Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-8

  • 65 620
  • 758
  •   1
Отговори
# 315
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Стана ми интересно за рецептата.
Признават ли български рецепти в Германия?
В Испания никога не са ги признавали.Дори и испанска рецепта важеше само месец.След този срок отказват да я изпълнят(независомо дали е за готиви лекарства и ли за приготвяне)А поне от година две, въобще няма рецепти на хартия.Това, което е изписал личния лекар излиза в аптеката при представяне на здравната карта.
Хидрохинон 4%(Pigmentasa 4%) се продава свободно в Испания.
И за да не е спам, при неправилно използване на домашната машинка за радиочестотен лифтинг успях да си изгоря шията .Останаха две малки   бледи петънца .
От седмица ги "защитавам" от слънцето с това

Станаха едва забележими
Единствения недостатък по тъмен е от тена ми.
Това не успя да им повлияе, а  уж е със същите функции

но пък е моя цвят.


Последна редакция: пн, 27 май 2019, 17:35 от sl

# 316
  • Мнения: 2 805
Не признават бг рецепти никъде освен в БГ, поне аз не знам да е възможно с рецепта от друга държава да си закупиш каквото и да е.
Аз затова се чудя при кой да отида сега лятото - от Лекова съм доволна, но ми трябва не само рецепта за хидрохронин, а и самото лекарство, защото тук, където живея го няма.
Люси Попова пък дава рецепта за крем и се приготвя предполагам в някоя аптека.

Доктор Лекова явно не използва услугите на никоя аптека за приготвяне на лекарства по нейни рецепти.

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 12:51 от *Serendipity*

# 317
  • Мнения: 18 542
На сестра ми ѝ изписаха крем с хидрохинон в Токуда. Предполагам ако отидеш на частно и си поискаш, ще ти дадат.

# 318
  • Мнения: 2 805
На сестра ми ѝ изписаха крем с хидрохинон в Токуда. Предполагам ако отидеш на частно и си поискаш, ще ти дадат.

Да, да. В Токуда знам, там при Люси Попова. Но аз познавам Лекова и знам,че е много добра и й се доверявам, но при нея ако ми да де рецепта, с която обче не мога да си купя крема в БГ, не ми върши работа.
  А аз освен за петната си имам и други въпроси към дерматолога. Но в Толуда ще отида, и Попова е добър специалист.

# 319
  • Мнения: 18 542
Не познавам лекарите там, така че имената им не ми говорят нищо. Рецептата беше за приготвян в аптеката крем, така че вероятно, който и лекар да го изпише, няма да има проблем да се сдобиеш с него.

# 320
  • Мнения: 2 763
Преди около месец купувах лекарство за дете на приятели, изписано от наш дерматолог, от Хърватска. Дадоха ми го. Рецепта имах като снимка на телефона. Въведоха си данните на пациента и лекаря и нямаше проблем. В Гърция също са ме обслужвали с нашенска рецепта. Но, става въпрос за готови продукти. Мазила не са ми забърквали

# 321
  • София
  • Мнения: 744
Привет,признават рецептите,щом ми написа др.Лекова,защото самата тя ми обясни това.
Относно др.Попова,крема който изписва,го внася тя,израелски

# 322
  • Мнения: 3 254
Тази гозина с фактор 50 на Eucerin Oil Control на 20 градуса ми стана петно на челото. Предишни години бях доволна от този крем и не са ми се появявали петна. Кремът ми от тази година усетих, че много силно мирише на алкохол.

Може ли някоя от вас да сподели слънцезащитен крем, с който не са и се появили нови петна и лунички?

Дадох пари за Кларинс, Нивеа, Eucerin и Неострата и не съм доволна от нито един.

Ла Рош дали пазят като преди и не са развалили и тях?

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 10:46 от marigold_

# 323
  • Мнения: 3 021
В Дерма акт от 15 юни ще има нов лазер, който е първи в Бг. Дават го за петна също, махал дори татуировки.
Някой да мисли да ходи?

# 324
  • Мнения: 8 758
Този лазер го има в Атадерма в гр Пловдив при Атанасова.

# 325
  • Мнения: 5 658
В Дерма акт от 15 юни ще има нов лазер, който е първи в Бг. Дават го за петна също, махал дори татуировки.
Някой да мисли да ходи?
Този лазер, който може да се ползва и през лятото ли? За него ли ставаше въпрос?

# 326
# 327
  • София
  • Мнения: 744
Относно добрите слънцезащити и аз съм питала тук във форума,но май е строго индивидуално,всеки е доволен от различни марки.Повечето доктори казват ,че най добрата е Дюкре-Меласкрийн,която като консистенция,лично на мен не ми е приятна.Ако сте с мазна или комбинирана кожа,пробвайте слънцезащити с цвят на които пише "mineral teint",има и такива фондютени с висок фактор,основно сред медицинската козметика,за да не запушвате порите.,има и прозрачни спрейчета,които,лично аз нося винаги в чантата,за да подновявам,когато съм навън.Имайте предвид, доктор ми го каза,че дори, от изкуствено осветление,фоточувствителната кожа,може да реагира и петната да потъмнеят,така че мажете и шапки задължително,косата пусната винаги.
Мили момичета,откажете се от лазера,най ново поколение,или последен писък на дерматологията ,все работят горе долу на един принцип.За момент е добре и после,става по лошо.Вече втори доктор ми го казва,лазера,влошава мелазмата.

# 328
  • Мнения: 1 270
Това за изкуственото осветление е интересно. Сигурно за луминсцентното става въпрос.

# 329
  • София
  • Мнения: 744
И аз го чух скоро,но има логика,работя точно под такова осветление, почти не ходя навън ,и явно ми се отразява

Общи условия

Активация на акаунт