Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 109 516
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 15 619
Годините винаги си личат, акълът също, но не това е темата.
Въпросът е дали мъжете "вземат жени с деца". За постоянно, не за временно.
За временно взимат и такива без деца, на различна възраст и тогава остава усещането за позване. Точно в посоката, в която изби темата, но като гледам и жени така си разсъждават. Та, не е нито до години, нито до външен вид, нито пък какво си мислят жените за нечий външен вид.
Бидейки доста време във форума, знам, че не малко жени с неуспешен първи брак, са сключили втори/или живеят на семейни начала/, имат деца...

# 556
  • Sofia
  • Мнения: 310
Моето скромно мнение е, че ако достатъчно харесваме партньора си, с всичките му характерни особености, и се допълваме като усещания и интереси, сексът е пълноценен, то тогава не би имало значение кой има дете от предишна връзка или брак. Ако правилно съм разбрала темата - става дума за връзка съжителство или брак, не сексуална забежка. И не знам защо се смята, че мъжът, който прави такъв избор трябвало да мисли за "още едно гърло"?! Ами ако жената с дете има добра професия, изкарва достатъчно, има собствен дом, даже два, успява материално да справя доста добре? И не би била бреме, а равноправен партньор на доста нива. Този партньор може да си плаща сметките, да ходи на няколко почивки в годината, да плаща частни школи и спортове на детето си и не би се интересувал от обвързване с представител на другия пол с цел материално подпомагане. Жената с дете не е равносилно на социално слаб или крайно нуждаещ се. Жената с дете знае какво е да е грижовна и всеотдайна съм семейството си, може да готви добре, да поддържа дома си чист и уютен и не на последно място - държи на външния си вид, спортува и изглежда чудесно! И всичко това е защото умее да жонглира с ангажименти, задължения и отговорности. И се справя успешно!

# 557
  • Мнения: 4 611
Моето скромно мнение е, че ако достатъчно харесваме партньора си, с всичките му характерни особености, и се допълваме като усещания и интереси, сексът е пълноценен, то тогава не би имало значение кой има дете от предишна връзка или брак. Ако правилно съм разбрала темата - става дума за връзка съжителство или брак, не сексуална забежка. И не знам защо се смята, че мъжът, който прави такъв избор трябвало да мисли за "още едно гърло"?! Ами ако жената с дете има добра професия, изкарва достатъчно, има собствен дом, даже два, успява материално да справя доста добре? И не би била бреме, а равноправен партньор на доста нива. Този партньор може да си плаща сметките, да ходи на няколко почивки в годината, да плаща частни школи и спортове на детето си и не би се интересувал от обвързване с представител на другия пол с цел материално подпомагане. Жената с дете не е равносилно на социално слаб или крайно нуждаещ се. Жената с дете знае какво е да е грижовна и всеотдайна съм семейството си, може да готви добре, да поддържа дома си чист и уютен и не на последно място - държи на външния си вид, спортува и изглежда чудесно! И всичко това е защото умее да жонглира с ангажименти, задължения и отговорности. И се справя успешно!
И същата тази не съществува. Grinning

# 558
  • София
  • Мнения: 24 839
Моето скромно мнение е, че ако достатъчно харесваме партньора си, с всичките му характерни особености, и се допълваме като усещания и интереси, сексът е пълноценен, то тогава не би имало значение кой има дете от предишна връзка или брак. Ако правилно съм разбрала темата - става дума за връзка съжителство или брак, не сексуална забежка. И не знам защо се смята, че мъжът, който прави такъв избор трябвало да мисли за "още едно гърло"?! Ами ако жената с дете има добра професия, изкарва достатъчно, има собствен дом, даже два, успява материално да справя доста добре? И не би била бреме, а равноправен партньор на доста нива. Този партньор може да си плаща сметките, да ходи на няколко почивки в годината, да плаща частни школи и спортове на детето си и не би се интересувал от обвързване с представител на другия пол с цел материално подпомагане. Жената с дете не е равносилно на социално слаб или крайно нуждаещ се. Жената с дете знае какво е да е грижовна и всеотдайна съм семейството си, може да готви добре, да поддържа дома си чист и уютен и не на последно място - държи на външния си вид, спортува и изглежда чудесно! И всичко това е защото умее да жонглира с ангажименти, задължения и отговорности. И се справя успешно!

Само не разбрах, за какво ѝ е на толкова оправна жена Муньо вкъщи, с когото да се съобразява, че и да му готви, че ии гащите му да пере, вместо да си намери любовник, който да я боготвори за всичките ѝ тези качества и възможности? newsm78

# 559
  • Sofia
  • Мнения: 310
А! Ето! Почна да ми става интересно в тая тема! Това е един от въпросите!

Муньо, хахаха Joy

# 560
  • Мнения: 2 760
Защо пък е задължително да му пере гащите и да му готви само тя? Ако един път се е превърнала в майка или слугиня на първия мъж, не е ли възможно да избегне тези грешки, които развалят отношенията, и да се намери равнопоставеност?

