Тряба ми добър детски психолог

  • 7 717
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 967
Мисля, че час по-скоро трябва да намериш добър детски психолог и да заведеш детето. Това, което чета е доста обезпокоително. Детето преживява някаква травма - случило се е нещо и то дори не намира сили да сподели. Не си мисли предварително черни картини - може да  е нещо безобидно, но детето да го е възприело тежко, децата гледат по различно на реалността от нас, но каквото и да е станало, сриозно или не, за детето ти е огромен проблем и ти трябва да му помогмеш (с помощта на психолог) да го преудолее. Стискам палци и успех Praynig
Сетих се нещо: Дъщеря ти обича ли да рисува - обикновено по филмите карат децата да рисуват и чрез картини те показват какво чувстват и за какво мислят. Ако можеш да я накараш да рисувате заедно може в рисунките и да видиш някаква следа...

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Тази тема я бистрихме още преди две години, когато почина дядо ми. Може би нещата започват от там?
При нея става въпрос за разбиранията за живота, вселената и всичко останало
Прозрението за живота, такъв какъвто е /смърт, раздели, остаряване, насилие.../, често плаши, особено децата.
За нея приятелите не значели нищо и такива не и трябвало  тя прекрасно си се чувствала и сама.
Може би е разбрала, че когато човек се привързва става уязвим - ако загуби близък човек страда. Непукизмът обикновено прикрива чувствителност и уязвимост.
Другото, което ме тревожи в разсъжденията и е че смята, че всички са и длъжни и света се върти около нея. В тази връзка няма никакво уважение към възрастните (с изключение на мен и баща и).
Това може да е е начин да покаже разочарованието си от възрастните, които са се оказали по-слаби и не могат да и помогнат да преодолее страховете си "за живота, Вселената и всичко останало"
Така като го разказвам може да ви прозвучи като грешка във възпитанието, но нимам чувството, че не е така, защото промяната стана много рязко. Децата трупат впечетления /респ. някои от тях пораждат страхове/. "Прозрението" идва изведнъж.
И още нещо, което ме хвърли в паника - попита ме дали, ако изчезне някой освен мен ще забележи и ще му е мъчно
Може би осъзнава колко преходни с хората и че извън семейството почти всеки е заминим. Може би е много по-зряла от връстниците си и това я кара да се чувства самотна и неразбрана...

Не мисля, че и се е случило нещо конкретно. За мен просто е много умно и чувствително дете. Но разбира се, трябва да се посъветваш с детски психолог. Проблемът наистина е голям

# 17
  • Мнения: 1 425
Не я насилвай да ти сподели. Правилен път си поела, намери специалист, който ще помогне. Нещата звучат доста обезпокоително, но всичко ще се оправи.
Желая ви бързо решение и щастлив изход от проблема Peace
PeaceПодкрепям и задължително се консултирай със специалист!!!Успех  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 413
Много е хубаво, че ще прекарате няколко дни с нея, без бебето. Така ще можеш да говориш повече с нея, да споделяте впечатления, да се насладите на общуването - дано това я накара да отвори душичката си. Сподели някои свои неща, мисли или дори служебни неща, които те вълнуват, така може и тя да откликне. Дано бързо възстанови душевното си равновесие, все пак последната година много й се е събрало - бебе, училище, мама е на работа. Всичко хубаво и приятна почивка! Hug

# 19
това, което мога аз да те посъветвам(не съм майка, но съм студентка по психология,а и много обичам децата)е да я заведеш при психолог(а не при хомеопат,отказът да се храни вероятно е психологически,а не физически!Племенникът ми е много злоядо дете и смучеше какви ли не хапчета,за да се храни,но нищо не му помогна,прояде в детската градина,наблюдавайки другите деца).мисля, че не трябва да я насилваш нито да яде, нито да ти сподели каквото и да било. а това че е добра към теб и баща и, а груба към останалите може и да е нормално- сега пораства, други хора се опитват да и кажат какво да прави(учителката и),а тя все още е привързана най-много към теб и към баща си.освен това при децата на 7 години приател ти е онзи, който ти дава бонбони и моливи,така че децата нямат много ясна представа за приятелството.А бебето колко е голямо???(може целият проблем да е в това,че вие сте все още най-важните хора на света за нея, а се е появил някой,който ви отдръпва от нея, взима от нейното внимание-как се отнася тя с бебето???)вероятно всичко,което прави е опит да привлече внимание,ако чувства,че то е намаляло.бих ти препоръчала мойта преподавателка по психология(тя е именно детски психолог,но сега е бременна и незнам дали не е вече в отпуска, в университета вече си я взе,кажи ако искаш да ти дам координати).
и спокойно, психиката е много сложно нещо, а при дъщеря ти тепърва се развива,убедена съм,че всичко ще се оправи, просто потърси помощ!(barnabi26@hotmail.com- ако искаш пиши да ти дам координати)
петя

# 20
  • Мнения: 1 942
Lulito,  дано скоро се оправи момиченцето ти  Praynig
 Ако на мен ми зададяха въпроса дали ако изчезне друг освен теб ще разбере веднага бих се запитала защо игнорира баща си и баба си /евентуално дядо си/. Но най-вече баща си, а защо не и мъжа с който ти живееш /останах с такова впечатление, защото пишеш, че си разведена, а после че отивате на почивка тримата/. Ако е видяла нещо, което намира за нередно /тя вече усеща кое какво е и кое е редно/ или възрастен човек и е сторил нещо нередно, то поведението ще е агресивно, обърнато срещу самата нея,  срещу възрасните и с времето след като види, че ти не и помагаш и срещу теб. Според мен което и дете да питаш директно дали го тревожи нещо ще ти каже, че няма такова нещо. Според мен принципа е споделяш - и очакваш споделяне, ако не стане от първия път то на 100-я ще стане.  Mr. Green Има хубави идеи дадени от мамите. Ето един скорошен пример: Дени беше омърлушена петък и събота, неделя я почнах от далеко да подпитвам и да си говорим без да се гледаме /аз мия чинии, тя рисува на масата/ и ей така ни в клин, ни в ръкав изтърси, че две момичета не искали да играят с нея. После рязко смени темата и същия ден отказа да говори повече за това. Ама и аз какво давам със себе си примери сякаш съм велик психолог  ooooh!, но исках да ти споделя колко ме впечатли начина по който просто пусна проблема да ме пробва, но категорично отказа да го разнищваме.

Дръж ни в течение   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 363
Ох, аз пък веднага най - лошото си помислям. Прекалено често се случва тук и доста се говори за насилието на деца от бащи, дядовци,  други близки роднини, комшии и тн.
Едни от симптомите, които описват са затваряне в себе си, страх от споделяне защото това е тайна между детето и насилника, тайна, която идва със заплаха от какво може да се случи ако се разчуе. Неотлагай.
ИСкам да не е това и се моля:pray:
 Embarassed Embarassed Embarassed

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Моят, като беше на 7 годинки, мина през подобен странен етап. Не беше като при вас, но за има няма и седмица такъв тик на очите придоби, просто не можех да повярвам, че се случва с моето дете. Личния лекар даваше само капки за очи, ту инфекция ту алергия на очите. Виждаше всичко в черни краски. Бях прочела някъде метода вечер като се съберем на масата всеки да сподели най-хубавото, което му се е случило през деня и най-лошото. Е синчето само лоши неща споделяше и никога за нищо хубаво не се сещаше  Rolling Eyes  Накрая сами решихме да се консултирахме с психолог. Според психолога причините били комплексни и една от тях може да е била моята бременност, въпреки че баткото беше много щастлив от този факт  Thinking Но както психологът каза, в повечето случаи и самото дете не знае причината за това поведение и е безсмислено родителите да се опитат да разрешават сами проблема. По негов съвет променихме поведението си към детето. Да чукна на дърво, за няколко месеца нещата отшумяха.

