На лятото се радвам аз, ала иде седми клас

  • 61 881
  • 816
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 35 969
в конкретния седмокласен момент научаването изобщо не ме интересува, искам само подходящ резултат под формата на добра гимназия Stuck Out Tongue Winking Eye

# 76
  • София
  • Мнения: 11 711

записала съм я при симеонов - за него имам впечатления от времето, когато аз бях ученичка, голямата също беше на курсове при него преди няколко години
Понякога след много години пътищата отново се пресичат. Laughing
със синовете е по-лесно - балът е по-нисък Simple Smile
Има паралелки и без квоти.но принципно да,при момчетата е по-нисък бала.
в конкретния седмокласен момент научаването изобщо не ме интересува, искам само подходящ резултат под формата на добра гимназия Stuck Out Tongue Winking Eye
Peace
Същото искам и аз за детето си.

# 77
  • Мнения: 11 918

със синовете е по-лесно - балът е по-нисък Simple Smile
Има паралелки и без квоти.но принципно да,при момчетата е по-нисък бала.

 За огромно мое съжаление, във Варна няма квоти.

Не ми е особено справедливо в един град да е, а в друг да не е с квоти.
И не защото имам син, мисля че липсата на квоти някак изкривява учебната среда, получава се някъде натрупване на момчета, на др. място- на момичета.

Иначе, когато аз кандидатствах, имаше квоти и се ядосвах защо момчетата влизат с по-нисък бал. Но сега ми се вижда несправедливо само във Варна да няма .

# 78
  • София
  • Мнения: 6 094
в конкретния седмокласен момент научаването изобщо не ме интересува, искам само подходящ резултат под формата на добра гимназия Stuck Out Tongue Winking Eye
Peace
Същото искам и аз за детето си.
Я каква група единомислещи сме.Simple Smile

Още когато я записвах за пробния в "Междучасие", ме успокоиха, че резултатът няма да повлияе на разпределението в групите. Това е едно от нещата, които харесвам в школата - сам избираш преподавател.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте, може ли малко помощ за училища в София за компютърни технологии .
Основно с което се запознах до сега е ТУЕС и  СПГЕ "Джон Атанасов"...потърсих в чичко гугъл и излиза още ПГ по КТС в град Правец/но не ми е опция/
Може ли съдействие ,ако на някой от вас детето се е насочило към училище с компютри
Благодаря предварително

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 11:52 от vnd

# 80
  • Мнения: 2 909
[quote link=topic=1051524.msg37094062#msg37094062 date=1532461475]
...
Един път да сме на едно мнение.

Не съм давал зор на сина ми, но влезна в едно от най-елитните училища в София. Така че спокойно мамчета.
Минахте без пробни и школи?
[/quote]
Частни уроци и пробни.

# 81
  • Мнения: 35 969
Още когато я записвах за пробния в "Междучасие", ме успокоиха, че резултатът няма да повлияе на разпределението в групите. Това е едно от нещата, които харесвам в школата - сам избираш преподавател.

на мен пък точно обратното ми хареса - обявено е, че напреднали и нуждаещи се от повече наваксване няма да учат в едни и същи групи - кое е вярното или на всеки казват според зависи от очакванията му? Angry

Али, с теб още коремите разхождахме заедно Hug

# 82
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 187
Да се запиша и аз в групата на единомислещите Simple Smile
Ама още не съм пускала дребния на пробни и входни, за да знам къде е, нито школа/учител съм избрала. Чакам септември Crazy

vnd, ТУЕС е може би най-доброто, ако се гледат баловете. Нямам преки наблюдения върху софийските такива училища. Ние сме доволни от правешкото училище.

# 83
  • Мнения: 297
Моята госпожица я записах във Веди. Имаха опция за изпит за определяне на ниво през месец юни и началото на септември. Яви се юни, защото предположих, че септември ще е позабравила, пък предполагам че от това зависи в каква група - по-силна или по-слаба ще се падне. За резултатите бях уведомена по ел. път след 1 седмица, но само нейните точки, без да знам другите как са се справили. Тестът беше само по български език, не включваше литература, а по математика - без обемните тела. По български изкара 27 от 30 т., а по мат. -  24 от 30 т. Не знам дали е добре или зле. По нейно мнение тестовете са били лесни, не й е стигнало времето. По мое - също, защото преди това й дадох да реши пробни на Регалия и с тях се справи по-зле. Аз също се надявам да учи сериозно в 7 клас, сега по-скоро си почива.

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 13:17 от merrynem

# 84
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте, може ли малко помощ за училища в София за компютърни технологии .
Основно с което се запознах до сега е ТУЕС и  СПГЕ "Джон Атанасов"...потърсих в чичко гугъл и излиза още ПГ по КТС в град Правец/но не ми е опция/
Може ли съдействие ,ако на някой от вас детето се е насочило към училище с компютри
Благодаря предварително
Моят син ще бъде 8 клас в Джон Атанасов, км. Не знам дали е добре, ще видим през годините. Но се събраха готин клас. Иначе има и паралелка в НПМГ. И от 3те, голяма част от децата, продължават в ТУ.

# 85
  • Мнения: 11 918


Не съм давал зор на сина ми, но влезна в едно от най-елитните училища в София. Така че спокойно мамчета.


Частни уроци и пробни.

Е,значи все пак някакъв зор е имало, освен ако детето по изключение приема частните уроци и пробните за купон Simple Smile

Очевидно е,че ще има по-голямо натоварване през тази година от обичайното, дано крайната цел си заслужава и всяко дете да си намери място.

# 86
  • Мнения: 2 909
Не ги е приемал за купон, но имаше мотивация.

# 87
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 460
Не ги е приемал за купон, но имаше мотивация.
А тя е много важен катализатор.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 094
Оф, ако някои от тук са ми майки, ще обмисля сериозно бягство.
После защо децата били изнервени и вършат глупости. Светът не свършва със седми клас, все пак.
То и ние да гонехме бал 172 точки, щях да си спестя парите за уроци.
http://www.ruobg.com/news/read-archive/page/5/id/1190
Иначе си права. Нито светът свършва със седми клас, нито гимназиите с висок приемен бал са гаранция за успех, но пък покрито мляко котки не го лочат, нали?

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 22:02 от Спунк

# 89
  • Мнения: 724
Мда, народа е казал: прави каквото трябва, пък да става каквото ще! Смятам, че е редно да се положат усилия и старание през тази година и дано всеки да попадне там, където ще е добре за него и щастлив!
При нас в училище, нещата не са никак на ниво и по БЕЛ, и по математика, съчетано с пубертет и мързел и неамбициозна среда, а уж елитно училище............ та без школи и уроци, шансовете са минимални за удовлетворителен резултат.
Не знам защо, но се надявам в хода на годината мотивацията да се появи и засили  ooooh!

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 14:24 от 6tiplio

Общи условия

Активация на акаунт