Бихте ли си взели жена с дете ?

  • 110 250
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 2 655
  • София
  • Мнения: 19 481
Сирен, нямаш добри навици. Всяка седмица - изправяне на коса, правиш балеаж/кичури или нещо такова, което иска на 2 месеца 50-80 лв. (помагайте, не съм много наясно с цените), гел веднъж на 2 седмици за поне 30 лв. Козметик, педикюр, обезкосмяване, вежди....ехеее
Kiki.mora, на мен ми мажат корените с моя боя за 3-4 лв. Квартален салон, така си е преценила жената, не е от типа "кифла-стилистка", а и клиентелата й не е от такива, но ми върши работа.

# 2 656
  • Мнения: 30 802
Казах ти, че Пловдив е дълбока провинция. Намерих си едно малко ново салонче, от което съм доволна. За съжаление не ме приеха в салона за кифли, където за същата услуга щях да дам 70, ама по-престижно. Бе изобщо - непоръбена, огрухана женица съм си аз.

С гел не мога да си се представя, тия дни си пуснах около 5 мм. маникюр и сама не се изтраях, дразни ме, та представям си как ще ходя с нокти на орел. Непрестанно изправяне и боядисване - коса няма да ми остане. Иначе за около 300-400 лева примерно, ако всеки месец си правя косата с цветовете на дъгата...в смисъл raibow hair, дето беше модерна миналата година, ама първо съм малко старичка, второ малките ще ми викат Rainbow Dash. Не знам каква по-сложна прическа следва да имам и да поддържам, осветлете ме ССФ с каква коса ходи:) и колко харчи минимум по нея на месец.

Та дори 2 пъти седмично да си изправям косата (7 лева), да давам 100 лева за гел и прическата с боядисване да ми е 70 лева, пак няма да си настигна мъжа, дето за 2 пазарувания ще ги даде тия пари, ако го изпусна без съвсем точен списък.

Уиш, децата по-лесно се учат на здравословно хранене, когато няма кой да предлага нездравословни опции или други по-лесни варианти. А в моя случай има кой. Не че е нездравословно в смисъл вафли и шоколади, но не е готвено. А както знаем, за децата е трудно да се научат да ядат готвено (мен от дете ме учат и все още предпочитам други опции).


# 2 657
  • Мнения: 84
Масло и филтри на BMW-то 1000 лв на всеки 10000 км, масло и филтър на автоматика на всеки 80000 км 1000 лв

# 2 658
  • Мнения: 19 326
Да намеря ли къде се хвалеше, че на фризьор ходиш, за да ти мият, изправят и поддържат косата с професионална козметика. Това, ако става за 35 лева на месец и половина, не знам.

# 2 659
  • Мнения: X
Уиш, децата по-лесно се учат на здравословно хранене, когато няма кой да предлага нездравословни опции или други по-лесни варианти. А в моя случай има кой.
Така е. Но този някой е баща им. Следователно, ако не е малоумен или злонамерен, би могъл да разбере разумното обяснение на майката защо не трябва да предлага тези опции. Две разумни изречения и три минутен разговор са достатъчни за средноинтелигентни добронамерени родители. Не вярвам, ако ти му обясниш, че е по-добре децата да хапнат супа, той да се тръшне, че непременно трябва да им набута луканка.

# 2 660
  • Мнения: 30 802
Кукумицинка, отивам за боядисване, 1 см. подстригване и изправяне след това. Не знам кого се опитваш да изловиш в крачка. Мога да ти дам номера на салона, ако искаш да ходиш до Пловдив. И не, не ходя всяка седмица, защото нямам лукса на времето, няма и нужда. Миенето и изправянето е част от боядисването. И да, прави се с професионална козметика, която е включена в цената. През останалото време си мия косата у дома и невинаги е изправена, о, ужас. Имам frizz, от който ССФ ще се наелектризира и ще припадне драматично.