# 23
  • Мнения: 6 472
Ето ни, завърнахме се Simple Smile
Прекарахме много хубаво, но за съжаление още повече се затвърди мнението ми, че проблема ни е за психолог. Детето беше много щастливо, хранеше се почти нормално (все пак тя винаги си е била доста злояда), но като се прибрахме в БГ и тя пак тотално отказа Sad
А бебето колко е голямо???(може целият проблем да е в това,че вие сте все още най-важните хора на света за нея, а се е появил някой,който ви отдръпва от нея, взима от нейното внимание-как се отнася тя с бебето???)вероятно всичко,което прави е опит да привлече внимание,ако чувства,че то е намаляло.
Дребната е на 9 месеца. И на мен поведението на каката много ми прилича на привличане на внимание, но ми се струва, че малко късно се сети newsm78 Плюс това вниманието към нея далеч не е намаляло. Имайки се предвид, че беше първи клас, а и ходи на доста извънкласни занимания, по- скоро бебето беше леко пренебрегвано на моменти.

Ако на мен ми зададяха въпроса дали ако изчезне друг освен теб ще разбере веднага бих се запитала защо игнорира баща си и баба си /евентуално дядо си/. Но най-вече баща си, а защо не и мъжа с който ти живееш /останах с такова впечатление, защото пишеш, че си разведена, а после че отивате на почивка тримата/. Ако е видяла нещо, което намира за нередно /тя вече усеща кое какво е и кое е редно/
Дръж ни в течение   bouquet
Имам известни опасение, относно поведението на бившия ми съпруг. Ина много се радва, като ходи при него, но това първо се случва много рядко и второ там буквално я оставят на сомоотглеждане Shocked  Последният път я си беше легнала в 3 часа през нощта, като през това време бяха стояли в някаквъ кръчма и  после ми пееше чалгаджийски парчета #Crazy От една страна беше супер щастлива, че за 3 дни беше яла само 3 кроасана и порция пържени картофи и си е легнала по никое време. От друга страна и беше ясно, че това не е редно, защото ми каза "ами мамо, той тате и жена му, даже един сандвич не ми направиха и не ме попитаха дали съм си измила зъбите". Или аз съм прекалено досадна с яденето и миенето на зъби или усеща, че баща и не и обръща нужното внимание Crossing Arms

Ох, аз пък веднага най - лошото си помислям. Прекалено често се случва тук и доста се говори за насилието на деца от бащи, дядовци,  други близки роднини, комшии и тн.
Едни от симптомите, които описват са затваряне в себе си, страх от споделяне защото това е тайна между детето и насилника, тайна, която идва със заплаха от какво може да се случи ако се разчуе. Неотлагай.
ИСкам да не е това и се моля:pray:
 Embarassed Embarassed Embarassed

Имах известни опасения да не е ставало нещо в училище, но все повече се съмнявам това да е причината.

Днес почвам да търся детски психолог. Благодаря много на всички, които ми изпратиха ЛС с координати на такива  bouquet
Благодаря и на всички останали  bouquet Дадохте ми известни насоки за размисъл. Много се надявам скоро да се пооправи положението, защото в момента сме застрашени от влизане в болница в следствие отказа и да яде Cry

# 24
  • София
  • Мнения: 1 105
Ох, аз пък веднага най - лошото си помислям. Прекалено често се случва тук и доста се говори за насилието на деца от бащи, дядовци,  други близки роднини, комшии и тн.
Едни от симптомите, които описват са затваряне в себе си, страх от споделяне защото това е тайна между детето и насилника, тайна, която идва със заплаха от какво може да се случи ако се разчуе. Неотлагай.
ИСкам да не е това и се моля:pray:
 Embarassed Embarassed Embarassed


Четейки темата и аз за това се замислих. Дано не е това разбира се! Praynig

# 25
  • Мнения: 294
Бих желала да поясня, че хомеопатията лекува човека като едно цяло - на физическо, психическо и умствено ниво! Поради това отстоявам мнението си, че с хомеопатия детето би се оправило по-бързо. Това, разбира се е мое мнение, ако имаш съмнения потърси мнението и на други хора, които се лекуват с хомеопатия. Желая ти успех, каквото и да решиш. Надявам се малката бързо да се оправи и това да остане само лош спомен за вас.   Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 098
Минахме го това. Бяхме и на психолог.  #Crazy Но в медицивски център, не в училището.

Доволна съм. Имаше защо.  Peace Но трябва да знаеш, че изисква време.

Ако искаши обади ми се на Лични. И без това ще я търся за една друга майка. Като ще говоря за един човек, направо ще говоря  за двама.

# 27
  • Мнения: 2 792
2 date=1149949374]
 Последният път я си беше легнала в 3 часа през нощта, като през това време бяха стояли в някаквъ кръчма и  после ми пееше чалгаджийски парчета #Crazy От една страна беше супер щастлива, че за 3 дни беше яла само 3 кроасана и порция пържени картофи и си е легнала по никое време. От друга страна и беше ясно, че това не е редно, защото ми каза "ами мамо, той тате и жена му, даже един сандвич не ми направиха и не ме попитаха дали съм си измила зъбите". Или аз съм прекалено досадна с яденето и миенето на зъби или усеща, че баща и не и обръща нужното внимание Crossing Arms


  Luluto следя ти темата от както я пусна, честно казано подозирах, че има нещо в отношенията с баща й, което да провокира подобно поведение. Това, което си писала за режима, който има с него до обоснова съмненията ми, интересно ми е как ти реагираш на нарушаването на правилата, когато разбереш. Децата са страшно буквални в тази възраст, от една страна показват  самостоятелност, но от друга те още търсят защита и подкрепа, тя има създаден режим от теб, приема го рутинно, не спазването му е някаква форма на бонус  Laughing, но от теб се очаква да реагираш отрицателно и киритично в такива случаи. Ако си преценила, че ситуацията е деликатна и  е по-добре да не изказваш пред нея неодобрението си, тя няма ка да го разбере, за нея не оспореното неправилно е проява на липса на загриженост. Разбира се проблема, може да е съвсем другаде, дано консултациите с психолог да ви помогнат.
 

# 28
  • Мнения: 4 629
Лулу,

включвам се само, за да ви пожелая успех! Дано да намериш добър специалист и детенце да се оправи скоро Praynig

# 29
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Аз като на всяка манджа мерудия....та и по тази тема да се изкажа bowuu
Поздравявам те за решението да се обърнете към специалист. ОПределено това е верния път за решаването на проблема. Стискам палци да попаднете на точния човек Peace
 Моят син е много по-малък на 2 и половина е, но зимата ми направи същия панаир. Тотален отказ от храна. Направи гладен запек, коремчето му се изду като на сомалийче, хлътнаха му бузите и очите му изглеждаха точно толкова ококорени като на твоята щерка красива Rolling Eyes
Причината беше, че освен него гледах и едно момиченце на същата възраст на едни приятели за около 3 месеца. Децата си обшуваха и си играеха перфектно, но Крис абсолютно спря всякакъв прием на храна. Оцеля, защото пиеше натурални сокове и защото го хранех нощем с шише докато спи  Embarassed Беше ми станало фикс. по цял ден правех филийки, кремчета..и какви ли не чудесии, за да го прилъжа да яде. Докато в един момент не се усетих, че той просто много силно ревнува от другото дете и си задоволява егото, като ме държи непрекъснато в напрежение и концентрирана върху проблемът му с яденето.
Принудих се да откажа на хората да им гледам момиченцето, спрях да говоря в негово присъствие за неяденето, както и да го моля да яде и чудото стана. Пожелавам ти бързо да решите проблема и всички в къщи да се успокоите. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт