Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-8

  • 65 801
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 387
Благодаря,отново!Ще поразгледам утре и ще се купя някой!

# 61
  • Софето
  • Мнения: 621
Дерматолог ми изписа Medik8 защита, каза ми, че е уникална. Ползвам я от една седмица и не мога да дам лично мнение все още.
От ноември ще започна с крем Trilux за два месеца, после ще го сменим с друг и така една година.

# 62
  • в джунглата
  • Мнения: 916
При мен проблема с мелазмата е дотолкова голям, че някои дерматолози твърдят, че при незасегнатата кожа имам витилиго. Да не знае човек на кой да вярва и каква е правилната диагноза....

В момента съм се заела с избелване на многото пигментни петна и плана е следния:
-избелваща мезотерапия /вече я минах/
-от утре Трилукс крем
-след 2 седмици химичен пилинг
-после пак избелваща мезотерапия
-после пак химичен пилинг

и то ще дойде пролетта!

Много се притеснявам за вторична пигментация и дали ще се справя със слънцезащитата, най вече с подновяването  на 2ч. /струва ми се невъзможно, с този грим/ .  Ако стана по-зле от сега, направо ще се гръмна....Disappointed

# 63
  • Мнения: 18 542
Ако искаш да се оттървеш от пигментацията, слънцезащитата ти е едно от най-важните неща при поддръжка и запазване на резултатите. Ако се наложи, дори да жертваш грима.

Ако положението е наистина толкова тежко, нямаш друг избор просто. Всички тези процедури и мазане ще са безсмислени, ако не можеш да се предпазиш от слънцето в името на удобството и прикритието на грима.

# 64
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Да напълно осъзнавам ролята на слънцезащитата и затова се притеснявам как ще се справя. Току що получих крема Трилукс /Пигманорм и като прочетох упътването  и страничните раекции напрово взех да се разубеждавам. Дори в листовакта пише че и да изчезнат при голяма част от хората пак се "връщали".

 А без грим с тези петна означава да не се показвам изобщо пред хора.

# 65
  • Мнения: 18 542
Този Пигманорм е хидрохинон, нали? Ако да, аз съм ползвала това вещество и петната ми не са се върнали. Аз обаче съм абсолютно непоклатима със слънцезащитата когато съм навън, а през лятото всички сенки са мои.
Не съм имала и кой знае какви странични реакции, всъщност никакви.
Пробвай първо на малък участък от кожата и ако всичко е наред, мажи по-голяма площ.

Също не знам ти на своя глава ли си го взела или някой ти го е препоръчал. Ако нямаш указания за ползване знай, че не трябва да се ползва дългосрочно. Три месеца макс мажеш и после три почиваш. Междурвеменно докато почиваш, може да го замениш със Скинорен (азелаинова киселина) или друг избелващ продукт, който не съдържа хидрохинон. А и мажи само върху петната, избягвай непигментираната кожа. Не е фатално, ако излезеш от границите, но се старай да се концентрираш върху засегнатата част от кожата.

Ако не можеш да се лишиш от грим, организирай се така, че да подновяваш слънцезащитата и гримът. Знам, че изглежда кажи-речи невъзможно, но нямаш избор, ако искаш да направиш нещо срещу тези петна и да задържиш резултата. Да не говорим, че ако ползваш каквито и да е избелващи продукти слънцезащитата е задължителна, а дори да не ползваш, само полза ще имаш в дългосрочен план, ако се научиш да я ползваш редовно.  Peace




# 66
  • Мнения: 992
Дънди, а защо не замениш пролетта фдт с тониращ крем с фактор 50? Някои от тях са доста покривни и ще можеш да подновяваш на два часа.

# 67
  • Мнения: X
Дънди, а защо не замениш пролетта фдт с тониращ крем с фактор 50? Някои от тях са доста покривни и ще можеш да подновяваш на два часа.
Или корейски бб крем или къшън с SPF50+ PA+++

# 68
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Благодаря на включилите се за ценнните съвети!
Пигманорм е хидрохонин и ми е изписан от лекар. Даже се чухме преди малко и лекарката каза да изчакам химическия пилинг след две седмици и след това ще го почвам, защото бил много агресивен.

Аз и в момента използвам тониран слънцезащитен на Биодерма, но не ми е достатъчен и върху него слагам ФДТ или пудра.

Никога не съм използвала корейска козметика, веднага ще разуча откъде да си поръчам.

# 69
  • Мнения: X
Благодаря на включилите се за ценнните съвети!
Пигманорм е хидрохонин и ми е изписан от лекар. Даже се чухме преди малко и лекарката каза да изчакам химическия пилинг след две седмици и след това ще го почвам, защото бил много агресивен.

Аз и в момента използвам тониран слънцезащитен на Биодерма, но не ми е достатъчен и върху него слагам ФДТ или пудра.

Никога не съм използвала корейска козметика, веднага ще разуча откъде да си поръчам.


Има тема, заповядай http://www.bg-mamma.com/?topic=1071295

# 70
  • Мнения: 3 023
Дънди, при мен положението беше 1/1 със твоето. И всичко, което правиш съм правила.
Мезотерапията и кремове вкл. Пигманорм 4%( който ми влоши положението) въобще не помогнаха.
САМО дълбок хим. пилинг ме спаси. Преди 2 години правих 1, изчисти ми ги супер, но след 3месеца пак се появиха.
Сега ще направя серия. Вече правих един дълбок, равих и лазер Дженеза, защото имам и червенини. Другата седмица пак дълбок и ако имам време пак Дженеза.
Вече излизам без ФДТ, което не съм правила от години и по лесно подновявам защитата.
Слънцезащита си вземи  Неострата, леко е тониран, пази и от видимия спектър за нас е перфектен.
ФДТ ползвах Дермакол, номер 221 покрива доста нюанси и пасва на много кожи. Количество колкото ориз покрива цялото лице, всичко прикрива.
Дано и при мен не излезнат пак, толкова е хубаво без ФДТ  Grinning Продължавам с дълбокия пилинг и това е.
П.П За да има ефект за проблеми като нашия, пилинга трябва да е дълбок ( правила съм и лек, няма ефект) Много е болезнено, много. Лицето ти изгаря, но търпиш. Ефекта е поразителен.

# 71
  • Софето
  • Мнения: 621
дънди за подновяване на слънцезащита през деня, ми изписаха на Ла рош спрея слънцезащита, може да се пръска върху грим. Аз ще изчакам още малко със започването на Трилукса, доста слънчево ми е все още, а и петната ми избледняха доста сами.

# 72
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Malena и яз го имам същия спреи на Ла рош, но много изкуствено ми стой, лъсвам цялата и белее. Добре си решила да изчакаш с Трилукса найстина е доста  слънчево.

Еl_83 мислила съм за Дермакол, но съм от Бургас и тук нямат магазин. Затова използвам Виши дермабленд.  Направо мечтая да излезна без ФДТ, не ми се е случвало от  3или 4 год.
От този дълбок хим.пилинг за колко време се възтановява човек?  Докторката каза, че ще ми прави пилинг, но не е доуточнявала какъв ще е.
Предлагат ми и лазер, ти ползвала ли си?
Не ме притеснява болката , а това да не би да имам и витилиго и мелазма  /незнам дали изобщо е възможна тази комбинация /. Защото тогава всички тези процедури са много противопоказни.

# 73
  • Мнения: 18 542
Все си мисля, че ако имаш витилиго, няма да е само по лицето. По тялото имаш ли петна?

# 74
  • Мнения: 3 023
За около 7-10 дни се възтановява след дълбокия. С по леките пилинги е по кофти, там лющенето е на ситни корички, много повърхостни, но продължават по дълго  Peace
Правила съм няколко различни лазера през годините, луди пари съм дала  Joy Ефект нямаше.
Ако правиш пилинг и не е противопоказно за потвърдени заболявания, то искай да е дълбок. Поне първия, после може по лек да направиш и пак един дълбок. Иначе е загуба на време.

Общи условия

Активация на акаунт