Пациентки на д-р Владимиров и СБАЛАГРМ "София"-тема 4

  • 49 611
  • 735
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 664
Да, всичко зависи от лекарствата.Ние сега ще правим по фонда, но на база предния опит и силните лекарства ми е ясно, че ще доплащаме и това много ме притеснява, защото нямаме парите сега, а заповедта ще изтече юни.Мисля го как да стане, ще видим.

# 241
  • Мнения: 43
mmm_st, аз също бях по фонда и с подобна на твоята - доста силна стимулация /говорили сме си:smile:/. Това, което доплатих за лекарства беше много малко - от порядъка на 100-тина лева, тъй като по фонда лекарствата се изписват на различни, доста по-ниски цени, от самофинансирания опит. Това, което доплатихме в повече беше за замразяване - върти ми се 700 лв. за две ембриончета, защото бяха замразени поотделно на два различни дни. Говорете го с доктора, ако може да ти направи един предварителен разчет, защото финансовата част е много важна, а и ако ги нямаш парите всички знаем как е....Хубавото е, че като започнеш процедурата постоянно ти правят разчет колко пари си изхарчила от финансирането по фонда и знаеш долу горе колко ти остават.
А вие имате и предварителните изследвания, които също са си цифра и ако не трябва да правите нещо много скъпо  допълнително...
Ако мога да бъда полезна с нещо друго ще се развам да помогна!
Успех!

# 242
  • Мнения: 369
Аз бях по фонд всичко до момента ми излезна 1900лв.без трансфер
Момичета днес говорих с доктора (защото съм на 1-ви ден от цикъла) и той каза в понеделник между 10/12да отидя при д-р Белчева...явно и в понеделник няма да го има.Като мина прегледа ще пиша ,кога точно ще се върне доктора!

# 243
  • Мнения: 1 664
Nunu, много благодаря за отговора Искра и на теб.Каква ви беше стимулацията на вас ако не е тайна.Искам да сравня и да си направя груба сметка.

# 244
  • Мнения: 169
Аз също имам опит по фонда. За съжаление не успешен, дори се наложи да ползваме донор и си доплатихме около 2500лв, също и няколко инжекции, мен ме стимулираха с бенфола и беше около 100лв, ако не ме лъже паметта.

# 245
  • Мнения: 170
И ние бяхме по фонд, но покри само до пункцията. От началото до трансфера плюс замразяване и предварителни изследвания и две биопсии сме дали около 8000лв. Фонда много грубо режат като се стигне до донор ... Sad

# 246
  • Мнения: 12
На нас около 4000 естествен цикъл Икси, с ваучер от офертомат.

# 247
  • Мнения: 43
И ние бяхме по фонд, но покри само до пункцията. От началото до трансфера плюс замразяване и предварителни изследвания и две биопсии сме дали около 8000лв. Фонда много грубо режат като се стигне до донор ... Sad
Antoaneta, как така само до пункцията? Коя година сте правили опита? На мен ми дадоха ценоразпис на дейностите, финансирани от фонда, който е неизменна част от договора. Съгласно условията финансирането от 5 000 лв. е разпределено по дейности, в които са включени ехографски прегледи, изследвания на хормони, лекарства,пункция, трансфер и замразяване, като може да се доплаща евентуално само за лекарства и замразяване. Не могат да се заменят примерно по-малко изхарчени за лекарства да отидат за трансфер или нещо друго. Знам, че преди това не е била така. Финансирането за лекарства е до 2100 лв. за класическо инвитро и 2400 лв. за ICSI.  Между другото, на мен също не ми беше ясно точно как се изразходва това финансиране и ходих да ми разясни Стефка Василева - тя е на етаж - 1 и отговаря за ФАР. Много любезен и вниматлен човек, отговори на всичките въпроси, които ме притесняваха.
Иначе стимулацията ми беше следната:
1-ви ден - Bemfola 450
2-ри ден - Bemfola - 450
3-ти ден - Bemfola - 450
4-ти ден Menopur - 450
5-ти ден - Cetrotide 0.25 + Menopur 450
6-ти ден - Cetrotide 0.25 +  Menopur 450
7-ми ден - Cetrotide 0.25 +  Menopur 450
8-ми ден - Cetrotide 0.25 + Menopur 450
9-ти ден - Cetrotide 0.25 + Menopur 450
10-ти ден - Cetrotide 0.25 + Menopur 450 + 21 часа -  Ovitrelle 250
11-ти ден -
12- ти ден пункция
Това, за което доплатих като лекарства е - един менопур от 0,75 IU - около 40 лв. и Ovitrelle - около 60 лв.
Освен това за замрзяване и съхранение на 2 ембриона + 700 лв. / там фонда отпуска едва 200 лв./
Всичко с предварителните изследвания ни излезе малко над 1 000 лв.
Надявам се да съм била полезна!
Успех!

# 248
  • Мнения: 1 664
Много полезна!Благодаря Нуну!

# 249
  • Мнения: 696
Здравейте, днес бях на първи преглед при Владимиров и започваме с хормонални изследвания, фокусът е върху мен, мъжО е перфектен Sad имам дете на 5години от предишен брак, но сега пробваме от 6 месеца и нищо, бих искала да попитам за хормоните, които се пускат на 3ти ден от цикъла, дали първо той трябва да ми напише лист какво точно или първо през лабораторията да мина, бях доста притеснена по време на прегледа и половината инструкции не ги помня.

# 250
  • Мнения: 43
ShukM,
Трябва да му се обадиш на 2-ри или 3-ти ден от МЦ като сутринта сигурно ще те извика на преглед - да преброи антралните фоликули, което е много важно за състоянието на яйчниковия резерв, после най-вероятно ще те прати в лабораторията да пуснеш LH, FSH Aнтимюлеров хормон и Inhibin B, може и други хормони по негова преценка.
Успех!

# 251
  • София
  • Мнения: 623
Здравейте момичета,
Знам че е индивидуално, но моля ако някоя от вас е правила самофинансиран опит ICSI в клиниката, да каже колко горе долу й е струвала цялата процедура?
Благодаря Ви Simple Smile

9600  лева ни струваше първия път и 7400 лв втарата процедура ИКСИ.Много по-скъпи са лекарствата за стимулация,когато се самофинансираш,отколкото когато фондът ти плаща плоцедурата.

# 252
  • Мнения: 1 039
Лекарства не може да са с различни цени по фонда или без.Фонда пък изобщо няма как да определя пазарните цени, те се определят от дистрибуторите в България и се продават навсякъде на едни и същи цени без значение в София или Долни Дъбник.

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 20:26 от Ragga

# 253
  • Мнения: 1 033
Лекарствата ми бяха 4000 лв и при двата опита. По фонда доплатихме 2000лв лекарства. Менопур 600 през цялата стимулация, за двата опита,по 10 дни мисля, че беше

# 254
  • Мнения: 696
ShukM,
Трябва да му се обадиш на 2-ри или 3-ти ден от МЦ като сутринта сигурно ще те извика на преглед - да преброи антралните фоликули, което е много важно за състоянието на яйчниковия резерв, после най-вероятно ще те прати в лабораторията да пуснеш LH, FSH Aнтимюлеров хормон и Inhibin B, може и други хормони по негова преценка.
Успех!

Много благодаря, нова съм в тези неща и се бях шашнала като каза, че ще се съсредоточи върху мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт