Бебешката количка - цяла наука за второ висше №40

  • 79 896
  • 803
  •   1
Отговори
# 390
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Здравейте пак. Да ви попитам нещо като по-вещи в употребата на колички. Предвид, че бебето живи и здрави ще бъде родено Април месец (да не кажа че термина е края на Април, но си е Божа работа) , обмислям варианта за закупуване на количка с легнало положение без кош за новородено. Засичала съм доста мнения по темите от майки, които са направили така. Абсолютно ми се струва безсмислено да складираме и кош за новородено, дали ще се ползва и два месеца, при положение че цяло лято същата работа ще върши и пълното легнало положение. Мислите ли, че е удачен вариант така, както си го представям?

Конкретно съм се ориентирала към Mamas and Papas Sola 2.
Иначе търся:
Пълно легнало положение
Голям сенник
Леко шаси
Подходяща за неравен терен (тъй като от къщата до главната улица е "черен" път)

Така като гледам и Cybex Balios S отговаря на критериите , но май е по-тежка.

При никакви положения няма да купувам още. Така че съм отворена и за други предложения с пълно легнало положение, които са удачни за разбит път, които да обмисля и посетя наживо преди Черния Петък ноември месец Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 14:48 от Purple_Peanut

# 391
  • София
  • Мнения: 203
Аз мога да ти помогна частично 😀. В последната година изчетох всички теми и разгледах всички колички по магазините спокойно мога да стана продавач-консултант някъде 😁. В момента ползвам Peg perego book plus s с коша за новородено. Супер маневрена е, дупки, паваж, нищо не я спира. Коша е много удобен за бебето и супер неудобен за мен. Колата ми е малка и е голямо приключение прибирането, свалянето и цялата хамалогия. Другото, което е важно според мен (понеже количката е на приятелка и е ползвана една година) колелата доста тракат, лично на мен не ми харесва и коша за 6+. Cybex си го бях харесала, като дизайн и функции прилича на Пег перегото, но лично на мен ми харесва повече. А Окарото е уникално и ми е най на сърце от изброените, но за мен са му много килограмите.
След много чудене и маене си поръчах вчера Mamas and Papas Urbo 2, нямам търпение да пристигне. За мен приоритет са малко кг, голям сенник, маневреност напълно легнало положение без чупка и не на последно място дизайна. Другите, на които се бях спряла последно бяха Bugaboo bee 5 и Cybex Mios, но ме отказаха по- малките гуми. Иначе bee 5 ще ми остане в сърцето 😀.
Здравей! Mamas and Papas Urbo 2 само в малечко ли я има и цената от 1104лв какво включва? Ккави цветове я има, че в нета нищо не намерих.

# 392
  • Варна
  • Мнения: 2 264
Cybex Balios S не е по тежка от Mamas Sola 2.Поне последно като гледах Sola беше към 10 кила, Balios S към 9 кила. На усещане Balios S e в пъти по-лека, от повечето, които съм тествала, бутала и вдигала.Ние бяхме ходили да гледаме някои модели на Mutsy, сравнена с този Сайбекс е направо танк.Ево-то при натискане на дръжката, прим. да го качиш на тротоар изисква повече усилие празна, отколкото Сайбекса.На мен това ми е важно.
Мислих за Сола, имаха намаление, даже в един магазин тук стария модел има намаление на 800лв. за два коша + помпа за кърма бонус.Обаче дръжката не ми харесва, че не е телескопична.На някой това може да му е по-скоро удобно всъщност.Иначе е много хубава количка.Но на Мамас Urbo повече ми допада лично на мен.

Urbo в Малечко и изобщо в България е на тази цена 1000лв. и нещо само за шаси и лятната седалка.Нищо друго не включва, освен ако не се хванали някаква промоция.В момента модел в черно със сиво шаси с лятна седалка и кош за новородено са намалени в официалния сайт на Мамас.Даже с доставка пак ще дойде по-изгодно отколкото от България.И за тази оферта много се чудя лично аз.Защото и Сайбекс Балиос ми харесва и ми е трудно да избера.

