На лятото се радвам аз, ала иде седми клас

  • 61 835
  • 816
  •   1
Отговори
# 765
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Моята е с ясно изразено желание за ЕГ. Имаме разногласия обаче за езика. Родителското тяло сме за немски, а тя -за английски. Подозирам, че това желание е породено от идеята ‘за да ми е по-лесно’ през следващите 5 години, тъй като тя вече е на ниво В2. Спираме уроците по английски, тъй като ангажиментите станаха много.
Браво за постигнатото ниво B2 в ?6? клас. Само казвам, че по учебна програма при профилирано обучение нивото, което се очаква в 12 клас по първия ЧЕ, е също В2. Естествено в езиковите се гонят и по-високи като C1, както и сертификати.

# 766
  • Мнения: 3 976
Пчеличке, убедете я да смени езика. Не си струва цял живот да посвети на един език. Самата тя ще се чувства приключенски, като започне да ги сравнява. Ако не иска немски, минете на френски, но не я оставяйте само
с английски!

# 767
  • Мнения: 3 976
Ние сме неясни! В1 по немски и английски. Тя иска испански. На мен ми се струва твърде много време (шест години ) за този език  с неясна бъдеща употреба (от конкретното дете ) . Настоявам за френски/ руски, но тя не харесва и двата. Дано поизрастне през тази година и вземе правилно решение. Ако не, ще продължи с двата езика и ще се лиши от трети. А езици учи с лекота.

# 768
  • Мнения: 11 908
      Първи впечатления от школата, Варна

Така и не разбрах името и, взех тел. от една майка с дете от миналия набор- сега в 9-ти клас.
Учителката ми изглежда строга , всичко е много подредено като изисквания, подготвя материали, по които децата да работят.Много забавно ми беше като започна :"Благодарение на софийските майки, които вдигнаха бунт..."  Направо се почувствах като повишена в сан- "софийска майка" Joy, ...та благодарение на "софийските майки" не е включена литературата за  5,6 клас- това си го знаем.

Но остават някои нововъведения- евентуално може да се падне и сбит преразказ/тук вече ще е работата на голямата резачка/, както и 25 задача, освен теза- съпоставима характеристика на герои., което би трябвало да е учено в 6 клас-Че е учено, учено е, но според мен- бегло и не е упражнено.

Ще има пробни и в самата школа. За Варна каза, че най-трудни са пробните в МГ, освен това те не се публикуват никъде. Първите пробни ще са през януари

Даде един текст за редактиране, аз изчаках да ми преснеме нещо и останах последна да плащам.Другите деца забиха носове в листчетата , моето си въртя химикала, зяпа ксерокса, поглеждам, поглеждам, никаква реакция.


За децата с високи нива на език- и според мен е губене на време, но е хубаво да учат това, което им е на сърце.




# 769
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Дами, на родителската среща днес във ВЕДИ казаха, че на пробен тест допускат само деца, които посещават школата по съответния предмет. Аз се надявах да ходим по БЕЛ там, въпреки че сме записали курс само по математика. Ново ли е това или просто Веди така си правят ?! Пак ще ги питам и ако не става, ще ходим на пробни по БЕЛ в други школи (, ако и те не наложат ограничения за "външни")

# 770
  • Мнения: 3 976

 [/b][/i]  Направо се почувствах като повишена в сан- "софийска майка" Joy, ...та благодарение на "софийските майки" не е включена литературата за  5,6 клас- това си го знаем.

Но остават някои нововъведения- евентуално може да се падне и сбит преразказ/тук вече ще е работата на голямата резачка/, както и 25 задача, освен теза- съпоставима характеристика на герои., което би трябвало да е учено в 6 клас-Че е учено, учено е, но според мен- бегло и не е упражнено."

Никой не следва да забравя, че точно ти запали огъня! А относно разширяване на видовете текст, създаване от децата на НВО, очаквах промяна. Даже ме е страх от монстерски реваншизъм : "премахнахме авторите, учени в 5-ти/6-ти клас, но пак ще ви е трудно!"

# 771
  • София
  • Мнения: 8 280
АниК, точно така е. На пробните на Веди могат да се явят деца само, ако ходят на съответния предмет.
Изрично бях питала миналата година, преди да до запишем и математиката, независимо, че се заплащат допълнително - два платени и един безплатен имаше за миналогодишните 7мокласници.
На Пробните на Междучасие и Регалия може да се явяват външни деца.

Светкавица, според мен има смисъл дори за деца с високо ниво на езика.

# 772
  • София
  • Мнения: 18 033
И Милениум, СМГ, ПЧМГ, Бултест Стандарт  пускат външни деца.

# 773
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Не е ли време за нова тема?
Светкавица, успех в школата, аз не разбрах обаче коя е?
Да, пробните в МГ са най-трудни. Тези, които организират Вектор, са най-масови, въпреки, че те също ги правят една идея по-трудни от действителния изпит(така беше преди шест години поне). Там правят и статистика, и може да се види нивото на детето спрямо явилите се. Хубавото е, че на пробните могат да се явят и деца, които не посещават школата.

# 774
  • София
  • Мнения: 11 703
      Но остават някои нововъведения- евентуално може да се падне и сбит преразказ/тук вече ще е работата на голямата резачка/, както и 25 задача, освен теза- съпоставима характеристика на герои., което би трябвало да е учено в 6 клас-Че е учено, учено е, но според мен- бегло и не е упражнено.
Светкавица това сигурно ли е?Доколкото имам инфо вторият модул ще бъде трансформиращ преразказ.Не претендирам за 100% достоверност,но така разбрах.
Иначе поздравления за идеята на "софийската" майка от Варна и на останалите от София и не само,които я подкрепиха! Peace
Къде се намират Бултест Стандарт?За тях само съм чела не къде да е,а в БГ Мамма. Laughing

# 775
  • Мнения: 11 908

Светкавица това сигурно ли е?Доколкото имам инфо вторият модул ще бъде трансформиращ преразказ.Не претендирам за 100% достоверност,но така разбрах.


Да, госпожата е действащ преподавател и от години се занимава с допълнително обучение. Съобщи го като нещо сигурно. Т.е. не е задължително да се падне "сбит преразказ", но е една от възможностите. Може да е трансформиращ, може сбит- каквото се падне. Опасно е, защото е благодатно за "резачката"- какво точно не си "сбил"

# 776
  • Варна
  • Мнения: 418
Светкавица, в коя школа сте или госпожата ви по БЕЛ как се казва? Ако искаш можем да обменим инфо на лични.

# 777
  • Мнения: 11 908
Няма проблем и тук, школата се казва Максимум..Преди две години разучавах в седмокласната тема и ми допадна това предложение.Основно предимство- близко ми е, на Д- р Пискюлияв е, няколкоминутно пешеходно разстояние.

Дали ще останем до края на обучението зависи от детето, още не мога да преценя дали е добре школа или инд учител

# 778
  • София
  • Мнения: 18 033
Ali97, офисът им е ( поне преди беше) на Раковски, точно срещу френската. Виждала съм, че имат зали/ стаи, та вероятно там си провеждат заниманията. Пробните по- назад във времето бяха в НФСГ, после в 35-то. Дали са пак там  или  са се преместили в друго училище - това не знам.

# 779
  • Мнения: 3 976
А какъв е смисълът от явяване на пробен сега, след като децата тепърва ще започват същностна подготовка? Изключвам случаите, в които това се изисква от школата, която ще обучава детето.

Общи условия

Активация на акаунт