Пациентки на д-р Владимиров и СБАЛАГРМ "София"-тема 4

  • 49 563
  • 735
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 696
На 34 съм, АМХ 1.22, ФСХ 8.80, партньорът е идеален, тръби и т.н. също, миналия път бяха 4 фуликула, сега един и няма яйцеклетка, но не се знае защо

# 391
  • София
  • Мнения: 621

[/quote]здравейте може ли на лични да ви пиша
[/quote]
Разбира се!

# 392
# 393
  • Мнения: 1 663
Антоанета една или две са точките?Радвам се за вас!

# 394
  • Мнения: 42
Антоанета една или две са точките?Радвам се за вас!
две!благодаря 🍀

# 395
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И на мен ми се видяха две Simple Smile Късмет Flowers Hibiscus

# 396
  • Мнения: 107
Здравейте на всички!  Имам нужда от вашето мнение!  Ние сме с мъжки фактор и сме пациенти на д-р Владимиров! Кандидатсвахме по фонда и чакаме всеки момент заповедта.  Но решихме преди това да отидем на преглед при андролог в Турция за още едно мнение.  Трябва да направим обаче изследвания (хормонални, серологични, хематологични)  за мен и съпругът ми. Въпросът ми е има ли значение къде пускаме изследванията и те ще важът ли после при д-р Владимиров?  Да не би да ни кара в неговата клиника да ги правим... Опитах се да се свържа с него, но не успявам. Ще съм благодарна ако споделите вашите изследвания къде ги пускахте и има ли някоя от вас ходила и на преглед в Турция... Благодаря Ви Flowers Four Leaf Clover

# 397
  • Мнения: 1 039
На Владимиров изобщо за Турция не споменавайте с особенно мнение е.
Изследвания където решите никой не може да ви задължи в коя лаборатория. Токуда за момента се води една от най- добрите.

# 398
  • Мнения: 107
Благодаря Ви много за отговора и ние все още се чудим,  незнаем какво да правим?  За Турция смятахме евентуално още едно мнение при андролог... Объркани сме, някой ако има съвет ще съм благодарна, зная, че всеки сам си решава, но ние сме начинаещи и объркани Sad

# 399
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз съм с особено мнение за бг андролoзите,защото още преди 14 години едно уж светило в тази област постави такава кофти диагноза на ММ и операция искаше да му прави,но аз взех че забременях спонтанно(даже цели два пъти) и повече не сме ходили при такъв специалист.Само разширена СГ в клиниката пускахме преди 2 години и това е.Е,нещата не са цветущи,но пък за толкова години не са се и влошили.

Последна редакция: пт, 12 апр 2019, 13:53 от Елислава

# 400
  • Мнения: 1 039
Направете консултация в Турция има причина техните успехи с инвитрото да са толкова висок процент.

# 401
  • Мнения: 190
Здравейте,
да разкажа и аз моята история. На 42 години съм, малко преди да ги навърша, през февруари, правих първи опит изобщо при д-р Владимиров, стимулиран цикъл с менопур 600 за 12 дни. Резултатът беше 7 фоликула от десен яйчник(левият въобще не реагира), извадени 2 яйцеклетки, едната некачествена , другата с ИКСИ оплодена и върната на 3-ти ден. Неуспешен опит.
 Амх ми е 0,24. Другите хормони горе долу в норма.
Нямам цветна снимка на тръбите , докторът каза, че не е необходима. Когато го питам за хидросалпингс, той казва, че щяло да се види, ако има такова нещо при процедурата
Мъжът ми е с 12% по Крюгер.
Целият ни опит ни струваше около 8000 лева, тъй като се самофинансираме.
На последния ни разговор с него , той казва, че причината е в яйцеклетките, разбира се това ни беше говорено още в началото, предложи ни още на следващия месец да пробваме на естествен цикъл , когато го попитах колко ще струва, той каза около 2000 лева, но тук разбирам от някои от вас , че излиза около 4000 лева.
После му казах, че разбирам много ясно , че яйцеклетките ми са некачествени , но това е причината да сме при него, чухме , че точно той се занимава с жени с ИЯР. и го попитах дали не е по добре да се изчистят всички други пречки, като изследване за тръби , тест Ера и други детайли, на които той не обръща внимание изобщо, като например вливане на интралипид , в моя случай за малко завишени НК клетки,или ТСХ, при мен беше 3.45 (не успях да го сваля повече дори и с хапчета), и чак тогава ако имам късмет да извадя качествена яйцеклетка да се пристъпва към трансфер.
Отговори ми , че това би бил добър подход.
Споделям всичко това, защото се забивам в  тези детайли. Още в началото го питах за тест Ера , реакция нямаше никаква.Не мога да преценя тези детайли дали са от решаващо значение за имплантацията.
И така отказахме стимулация на следващия месец, защото нямахме вече пари.
Въпросът е сега дали да му се доверя отново за естествен цикъл , за който от тук разбирам , че изобщо не е естествен  и пак да се тъпча с хормони и да се надявам да излезне качествена яйцеклетка, да се оплоди , после да чакаме да достигне до бластоцист(по негов съвет) и да замразяваме ембрион , и тогава ЕРА тест  и всичко останало и чак тогава транфер.Или да търся друг репродуктивен специалист, при който ще вадя яйцеклетки , докато ги има още без стимулация , и ще замразявам ембриони евентуално и после транфер, когато е подходящо.
Много съм объркана и моля ако някой има в същата или подобна ситуация да даде мнение.
Не ме разбирайте погрешно , не се ядосвам на Д-р Владимиров , пределно ясно ми е , че на моята възраст е по- трудно и той не е всесилен, но ми се ще да мисля, че все още има вариант с моя яйцеклетка. Неговото мнение е , че на естествен цикъл е последният шанс , преди да се пристъпи към донорска яйцеклетка
Но естественият цикъл при него е пак със стимулация и пак е доста пари, а при положение, че аз на къс протокол със силна стимулация вадя 1 яйцеклетка , не зная какъв е смисълът пак да се тъпча с хормони и пак да извадя 1 яйцеклетка, която бих имала , надявам се и без стимулацията.
Ако някой знае за репродуктивен специалист, който би се заел с вадене на яйцеклетки без стимулация и събиране на ембриони, моля да сподели.
Желая на всички момичета , които за започнали процедури да финализират успешно и да гушкат хубави бебета

# 402
  • Мнения: 1 740
Скрит текст:
Здравейте,
да разкажа и аз моята история. На 42 години съм, малко преди да ги навърша, през февруари, правих първи опит изобщо при д-р Владимиров, стимулиран цикъл с менопур 600 за 12 дни. Резултатът беше 7 фоликула от десен яйчник(левият въобще не реагира), извадени 2 яйцеклетки, едната некачествена , другата с ИКСИ оплодена и върната на 3-ти ден. Неуспешен опит.
 Амх ми е 0,24. Другите хормони горе долу в норма.
Нямам цветна снимка на тръбите , докторът каза, че не е необходима. Когато го питам за хидросалпингс, той казва, че щяло да се види, ако има такова нещо при процедурата
Мъжът ми е с 12% по Крюгер.
Целият ни опит ни струваше около 8000 лева, тъй като се самофинансираме.
На последния ни разговор с него , той казва, че причината е в яйцеклетките, разбира се това ни беше говорено още в началото, предложи ни още на следващия месец да пробваме на естествен цикъл , когато го попитах колко ще струва, той каза около 2000 лева, но тук разбирам от някои от вас , че излиза около 4000 лева.
После му казах, че разбирам много ясно , че яйцеклетките ми са некачествени , но това е причината да сме при него, чухме , че точно той се занимава с жени с ИЯР. и го попитах дали не е по добре да се изчистят всички други пречки, като изследване за тръби , тест Ера и други детайли, на които той не обръща внимание изобщо, като например вливане на интралипид , в моя случай за малко завишени НК клетки,или ТСХ, при мен беше 3.45 (не успях да го сваля повече дори и с хапчета), и чак тогава ако имам късмет да извадя качествена яйцеклетка да се пристъпва към трансфер.
Отговори ми , че това би бил добър подход.
Споделям всичко това, защото се забивам в  тези детайли. Още в началото го питах за тест Ера , реакция нямаше никаква.Не мога да преценя тези детайли дали са от решаващо значение за имплантацията.
И така отказахме стимулация на следващия месец, защото нямахме вече пари.
Въпросът е сега дали да му се доверя отново за естествен цикъл , за който от тук разбирам , че изобщо не е естествен  и пак да се тъпча с хормони и да се надявам да излезне качествена яйцеклетка, да се оплоди , после да чакаме да достигне до бластоцист(по негов съвет) и да замразяваме ембрион , и тогава ЕРА тест  и всичко останало и чак тогава транфер.Или да търся друг репродуктивен специалист, при който ще вадя яйцеклетки , докато ги има още без стимулация , и ще замразявам ембриони евентуално и после транфер, когато е подходящо.
Много съм объркана и моля ако някой има в същата или подобна ситуация да даде мнение.
Не ме разбирайте погрешно , не се ядосвам на Д-р Владимиров , пределно ясно ми е , че на моята възраст е по- трудно и той не е всесилен, но ми се ще да мисля, че все още има вариант с моя яйцеклетка. Неговото мнение е , че на естествен цикъл е последният шанс , преди да се пристъпи към донорска яйцеклетка
Но естественият цикъл при него е пак със стимулация и пак е доста пари, а при положение, че аз на къс протокол със силна стимулация вадя 1 яйцеклетка , не зная какъв е смисълът пак да се тъпча с хормони и пак да извадя 1 яйцеклетка, която бих имала , надявам се и без стимулацията.
Ако някой знае за репродуктивен специалист, който би се заел с вадене на яйцеклетки без стимулация и събиране на ембриони, моля да сподели.
Желая на всички момичета , които за започнали процедури да финализират успешно и да гушкат хубави бебета
Привет,аз съм на 42 години и прочетох твоята история. На същия хал съм+МФ обаче.Един е само специалистът, който вади и събира Я на ЕЦ в друга клиника....На мен ми беше предложено,но аз не съм от София,а не мога да напусна работа,за да си позволя този "лукс".

Последна редакция: пт, 12 апр 2019, 21:34 от AnMary

# 403
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Имам приятелка на 28, беше пациент на Владимиров, опитаха два пъти на ЕЦ,но нищо не се получи.Тя смени клиниката.Днес ми писа, че нещата са по-добре сега.Ако се интересувате пишете на ЛС и ще ви дам подробности.Каквото и да решите-успех!

# 404
  • Мнения: 100
Buenadia, здравей! И аз бях в твоето положение при д-р Владимиров, дори и схемата за стимулация беше същата. За разлика от теб, дори не стигнах до трансфер, защото нямаше отговор от моите Я, сякаш блокираха от силната доза, като АМХ накрая се срина до 0,01. В крайна сметка имам успешен опит при доктора с живородено дете от ДЯ. Ако бях на твоята възраст сега, с твоя АМХ и твоите резултати от опитите, щях да се насоча към Турция, клиника Бахчеджи за още поне един опит. И чак накрая, като последен шанс бих пробвала и ДЯ при д-р Владимиров, защото успеваемостта при него на опитите с ДЯ е доста голяма. Има много добра тема в БГ мама за клиниката Бахчеджи, където момичетата дават подробна информация от личен опит. Също така следя и темата за инвитро/ икси на 40 (и) и инвитро/икси с ИЯР. Там повечето момичета са в подобна на твоята ситуация, много ценна информация получих и от тях.  Доволна съм от д-р Владимиров, защото благодарение на него сега се радвам на майчинството. Но от личен опит знам, че докторът е много тесен специалист, само в неговата си област. Паралелно с него се консултирах с  други специалисти - хематолози, ендокринолози, гинеколози, хирурзи и т.н. Затова, преди успешния ми опит при док си направих всички изследвания за които се сетих на други места, в т.ч. диагностична лапароскопия, цветна снимка, изследвания за тромбофилия, генетични изследвания, изследвания за НК клетки и т.н. Правих вливания на интралипид преди трасфера, в деня на трансфера и до три месеца след положилния тест за бременност, след консултация с ендокринолог. ЕРА тест не съм правила, явно уцелихме овулацията от раз и имахме имплантация. Доколкото знам док прилага този тест тогава, когато всички останали фактори са ок - качествени ембриони, удачно оплождане, добър ендометриум, но е имало отрицален ЧХГ тест, т.е. когато вероятно не е улучен т.н. "имплантационен прозорец". Каквото и да решиш, пожелавам ти бързо възстановяване след неуспешния опит и късмет със следващите!:four_leaf_clover:           

https://www.bg-mamma.com/?topic=1100138.msg38538896#new

Общи условия

Активация на акаунт