# 393
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Чета по сайтовете, че Сайбекса е 11,2кг. Може би за това съм се подведела. Иначе Сайбекса е много хубав и е с големи задни гуми и по-голям багажник. На Солата точно чупещата се дръжка ми харесва повече от телескопичната на Сайбекса. Но ако казваш, че е 9 кг, то тогава някак си бих го предпочела пред Сола. Ще ги гледам тия седмици наживо и ще добия по-добра представа.

# 394
  • Anywhere
  • Мнения: 1 092
На мен на Балиос С летния кош ми се струва много открит. И на урбо и на Сола седлките са някак по-закътани и са мнооого по-широки, сравнено със Сайбекса.

# 395
  • Варна
  • Мнения: 2 264
На живо е най-добре да се тества.На мен Сайбекса лек го усетих на тегло, бутах вдигах.Хареса ми как се сгъва със седалката.На Мамас Урбото и то така се сгъва, вероятно и Солата и тя така.
За седалката не знам.Май Мамасите са по-широки наистина, но Балиоса не ми изглеждаше на мен чак толкова тесен.Абе като цяло ми допадна.
Обаче аз нямам къде да видя това Урбо на живо и много ме е яд, че не мога да направя сравнение.
Като цяло повечето колички тук по магазините са предимно Кикабу, Лорелита, полски и тем подобни.Май и Хане има някъде / Джейн му казвате тук, ама те май са испански/.Но съседката ми има и на мен не ми допада, знам че има много доволни от нея иначе.И на бутане нещо не ми пасва

# 396
  • Пловдив
  • Мнения: 146
Сайбекса е 11.2 кг по спецификации, Солата е 10, а Урбото  някъде го пишат 9, а другаде 10. Сайбекса наистина е малко по- открит, но с най-голям сенник, all terrain колела и е по-висока. Иначе всичко е въпрос на вкус. Аз също се чудих много и тези три ми бяха варианти, но урбото ми харесва като дизайн най-много, в понеделник като го получа мога да кажа и като возене как е в сравнение с пег перегото.
А в България Малечко са официален вносител и в момента има 20% намаление. За цветове може да видиш в сайта има едно сиво, синьо и леопардово.
Море! Черната от сайта на мамас енд папас ми се вижда малко по-различна като материя, поне на снимките. Сенника не е с подплата  на вафлички както са другите.
А за коша за новородено много е дъвкано и предъвквано, аз също бях казала, че не искам и няма да купувам, но няма по-голямо удобство за бебето. Много зависи и от начина ти на живот, аз както вече казах, на мен ми е хамалогия, но ако нямаш качване в кола по няколко пъти на ден и то в малък багажник не е толкова страшно. Иначе в семейната кола, която е голяма няма проблем, но в моята едвам затварям багажника.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 21:45 от Катрин`

# 397
  • Варна
  • Мнения: 2 264
Благодаря, значи пак ще го огледам подробно този сенник, не бях забелязала това за подплатата.
За Сайбекса не го усетих да е толкова, ама следващия път ще си взема едно кантарче за куфари и ще го видя колко е.Как не съм се сетила до сега!Но на усещане наистина е лек.

Аз иначе кош за новородено ще си взема.За зимно бебе ми се вижда удачно.Каката ми е лятно бебе/август/ и беше в коша до февруари / тя беше и дребна и си се събираше/.Та ми беше удобно, а е и по-закътано така.Но ако раждах след средата на април сигурно щях да мина без него вероятно.

# 398
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Точно за това обмислям изобщо да не взимам кош за новородено. Ако Солата е по-затворена, да вероятно е по-като за моя случай.
Хане Муум гледах и аз. Нещо не ми харесва. Сенникът особено...

# 399
  • София
  • Мнения: 203
Сайбекса е 11.2 кг по спецификации, Солата е 10, а Урбото  някъде го пишат 9, а другаде 10. Сайбекса наистина е малко по- открит, но с най-голям сенник, all terrain колела и е по-висока. Иначе всичко е въпрос на вкус. Аз също се чудих много и тези три ми бяха варианти, но урбото ми харесва като дизайн най-много, в понеделник като го получа мога да кажа и като возене как е в сравнение с пег перегото.
А в България Малечко са официален вносител и в момента има 20% намаление. За цветове може да видиш в сайта има едно сиво, синьо и леопардово.
Море! Черната от сайта на мамас енд папас ми се вижда малко по-различна като материя, поне на снимките. Сенника не е с подплата  на вафлички както са другите.
А за коша за новородено много е дъвкано и предъвквано, аз също бях казала, че не искам и няма да купувам, но няма по-голямо удобство за бебето. Много зависи и от начина ти на живот, аз както вече казах, на мен ми е хамалогия, но ако нямаш качване в кола по няколко пъти на ден и то в малък багажник не е толкова страшно. Иначе в семейната кола, която е голяма няма проблем, но в моята едвам затварям багажника.

Ще очаквам коментара ти. Но за 1104лв тя е без кош за новородено и без столче и без чанта ли?

# 400
  • Пловдив
  • Мнения: 146
 Точно така, без стол и без кош, а пък чанта въобще, но цената сега е намалена, иначе е 1380 лв 😁.
Purple peanut въпреки недостатъците, които има аз определено съм за ползването на кош за новородено. Най-добрия вариант е и другия кош да може да се ползва от раждането и според случая да си ги сменяш 😉.

# 401
  • Варна
  • Мнения: 66
Благодаря, значи пак ще го огледам подробно този сенник, не бях забелязала това за подплатата.
За Сайбекса не го усетих да е толкова, ама следващия път ще си взема едно кантарче за куфари и ще го видя колко е.Как не съм се сетила до сега!Но на усещане наистина е лек.

Аз иначе кош за новородено ще си взема.За зимно бебе ми се вижда удачно.Каката ми е лятно бебе/август/ и беше в коша до февруари / тя беше и дребна и си се събираше/.Та ми беше удобно, а е и по-закътано така.Но ако раждах след средата на април сигурно щях да мина без него вероятно.
Аз си взех Урбо от официалния сайт на предните намаление, доставих си го с превозвач. За първа поръчка получаваш и код за още 10%. Цената с кош за новородено е на половина на тази в Малечко, така че си струва занимавката. Все още не съм я ползвала, но с предното детенце имах Сола и разликата не е голяма. Просто при Урбото освен че е малко по-лека и вида на дръжката, някак си детайлите са по-изпипани. Аз си взех в цвят деним и сенника е с гофретки. Мисля че е по-плътен - виж от намалените модели в момента само черната май не е такава.
А ако много искаш да я видиш на живо, аз съм от Варна Wink

