Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-8

  • 65 794
  • 758
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 8 759
Някой правиш ли е процедури ClearLift за петната?

# 241
  • София
  • Мнения: 778
За избелване на петна не мога да кажа, но за предпазване  препоръчам астаксантин.
От няколко години го пия всяко лято - започвам от месец май до края на септември. Не се появяват, а когато си на плаж се получава много хубав тен. Аз си поръчвам от iherb:
https://www.iherb.com/pr/Nutrex-Hawaii-BioAstin-Hawaiian-Astaxan … -60-Gel-Caps/5929

Следя намаленията и поръчвам когато има такива(В момента има и 15% намаление). Поръчвала съм и зимата, но го пия лятото.

# 242
  • Мнения: 39 316
  И аз съм го поръчала. Чакам го и го почвам.

# 243
  • Мнения: 3 998
За избелване на петна не мога да кажа, но за предпазване  препоръчам астаксантин.
От няколко години го пия всяко лято - започвам от месец май до края на септември. Не се появяват, а когато си на плаж се получава много хубав тен. Аз си поръчвам от iherb:
https://www.iherb.com/pr/Nutrex-Hawaii-BioAstin-Hawaiian-Astaxan … -60-Gel-Caps/5929

Следя намаленията и поръчвам когато има такива(В момента има и 15% намаление). Поръчвала съм и зимата, но го пия лятото.
Други ефекти забелязали от пиенето му,странични ефекти?

# 244
  • София
  • Мнения: 778
Не, не съм забелязала. Но се отразява добре на очите:по-малко се уморяват.

# 245
  • Мнения: 3 023
Аз го пих преди 2г. След едноседмично море се прибрах сирене 😂

# 246
  • Мнения: 39 316
В смисъл? Бяла или на дупки? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 247
  • Мнения: 308
Само да изкажа негодуванието си от LA Roche 50+ защитната серия - предпазват от зачервяване и изгаряне, ама петната ми пак лъснаха като белег... Sad А миналата есен си бях правила PQAge - дето се казва не се забелязваха вече...

# 248
  • Мнения: 661
Охх аман от петна😡аз пък се боря с едни дупчици които си направих около устата от стискане и се вторачих в тях. Вече не знам петното ли ме дразни повече или дупчиците.😡

# 249
  • Мнения: 39 316
Дупчиците няма ли да се заличат с малко крем за белези след операции? Има за изпъкнали и за вдлъбнати белези.

# 250
  • Мнения: X
Пробвай този имат различни видове, за разни белези. С него заличих стар белег от операция на херния.

# 251
  • Мнения: 661
Благодаря ви, моите са малко до долната устна буквално дупчици но не дълбоки. Ще пробвам този крем, а може да го пробвам и върху оперативния белег но не възлагам големи надежди, белега е на 20 години и са 3 операции на едно място, не пречи да опитам обаче. Благодаря.

# 252
  • Мнения: 2 805

Вечер ползвам Алфа арбутин на Ординери и върху него третиноин, а сутрин Скинорен и два вида слънцезащита - неоцветена и оцветена. Оцветените кремове имат железен оксид в състава си, който филтрира видимия спектър светлина и същевременно заравняват леко тена. Не нося фдт и подновявам на 2 часа когато съм навън.
Избледняването на петната става доста бавно, но имам само прогрес за сега, дори и в тези слънчеви дни напоследък.
Скинорен е азелаинова киселина и се използва за лечение на акне, но го препоръчват и за пигментни петна.
Не съм сигурна кое от всичките действа и кое не или пък комбинацията е работеща. Не ме удовлетворява напълно, но за сега не съм намерила по-успешен начин поне за моята кожа.

Използвам на Миоки цитата за да се включа по темата с моя опит.
Ползвала съм Скинорен, една година. Ефектът не беше забележителен.
Да вметна, че имам петна, боря петна и всяка година с първите слънчеви лъчи, въпреки защитата, лъсват.
Съвсем наскоро приключих шишенце с Алфа Арбутин на Ординери, ми не видях ефект. Може пък едно да не е достатъчно.

Ползвала съм ИСИС фарма гликола - нищо, Акнерол лосиона преди години, нямам спомени да ме е впечатлил. Мелабел ги изхвърлете, до един съм ги ползвала- ефекта е повече от нула.

Ескпигмент от турския преди години мазах, но толкова отдавна, че не помня нито колко процента е бил, нито дали е повлиял нещо.

Затова пак ще се насоча към хидрохронин. Чудя се само при кой дерматолог да отида за рецепта в БГ.
Вече даже не помня какво съм измазала по лицето за тези петна.

Пилинги също, но не дълбоки, Кожата ми не е за такива. За съжаление не мога да се подложа на дълбок химичен за петна.

микродермаабразио ми е любима процедура, но не мисля,че влияе на петна.

Миоки, знам че е малко встрани от темата, но кои от кремовете за защита, които ползваш са с железен оксид, които предпазват и от невидимия спектър?

Аз ползвам 3 година на Клиник един, който е с цинк и желязо . Но, и с него петната се появяват!

# 253
  • Мнения: 18 542
*Serendipity*, на сестра ми ѝ изписаха хидрохинон в Токуда. Кремът се прави по рецепта.

Иначе с железен оксид кремовете ми са на Ла Рош, австралийското злато и Сити блокър на Клиник. Мисля, че и в оцветената Биодерма аквафлуид има. В общи линии, всички озветени кремове са с железен оксид. Ползва се за оцветител.

# 254
  • Мнения: 3 023
На Неострата оцветения 50+ също е страхотен. Миналата година въобще не ми потъмняха петната с него, цяло лято.

Общи условия

Активация на акаунт