Д-р Любомир Христов и новият вид серклаж ЕТКО тема 2

  • 53 896
  • 756
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 923
Аз също съм с ТАС поставен в 9г.с при д-р Христов ,беше ми премахнат повреме ма секциото,имам поставен 2ри 10-11м по-късно за ев3нтуална втора бременност(с него съм 2ра г.).Ако мога да помогна съм на среща на лични

# 586
  • Мнения: 623
Здравейте отново! Аз вчера бях при д-р Христов, премери ми шийката, която се оказа че още от сега е по- къса- 2.7 см, а съм едва в 8 ма седмица. Въпроса е дали се е скъсила или си е по- къса.. другата сряда пак ще ходя да ме види, а до тогава повече почивка. Супер ми е притеснено просто. Серклаж ще решим дали обикновен или ЕТКО, каза че може и да издържи и обикновен, но аз ще настоявам за ЕТКО. Каза, че самия канал ми е малко по- широк от нормалното. Въпроса е, че серклаж преди да се види, че бебето е здраво няма да ми направи и сега ще запиша час за фетална и бх скрининг още за началото на 11 та седмица, но мисля и следващата седмица, тоест в 9 та седмица да пусна и Пренатест, за да може ако станат напечени нещата на база неговия резултат да сействаме по- рано.
Bebeshok на теб на база на какво ти го поставиха серклажа в 9 та седмица, прави вид пренатален тест или.. кАк бяхте сигурни че се развива добре бебчо?

# 587
  • Мнения: 923
Здравейте отново! Аз вчера бях при д-р Христов, премери ми шийката, която се оказа че още от сега е по- къса- 2.7 см, а съм едва в 8 ма седмица. Въпроса е дали се е скъсила или си е по- къса.. другата сряда пак ще ходя да ме види, а до тогава повече почивка. Супер ми е притеснено просто. Серклаж ще решим дали обикновен или ЕТКО, каза че може и да издържи и обикновен, но аз ще настоявам за ЕТКО. Каза, че самия канал ми е малко по- широк от нормалното. Въпроса е, че серклаж преди да се види, че бебето е здраво няма да ми направи и сега ще запиша час за фетална и бх скрининг още за началото на 11 та седмица, но мисля и следващата седмица, тоест в 9 та седмица да пусна и Пренатест, за да може ако станат напечени нещата на база неговия резултат да сействаме по- рано.
Bebeshok на теб на база на какво ти го поставиха серклажа в 9 та седмица, прави вид пренатален тест или.. кАк бяхте сигурни че се развива добре бебчо?
Правих ранна фетална и бх скрининг при д-р Георгиев.По онова време д-р Христов настоя да отида при него.Прена тест не съм правила.Аз бях на 30г ,това малко или много също е от значение.

# 588
  • Мнения: 623
Ами аз съм на 32г. Незнам, той вчера изобщо не ми спомена, че може тооолкова рано да се направят тези неща, каза от 11+0 дни най- рано.
Добре, мерси за информацията 🌸

# 589
  • Мнения: 923
Ами аз съм на 32г. Незнам, той вчера изобщо не ми спомена, че може тооолкова рано да се направят тези неща, каза от 11+0 дни най- рано.
Добре, мерси за информацията 🌸
При теб говорим за ЕТКО и Макдоналд,където входа е влагалищен.Аз съм с втори ТАС,където входа е лапароскопски.ТАС се прави възможно най-рано,за да позволи на уредите да влезнат нормално,тъй като с напредването на бременноста бебчето и околоплодните води се увеличават и съответно пречат на апаратурата.
ТАС серклажа е тежката артилерия и ако може да се избегне се избягва,защото ако се наложи аборт по мед.причини в по-късна седмица то това се случва най-често с отворена операция.За пример до 16 г.с такъв аборт може да се случи влагалищно.
При мен нямаше как да се направи друг серклаж,защото няма за къде да се захванат конците.

# 590
  • Мнения: 623
Да, разбирам. Аз имах предвид, че нищо не спомена по въпроса с толкова ранен скрининг и фетална, още в 9 та седмица. Явно се преценява индивидуално полза-риск.

# 591
  • Мнения: 923
Да, разбирам. Аз имах предвид, че нищо не спомена по въпроса с толкова ранен скрининг и фетална, още в 9 та седмица. Явно се преценява индивидуално полза-риск.
Толкова рано е прекалено рано.Има малформации,който се отчитат/виждат на по-късен етап,но при ТАС няма друг начин и е по-добре да се направи и да не е с голям % достоверност,от колкото без.Мойте фетални бяха малко повече от препоръчителното,може би точно заради това,ако има нещо да се хване по-рано макар и с ТАС.

# 592
  • Мнения: 218
Здравейте, аз съм за ТАС серклаж. Имам спонтанен аборт в 21г. с, йонизация и раждане в 29 г. с със обикновен серклаж. В петак имам час при Д-р Христов. При мен проблема е, че освен шийката имам постоянно високи левкоцити и тромбоцити. ( безброй изследвания, биопсия на костен мозък и не откриват причина) Щом забременея почват да се вдигат още+црп, получава се отваряне на шийката като пясъчен часовник. Безброй венозни антибиотици нищо не става, когато почнах да ражда бях с левкоцити 25,црп 350.Дали някои има идея дали с тази инфекция има смисъл от серклаж ,т.к четох, че при контракции които не се повлияват от системи се маха серклажа.

# 593
  • София
  • Мнения: 5 477
 Marielka_147 ,   имаше една жена във форума,но не си спомням името й,която беше загубила няколко бременности (една от които в 27 седмица)с обикновен серклаж.Накрая е износила благодарение на д-р Христов и ЕТСО-то.
По отношение на левкоцити и ЦРП и аз и  Bambolinka си имахме грижи,но не чак с такива стойности,моите при антибиотик се смъкваха и при свещичките Индометацин също,после пак се покачваха,но не съм имала стойности повече от 20,а май при бременни е до 22.
 Пускала ли си си някога Фертилити тест?Напоследък много нашумя,аз като бях бременна го нямаше единствено Надежда предлагаха ендометриална биопсия,но Христов твърдеше,че при мен нямало нужда.
Иначе и аз имам един аборт в 21 седмица без серклаж и едно раждане в 33 г.с. с Макдоналд серклаж правен в 21 седмица на почти изтървано положение. Мноооого контракции,уж безобидните подготвителни,ама мен добре ме подготвяха.

# 594
  • Мнения: 218
Здравей, не са ми правили такъв тест. Иначе левкоцитите не спадат седят си 19 и като забременее почват да се вдигат и да става инфекция. Моята докторска се съмнява за капсулована инфекция в корема, или зъби. На секциото когато ме отваря ха докторите коментираха, че мирише на гной, но не пожелаха да коментират.

# 595
  • София
  • Мнения: 5 477
Здравей, не са ми правили такъв тест. Иначе левкоцитите не спадат седят си 19 и като забременее почват да се вдигат и да става инфекция. Моята докторска се съмнява за капсулована инфекция в корема, или зъби. На секциото когато ме отваря ха докторите коментираха, че мирише на гной, но не пожелаха да коментират.

А какво се случи че родихте по-рано?
А и от венозни антибиотици ли не се е повлиявала инфекцията?

# 596
  • Мнения: 218
Здравей, не са ми правили такъв тест. Иначе левкоцитите не спадат седят си 19 и като забременее почват да се вдигат и да става инфекция. Моята докторска се съмнява за капсулована инфекция в корема, или зъби. На секциото когато ме отваря ха докторите коментираха, че мирише на гной, но не пожелаха да коментират.

А какво се случи че родихте по-рано?
А и от венозни антибиотици ли не се е повлиявала инфекцията?


Ами лежах 5 месеца в болница на антибиотици и влобще не реагира ха ни левкоцити, ни тромбоцити, црп се покачваше бавно и славно. Фраксипарин също слагай и какво ли още не. В сряда ме изписана и за два дена рязко ми се вдигнаха показателите, и тръгна раждане. Според докторите с такива показатели няма как да не тръгне раждане, независимо от вида на серклажа.

# 597
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Ако има възпаление в матката, ще се види при хистероскопия! Търсете причината, сменете колкото лекари трябва, докато намерите вашия... Аз в момента си патя от некадърността на прехвалени лекари. При палпиране на корема, болки имате ли?

# 598
  • Мнения: 218
Ако има възпаление в матката, ще се види при хистероскопия! Търсете причината, сменете колкото лекари трябва, докато намерите вашия... Аз в момента си патя от некадърността на прехвалени лекари. При палпиране на корема, болки имате ли?

Здравейте, нямам болки при палпиране.Това което се сетих е ЯМР на корем и малък таз да направя. Ще го обсъдя с доктора в петък. Проблема е, че имам точно две седмици за да разбера причината. Много се надявам да се разбере с резонанса.

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 03:06 от Marielka_147

# 599
  • Мнения: 218
Днес бях при Д-р Христов, като ми обясни, че шийката е отворена от двете страни + канала и за него от там влиза инфекция и се вдига црп(левкоцитите в момента не ги коментира, каза да търся причината). Предлага в 12 г. с да направи ЕТКО+ обикновен серклаж. Само дето като го попитах, ако пак се вдигне това црп към 16-20 седмица какво следва, каза вадиме го. Хич не ми хареса тази версия. Иначе има ембрион 6+5 на ехото 6+1 по календар, и сърчицето тупкаше. След серклаж седи ли се в реанимация?

Общи условия

Активация на акаунт