Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 110 202
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 2 640
  • Мнения: 30 802
Аз искрено се забавлявам с наратива на отрудената мамичка, дето само върти черпака и пере гащи срещу "хедонистичния" стил на живот със спане до късно. Което ме навежда на мисълта - от сън спомен няма, да спиш също е донякъде вид скука:)

# 2 641
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Абе мани, добре че щерка ми порасна и вече си е пълнолетен човек. Че ако беше преди десетина години да чета тука ужасии за пастроци и дъщери, щях да се килна от раз.

# 2 642
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Отрудена мамичка от дълбоката провинция/село.😆

# 2 643
  • Мнения: 30 802
Епа, Филибето си е бая дълбока провинция, не като география и демография, а като съзнание.

# 2 644
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Отрудена мамичка от дълбоката провинция/село.😆
С дебел гъз и търсеща спонсор. А той (спонсорът) е при 20 годишна миска, с която спи до късно и ходи по купони, да не е луд да ходи при глигана в анцуг и сополовите хлапета. А ако отиде - най-много да изнасили най-голямото дете. Все едно говорим за един и същи човек и какво би избрал Joy. Луда работа.

# 2 645
  • Мнения: X
Ех, тези провайдери...
За малко в страни от темата. Имах навремето високоп!атена работа, често оставане в офиса, срещи. И постоянно въпроса... защо се прибираш късно, и други.
Съкращения, аз бях в кюпа. И почнах нископлатена работа. И се почна, нищо не  изкарваш, мухльо...
Е, още не мога да разбера жените, признавам.

# 2 646
  • Мнения: 19 319
В момента в Пловдив апартамент като моя, преди месец, се е продал за 80 хил. евро. Погледнато в перспектива, цената, на която взехме същия, строен 2012 г. в затворен комплекс, е смешна. Горе-долу наполовина беше.

Взет е с ипотечен кредит за 10г. , с по-значително самоучастие, близо 50%. Ами това е, няма магии, тайни или шашмалогии. Въпрос на късмет. Не, не сме взели за 150 хил. евро на пъпа на Пловдив, но и не е в Изгрев или на ръба на Тракия, не е и панелка.

Контеса, ако ме напусне, ще мога преспокойно да си живея дори 2 години, щото аз с децата сме с по-ниски разходи, той е широкопръст. А след това ще видим. Ако ме напусне, ще те известя как вървят нещата.

То не е много за хвалене как жена и три деца харчат по-малко от мъж. Една жена при всички случаи има повече разходи от мъж и подобно разпределение на финансите говори, че той много си се глези, а членовите на семейството са му някъде в периферията на харчлъка и вниманието.

# 2 647
  • Мнения: 30 802
Ами не, той глези всички и има по-различни виждания какво се пазарува и взима. Днес го пуснах да пазарува и си беше направо стихийно бедствие. Пазарува като мъж - каквото види и хареса. Не например според план за готвене за седмицата. Та не е защото си купува мотори - напротив, повечето глезотии са за децата, дори да не са особено необходими. Опитвах се донякъде да канализирам нещата, ама все пак в крайна сметка и той си има предпочитания.

По отношение на храната аз може да имам доста по-ниски разходи, защото разсъждавам от гледна точка на готвещ човек. А той взима доста екстри за хапване, мезета и други неща, които не се готвят, но са скъпи. При моето пазаруване тия неща са доста по-малко. Ми това е, в мизерийка ме държат, а той си пазарува екстри:)

Кукумицинка, гледай си там котките, доста ти бяга динамиката на семейство с деца. Далеч сме от булгарише мачо и уайт траша.

# 2 648
  • Мнения: X
Ех, тези провайдери...
За малко в страни от темата. Имах навремето високоп!атена работа, често оставане в офиса, срещи. И постоянно въпроса... защо се прибираш късно, и други.
Съкращения, аз бях в кюпа. И почнах нископлатена работа. И се почна, нищо не  изкарваш, мухльо...
Е, още не мога да разбера жените, признавам.
Ами истината е по средата, затова не разбираш, защото се луташ от крайност в крайност. Намираш си жена, дето и тя е по крайностите, и си фитка. Не виждам драмата ти, сам си си я създал с избор на неподходяща, сори.

# 2 649
  • Мнения: 30 802
Оф, защо под провайдър се смята само мъж-портфейл, на който жената с памук вади душата и го котка да дава пари? Провайдър е човек, за който е ценност да си харчи парите по тоя начин, за семейството.

# 2 650
  • Мнения: 19 319
Ами не, той глези всички и има по-различни виждания какво се пазарува и взима. Днес го пуснах да пазарува и си беше направо стихийно бедствие. Пазарува като мъж - каквото види и хареса. Не например според план за готвене за седмицата. Та не е защото си купува мотори - напротив, повечето глезотии са за децата, дори да не са особено необходими. Опитвах се донякъде да канализирам нещата, ама все пак в крайна сметка и той си има предпочитания.

По отношение на храната аз може да имам доста по-ниски разходи, защото разсъждавам от гледна точка на готвещ човек. А той взима доста екстри за хапване, мезета и други неща, които не се готвят, но са скъпи. При моето пазаруване тия неща са доста по-малко. Ми това е, в мизерийка ме държат, а той си пазарува екстри:)

Кукумицинка, гледай си там котките, доста ти бяга динамиката на семейство с деца. Далеч сме от булгарише мачо и уайт траша.



Нали беше мъжка работа пазаруването, как така днес си го пуснала да пазарува? И у вас не готвеше, за да не оцапаш печката, пък и без това не ти ядяли готвенето. Не ми казвай, че смяташ за ужасен харч, че си купил някоя луканка за мезе, с което ви бие  и теб, и децата по разходи, че ще падна.  Очаквах поне някое скъпо хоби да има. Една жена само с козметика от среден клас, разходи за фризьор и пр. базови неща, надминава разходите за мезета на един мъж.

Котките ги смятам за общ разход, не за лична глезотия.

# 2 651
# 2 652
  • Мнения: 30 802
Ами така, вместо домашната помощница, днес той, за специфични неща. Аз пиша списък и поръчвам, затова казвам, че го пращам.

И не, далеч не е някое и друго мезе, просто целият му стил е такъв, има склонност да пазарува без замисляне. Ако пазаруваме заедно, го спирам от доста глупости. Готвя, разбира се, дори да не се яде - като Гюро Михайлов готвя и хвърлям, да не кажат, че не се готви у дома. Зависи от сезон, продукти, настроение, но пак се готви. Ако ме наритат и много, много закъсаме, ще трябва да строя децата в три редици и ще се научат, че се яде манджата на мама, не глезотиите и почерпките на тати. Но това - само ако ме напуснат позорно, което всеки момент, разбира се, ще стане, така че си задръжте дъха в очакване:)

И не, не мога да го надмина с козметика, освен ако не я купувам ей така фриволно и да стои по рафтовете. За фризьор давам 35 лева на месец-месец и половина за боя, подстригване и прическа, и там не се изливат много пари, та така...

# 2 653
  • Мнения: 11 505
Аз верно, че съм Рапунцел, ама къде са тези фризьори, които ще те подстрижат, боядисат и прическа даже за 35 лева? Flushed

Последна редакция: чт, 27 сеп 2018, 14:13 от Kiki.mora

# 2 654
  • Мнения: X
Aко ме наритат и много, много закъсаме, ще трябва да строя децата в три редици и ще се научат, че се яде манджата на мама, не глезотиите и почерпките на тати.
Мислех, че приучването на децата към здравословни навици в храненето е част от доброто им отглеждане, а не изключение, което е възможно само в извънредна ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт