Д-р Любомир Христов и новият вид серклаж ЕТКО тема 2

  • 53 892
  • 756
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 311
Прегледаха ме. Бебето е супер - точно 11с.1д. На 11 съм на БХС. Целувки на всички!!!

# 331
  • Мнения: 582
Здравейте момичета,
Предстои ми серклаж Етко някъде в 15-16 седмица. Може ли да ми кажете като усещане какво да очаквам? Боли ли след манипулацията? Вие какъв режим спазвахте? Силно се притеснявам тъй като съм с малко дете и постоянното лежане е абсолютно невъзможно в моя случай.

# 332
  • София
  • Мнения: 1 323
Minimouse, гадно е само събуждането от упойката ( с интубационна упойка е Етко ) , гаден е и катетъра .... Серклажа ми беше сутринта в 8,30 ч , цял ден в реанимация , качиха ме в стаята към 18 ч . Гадно е и раздвижването - не като болки, а от самата упойка .
Лек дискомфорт на следващия ден , с леко зацапване( аз лично болки нямах )  При мен се наложи да поостана повече след серклажа , още около 5 дни заради антибиотично лечение .
Този път успях ! След две късни загуби в 20 и 22 седмица , серклажите ме спасиха, въпреки жестоките контракции от 20 седмица.
Успех ти желая ! Не е нищо страшно!
Ето ми красотата ми  , която въпреки, че се роди рано ( 27 ма седмица , 3 месечен престой в кувьозче ) , вече е една прекрасна принцеска

# 333
  • Мнения: 582
Minimouse, гадно е само събуждането от упойката ( с интубационна упойка е Етко ) , гаден е и катетъра .... Серклажа ми беше сутринта в 8,30 ч , цял ден в реанимация , качиха ме в стаята към 18 ч . Гадно е и раздвижването - не като болки, а от самата упойка .
Лек дискомфорт на следващия ден , с леко зацапване( аз лично болки нямах )  При мен се наложи да поостана повече след серклажа , още около 5 дни заради антибиотично лечение .
Този път успях ! След две късни загуби в 20 и 22 седмица , серклажите ме спасиха, въпреки жестоките контракции от 20 седмица.
Успех ти желая ! Не е нищо страшно!
Ето ми красотата ми  , която въпреки, че се роди рано ( 27 ма седмица , 3 месечен престой в кувьозче ) , вече е една прекрасна принцеска
Прекрасна принцеса! Да ви е жива и здрава!
А ти как роди и в коя неонатология гледаха детето ? И контракции те ли бяха причината да родиш толкова рано?

# 334
  • Мнения: 683
minimause както казва бамболинка11 гадно е събуждането от упойката при мен отне повече време към 8 вечерта ме качиха в стая.Аз повърнах 2 пъти иначе болка не усещаш от серклажа само от кътетъра и итубационната тръба отпусни се знай че всичко е наред и серклажа ще спаси бременността ти другото се преживява.Аз лично изкарах на легло но нямах деца то е невъзможно с дечица да лежиш.
Бамболинка11 Имаш си голяма красавица и само как си я накиприла много много се радвам.Прегръщам ви!

# 335
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Бамболинка , прекрасна е малката бебка , да е жива и здрава 😘🤗

# 336
  • Мнения: 582
Момичета забравих да питам в коя гс ви го прави серклажа?
Сега се чудя няма ли да е късно в 16та 🙄?

# 337
  • София
  • Мнения: 1 323
Момичета забравих да питам в коя гс ви го прави серклажа?
Сега се чудя няма ли да е късно в 16та 🙄?

Моя го направихме в 14+ седмица.
Иначе да, жестоки контракции от 20 седмица, на няколко пъти почва раждане с контракции и болки на 3 мин. Едвам го спираха, лежах в Токуда 1 месец преди да родя и беше голяма борба . Преди това 1 месец в Надежда, но не бях доволна от някои хора на 3 ет и се преместих в Токуда. Решиха да я извадят, след като вдигнах кръвно 200/100.  От силните контракции , конците се бяха врязали в шийката и я бяха разкъсали , но това бели кахъри. Ако не бяха серклажите, бременността ми отново щеше да приключи в 20 седмица. Тогава на Фм се видя, че шийката е 1,5 см и я държи само серклажа. 10 дни преди това шийката ми беше 4 см, измерена от д-р Христов.
Обичам го този човек, той спаси бременността ми Simple Smile
Малката беше 3 месеца в неонатологията в Токуда - е там също са велики лекари  и неонатолози !  Роди се 960 гр . От 10 дни вече си е вкъщи и щастието е неописуемо !
Miii, целувки и на вас и много ви прегръщаме с Мими Hug

# 338
  • Мнения: 683
На мен ми направиха серклажа в 13+
Рано или късно явно имаш нужда от него важното е мб да е чиста как си там?

# 339
  • Мнения: 582
На мен ми направиха серклажа в 13+
Рано или късно явно имаш нужда от него важното е мб да е чиста как си там?
Чакам си резултатът. Дано е чист

# 340
  • Мнения: 311
Здравейте момичета. Минавам да се отчета. Днес 12гс+3д мина БХС-то и ФМ. Бебето е идеално и е девойче Grinning

# 341
  • София
  • Мнения: 195
Браво Силве.Много се радвам за вас Simple Smile пази се и бъди спокойна Simple Smile

# 342
  • Мнения: 683
Честито Силве!
Момиченцата са по силни нали знаеш.Успех!

# 343
  • Мнения: 311
Знам, за това се радвам толкова много. А и и знам афинитет към момиченца Blush
Сега само даа си я опазя и сме 6.

# 344
  • Мнения: 582
Момичета, от микробиологията ми излязоха намалени лактобацили, наличие на повече левкоцити и някакави пръчици анаероби. Това на микроскоп. На посявка та нищо. Сложих два пъти лекарство , както каза доктора, а след това и лактибацили почнах, но все още си имам по-особен секрет. Много се тревожа да не излязат пак някакви гадове при все цялото лечение и да закъснеем със серклажа 😔

Общи условия

Активация на акаунт