Субфебрилна темп. и подпухнали клепачи

  • 3 325
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 550
Ами до тук температурата ти не е притеснителна.

Ходила ли си на офталмолог? Да не би да имаш синдром на сухите очи или бактериална инфекция в очите. Хайде и там да минеш.

Относно мантуто и находките в дроба какво ще предприемеш?

# 16
  • Мнения: 16
Ходих на очен ,каза ми ,че нищо ми няма на очите. А за находките в дроба пулмоложката ми каза да изчакам,защото ми пуснаха 2 изследвания за бъбреците, първо тях да видим.

# 17
  • Мнения: 80
Температурата от 37,1- 37,3  когато я поддържаш  продължително време  вечер означава, че в организма има възпаление. Търси причините за него - бял дроб, бъбреци, сливици. Но по отоците под очите- най-вероятно е бъбречно, пусни си изследване на урина- белтък, захар и седимент. За 3 лв. ще знаеш какво да очакваш. Ако имаш кръв в урината  при изследването- отивай при нефролог.

# 18
  • Мнения: 16
Здравейте!Ами не са бъбреци ,правиха ми изследвания + ехограф,сливици нямам от малка.Но се оказа че имам някакво възпаление (микрокалцификати) на белия дроб.Аз съм от Търново ,но тук нищо конкретно не ми казват и в понеделник ще ходя до София.

# 19
  • Мнения: 11 550
Да, редно е да се види какво е това.
Къде в София ще отидеш?

# 20
  • Мнения: 16
Ами в Токуда

# 21
  • Мнения: 80
Енчева 91,Как са изследванията и какво казаха от Токуда?

# 22
  • Мнения: 16
Здравейте,нищо ми няма на белия дроб,в Търново са ме объркали.Казаха ми че температурата сигурно е от Хашимото (въпреки че хормоните са ми в норма и спрях хапчетата).Чудя се дали да отида на ревматолог ?

# 23
  • Мнения: 11 550
Да иди.

Спри всичко с глутен и млечните за 4 седмици и виж как си.

# 24
  • Мнения: 6
Здравейте!
Години наред вдигам температура до 37, 3, без никакви симптоми. ( Изключвам моментите на настинка).
Само скенер на цяло тяло не съм правила. Какви ли не кръвни, уро, гине, ехо, микробиологични, дентални и т.н..
Познавам и други хора, при които се случва на периоди. Няма зависимост с нищо.
Теоретично разбирам защо би трябвало да се случва, практически е мистерия.?
Води се, че живея що- годе здравословно, без залитания:)

# 25
  • Мнения: 11 550
Мама Драма,  тази Т целият ден ли е такава? Как се мери? Под двете мишници еднаква ли е?
Каква е сутрин, обед, вечер? Води се дневник и то поне 3 месеца.

Също така как тази Т се влияе от цикъла? Ако е 37,3 нормално каква става след периода на овулаия?

Залагам, че нещо със щитовидната е, друга причина за нормални кръвни изследвания и повишена Т почти няма.

# 26
  • Мнения: 1 359
Дорис, препоръчваш да се спрат млечни и глутенови храни, защото предполагаш, че може да има алергия към млечни, която предизвиква подпухване ли? Питам, защото подпухването при мен е болезнен проблем, но да не отклонявам темата.

# 27
  • Мнения: 11 550
Дорис, препоръчваш да се спрат млечни и глутенови храни, защото предполагаш, че може да има алергия към млечни, която предизвиква подпухване ли? Питам, защото подпухването при мен е болезнен проблем, но да не отклонявам темата.

Да, много голяма част от хората са алергични, а не го знаят. Имунната система като цяло се справя, но има някой индикации. Например като спреш глутена е изумително какво количество вода се изпикава. Което ме навежда на мисълта, че може да помогне при подпухвания.

Също така лично съм видяла как спирането на глутена влияе положително на ревматологични и артритни заболявания. А не съм срещала медицинска литература, за връзката между двете.

Само четох, че глутена спомага възпалителните процеси в организма. Следователно е редно да се включат и омеги, за да се чистят възпаленията.

Пробвайте. Реално няма как да си навредите. Заменяте брашното с оризово, царевично и бадемово. Спирането на млечните компенсирате набавянето на калции с ядки и сусам. Ядките накиснати и после изсушени.

Според мен при подувания и подпухвания е редно да се направи пълна кръвна картина с биохимия. Обезателно Ц-реактивен, утайка и пикочна киселина. Изследвания на урина. После да се посетят кардиолог, нефролог, ендокринолог и ревматолог. Тъй като за съжаление вече нямам много вяра на лекарите, ако нищо не се промени след 6 месеца бих повторила прегледите при други специалисти от същата специалност.

# 28
  • Мнения: 11 550
В момента съм на тема пробиотици и горещо препоръчвам на всички да приемат пробиотици без да чакат да имат проблеми някакви. 80% от имунитета ни е в червата.

Ако задълбаем още по-навътре бих препоръчала пречистване на лимфната система и противопаразитна програма.

Общи условия

Активация на акаунт