация . Какво ще е  вашето решение ? На кой от родителите бихте дали родителските права ?

# 475
  • Мнения: 19 895
Защо наричате "момчето" (горкото то) мъж на 35 години. Обикновено етикетите за жена на същата възраст са доста по-различни от "момиче".

# 476
  • София
  • Мнения: 5 883
Какво общо има описаният случай с темата?
Очевидно и женена с дете има шанс да я вземе лесбийка. Още една възможност, която не бяхме обсъдили. Любовта дебне отвсякъде и пречки не знае.

# 477
  • Мнения: 18 530
Новата любов на майката не се знае колко ще трае... аз не вярвам хич в тия лесбийски истории. Само една позната имам с подобно изживяване и после горчиво съжаляваше Sad  При дело за родителски права се гледат много неща. Най-малкото таткото може в момента да няма възможност да гледа за постоянно детето. По-разширен режим и сигурно ще е доволен.

# 478
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
В такава възраст детето има най-силна нужда от майка си. Ако тя не е алкохоличка, наркоманка, изобщо липсват тежки зависимости, психични проблеми и прояви, или невъзможност да отглежда детето си, най-доброто за детето е то да е отглеждано от майка си.
Но принципната ми позиция е против гей/транс двойки да бъдат  приемни и да им се дават чужди деца за отглеждане и осиновяване, защото следват неизбежно порочни практики и не само, от които страдат единствено децата.  Има варианти да бъдат биологични родители, да се възползват.

# 479
  • Мнения: 2 617
Очевидно, с кой ще живее детето не е било обсъждано и от бащата в рамките на евентуална претенция. Това ми беше идеята.
Много е лесно да се каже автоматично при майката, нали?! Много бащи ги урежда идеално.

Общи условия

Активация на акаунт