# 561
  • Sofia
  • Мнения: 310
Защо пък е задължително да му пере гащите и да му готви само тя? Ако един път се е превърнала в майка или слугиня на първия мъж, не е ли възможно да избегне тези грешки, които развалят отношенията, и да се намери равнопоставеност?
Разбира се, че може. При наличие на интелект и добро възпинание винаги има начин.
Но тук е важно да се разбере, че жената с дете е личност, а не пепеляшка.

# 562
  • София
  • Мнения: 24 839
Честно ли?
Не става, защото навикът е втора природа, а всеки бързо свиква на " хляба мекото". Peace
В началото се втурват да помагат, ама като си свикнала ти да го правиш, че и по твоя начин, пък и децата така са свикнали..........много бързо мъжът също минава към децата и всички дружно чакат обгрижването.

# 563
  • Мнения: 2 214
за пръв път ми хареса изказването ти Абсурд
на това мнение съм и аз
да  се обичаме , но без да живеем заедно
искам да ми е спокойно, почти с всичко се справям сама, още един син не искам у дома

# 564
  • Мнения: 2 760
Стига, де, аз се надявам да избегна тези мои грешки и съзнателно работя да не се вкарам в този коловоз отново. При сестра ми се получи (нямам други толкова близки с втора връзка, че да им знам отношенията от кухнята), значи все пак е възможно с повече разум.

# 565
  • Мнения: 2 214
ако  го искаш е възможно, разбира се
пак е до късмет обаче, защото има опасност да стане -от трън та на глог
има жени, които много държат на семейството като структура и държат на всяка цена на съжителство или повторен брак
аз не виждам смисъл да си развалям рахата или да тормозя детето си с присъствието на чужд за него човек поне на този етап
ако ме тресне любовта на по- дърти години, добре дошла, но сега съм станала толкова саможива, че абсурд да деля живота си с мъж ежедневно
гадже- да, но у дома и семейна идилия- мерси
прекалено дълго съм сама и честно казано взе,че ми хареса

# 566
  • София
  • Мнения: 24 839
Стига, де, аз се надявам да избегна тези мои грешки и съзнателно работя да не се вкарам в този коловоз отново. При сестра ми се получи (нямам други толкова близки с втора връзка, че да им знам отношенията от кухнята), значи все пак е възможно с повече разум.

Как точно ще стане, като освен навика, имаш деца, които са свикнали на този начин на живот?
Ще ги караш тях да вършат нещата, докато ти и той ги наблюдавате или ще караш него да ги върши, докато те го наблюдават? newsm78

Или се надяваш да успееш да издирижираш целия оркестър да свири в синхрон?
Пожелавам ти го от сърце. Peace

# 567
  • Sofia
  • Мнения: 310
Така е. Трудно е. Ако беше лесно всеки щеще да се мята. Коства. Даже много. Жената с дете има изиксвания и не прави големи компромиси. Малки да, то няма как иначе. Но отсява прецизно с кого, докъде и колко.

# 568
  • Мнения: 54 413
Много си е добре да имаш дете и без мъжът да ти се мотае постоянно вкъщи. Може и от разстояние. 😀
Не всички жени са зле финансово, че да им се налага съжителство.
Да обаче го казваш от позицията на разведена. Не си създала дете с идеята да си самотна майка. Иначе и аз ако в този момент се разведа, ще се радвам на всичко, което съм постигнала през годините, без да се занимавам с битовизми и простотии. Не бих сключила 2 брак/връзка/съжителство и изобщо не бих си мръднала пръста повече от това да употребявам мъж за лично удоволствие без да ме занимава. Но когато съм решила да имам дете съм мислела за съвсем други приоритети.

Не, изобщо не съм мислила да бъда сама.
Обаче после пък толкова ми хареса, че втори път не виждам как ще се прежаля за ново съжителство. Wink

По темата - по мои наблюдения по-скоро мъже се събират/женят за жени с деца, отколкото обратното.
Моят мъж също е с дете от първи брак, но ако трябваше да живее с нас, нямаше да се съглася.

# 569
  • Мнения: 5 247
1. Уейв, има такава жена.
2. Докато мислите за пране на гащи и такива дребни битовизми няма как да разберете какво е щастието във връзката.
3. Кой както си възпита децата. Аз мързеливи деца не възпитавам, не слугувам на никого и никой . Синхрон има и е постижим.

Общи условия

Активация на акаунт