Уиш, не е малоумен и злонамерен, но е дебелоглав и разсеян. Говорила съм десетки пъти. Понякога го изпускам от поглед и пазарува като змей. Аз не се оплаквам, общо взето залага на качествени продукти, но както казах, като ме зарежат, аз не пазарувам като змей по тоя начин.

# 2 661
  • Мнения: 11 505
И моята фрЕзьорка е квартална, но под 100 лева за боя+подстригване+сешоар не падам... баси как съм се минала Laughing
Скубич, я пак кво не им харесваш на "хуйдай-те"? Laughing

# 2 662
  • Мнения: 30 802
И моята фрЕзьорка е квартална, но под 100 лева за боя+подстригване+сешоар не падам... баси как съм се минала Laughing

В София ли си?

# 2 663
  • Paris, France
  • Мнения: 14 439
Невена, нямаш си и най малка представа Бианка с 4 деца как изглежда. Нищо общо с дебела лелка работеща на смени или живееща на село. И майка ми -майка на 3 деца и баба на 2 внучета е омъжена във Франция за ерген. Живее на село, обаче на Ривиерата.

Нямам си представа, права си. Написаното от тебе не противоречи на това, което аз написах. Става дума за личен капитал. На Ривиерата във Франция, в някое село, което няма нужда що общо с българските, живеят доста френски пенсионери. Нали това писах и аз - че във Франция такива връзки са по-често срещани. Естествено е Бианка и красивата ти майка да се оженят достойно. За жената красотата и младостта имат огромна тежест.

Това, което се опитвам да кажа е, че големият брой деца, когато жената не изкарва доста пари и не е осигурена, са риск за финансовото и състояние, здравето и и социалното и развитие. За бедна жена е по+добре да има по-малко деца. Факт

# 2 664
  • Мнения: 11 505

И моята фрЕзьорка е квартална, но под 100 лева за боя+подстригване+сешоар не падам... баси как съм се минала Laughing

В София ли си?

Мхм

# 2 665
  • Мнения: 30 802
Както казах, аз съм огрухана лелка от дълбоката провинция, на която й подхвърлят по някое левче, та затова в салона давам 35 и т'ва е. Сега, по центъра има някакви намазани и за повече, но нали се сещате, че това е вид клубна такса, иначе всички си пазаруват козметиката наедро от едно и също място. И намазани, и квартални, имат достъп до каталози и продукти и експота, та по тая точка качеството е еднакво. А като си уцелиш фризьора за косата, трябва ли да търсиш къде да дадеш повече?

Изобщо, ако плащаш само за козметика и способности, без "такса престиж", цената пада доста.

# 2 666
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Стига бе хора, аз ходя(когато мога Trollface ) в леко кифленски салон и боя+подстригване+сешоар ми струва 48лв - всичко с професионална козметика и салона е лъскав. Дори за вкъщи си взимам от нея и литър шампоан е 50лв.
100-120лв е балеаж-ът. Smile

# 2 667
  • Мнения: 19 326
Добре бе, човек, ако ходиш веднъж на 1.5 месеца на фризьор, защо пишеш подобни неща:
http://old.bg-mamma.com/?topic=1032611.msg36910655#msg36910655

И 35 лева само за консумативите няма да стигнат при използване на професионални продукти за боясисване и поддръжка.

# 2 668
  • Мнения: 8 005
Аз се чудя колко пари съм спестила, откак спрях да се боядисвам преди три години, и къде ми е мерцедеса, купен със спестеното Joy

# 2 669
  • Мнения: 330
А дали ви хрумва, мами и дами, особено на създаващите и живеещи с провайдър, че положителната промяна в статуса и стандарта на живот е нож с две остриета? Колко разпаднали се семейства има от точно такава еволюция? Парите развалят. Ама много развалят... И няма значение колко е грижовен провайдърът и дали парите отиват по предназначение. Човек неусетно се променя и не приема за коректив мнението на околните безпристрастни наблюдатели.
Пиша всичко това, не с идеята да споря и оборвам, а за да дам и друг поглед на една, наглед, идилична и хармонична връзка.

Общи условия

Активация на акаунт