# 402
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Не съм виждала и тествала нито Peg Perego, нито Bebe Stars, те са доста модели, ако кажете между кои конкретно да погледна, ще ги огледам, ако нещо ми направи впечатление, погледнах видео на Book  S Pop-Up Modular и снимки на Torro BABY 3in1. На пръв поглед изглеждат много идентични като модели, анатомични са(с чупка в кръста, нямат пълно легнало положение, така ги виждам), на Peg Perego столчето за кола изглежда доста по-добро(в областта на главата и сенника), кошът за новородено се сгъва и е доста удобен за пренасяне, което с Cam го няма като екстра, ние го возихме отпред на предна седалка като пасажер. Simple Smile Иначе и при двете кошът за новородено е доста по-открит в сравние с Cam. При зимно бебе е доста важно условие да е с минимално отворено пространство, особено, когато задухат ветрове. И в този ред на мисли, не мога да си представя новородено в лятна седалка, с колани най-вече. Синът ни вървеше едър и въпреки всичко след 6 месец на най-стегнатата степен стоеше доста нелепо с тези колани в лятната седалка. Отделно летните седалки са доста открити, вярно, че ще е топло евентуално, но ето че тази година много лято нямаше, ако и пролетта е студена и ветровита, няма да е много удачно. Отделно не знам колко е легнала напълно легналата позиция при количките, които коментирате, гледала съм видео на Cybex Balios S, определено ако нямах критерий да платим до около 1000 лева, Cybex щеше да е моят избор, много са леки, маневрени, измислени добре, много добра пълна легнала позиция. Но кошовете за новородени са доста по-ниско от при Cam примерно. Беше ми направило впечатление, че май при него, ваденето на кош, седалките става като се натисне първо от едната страна бутон и после от другата, при Cam e с едновременно и силно натискане, което е доста неудобно за мен. Имайте го като критерий при избора. Друго при Peg Perego видях, че бутонът за заключване на колелата е доста хитро направен ръчен, при Cam  е с бутончета зад предни колела, които трудно се стигат и са мръсни, та никога не съм го използвала това, иди се дупи, че се бърши, хайде без тази екстра минавам. Simple Smile Отделно аз съм фен на чупещата дръжка, много по-удобна е за мен в сравнение с телескопичната. Аз съм 165, мъжът ми е 185 и на двамата дръжката на Cam е много удобна(чупеща). За Peg Perego съм чувала много добри отзиви като цяло, но са друг, по-висок клас, Bebe Stars ми изглеждат доста по-лоши като качество, като плат, но на снимки. Иначе ние купихме Taski Sport за 1100(3 в 1, чанта, дъждобран и покривало, които стават и за двата коша), точно капарирахме и на черния петък след седмици видяхме, че я бяха намалили с 200 лева, така че правилно ще чакате за него, ако имате време, аз нямах, доставките при черните петъци доста се изместват във времето. Моя близка си купи Cybex Balios S с кош Cloud Q, който има пълно легнало положение и спестява при пътуване примерно да мъкнете и коша за новородено. Но още не ги е ползвала, чакам отзиви, но определено им струваше с всичко необходимо(при високите класове всеки аксесоар си се купува отделно и са скъпи)  над 1600 лева мисля.
Относно Mutsy Evo, доста по-тежка и тромава за мен, както и по-ниска, с малък сенник на коша за новородено, иначе симпатична на външен вид, доста по-скъпа.

Последна редакция: сб, 29 сеп 2018, 03:20 от Priqtelka

# 403
  • Yambol
  • Мнения: 54
Здравейте,да се включа и аз по темата,от известно време следя и попивам информация и сякаш открих моята количка.Първо бях харесала Пег перегото -имах възможност да я побутам,ами не ми допадна,не е моята определено.Вярно,че си беше натъпкана с багаж,ама все пак предполагах че ще върви по лесно.Отделно,че ми се стори доста големичка за моите размери😊160 съм и искам нещо с по малки размери.За сега се спрях на Солата-много ми харесва,прибрана е,изчистена,смятам че няма нищо излишно по нея,вярно е и че няма половината екстри на Пег Перегото,но смятам и че повечето няма да се ползват.Много са ми важни и килограмите-на 5 етаж без асансьор сме и като съм сама ще я сгъвам в багажника на колата.Кош за новородено смятам,че също ще ми е нужен,тъй като живот и здраве ще раждам март месец.Имам доста време,но изчаквам изгодна оферта и ще си я поръчам вероятно от Англия,защото цените тук са "уау".
 Сайбекс балиос С също видях на живо,не ми се стори много висока както я представят,но първото нещо за което се хванах-предпазния борд на коша 6+,ходеше нагоре надолу(нещо като луфт имаше) и ме отказа.Тя е с телескопича дръжка,а Солата с чупеща и мисля, че ще ми е по удобно с нея.Ще продължавам да следя темата,може и друго да измисля до март месец ...😊

# 404
  • Мнения: 1 143
В Рая тойс са пуснали промоционални комплекти на Сайбекс. Честно казано не се задълбочих в цените, тъй като не търся количка, но на някой може да му е полезно.

Общи условия

Активация на акаунт