Петокласници - 2018/2019- Тема 1

  • 69 204
  • 776
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 7 161
Обмислям идеи за РД на сина ми. Някой със съвет относно ескейп стаите?
Идеята ми е да посетим такава стая, но семейно, общо 6 човека. Ние двамата с баща му, рожденикът, двете му сестри, те са вече пълнолетни и още един младеж. Коя стая мислите е по-подходяща и за по-възрастни като нас? Няма да има деца на неговата възраст, а почерпката ще е на друго място.
Идеята е да се забавляваме всички и най-вече рожденикът.

# 601
  • София
  • Мнения: 17 592

Чета учебника по ИТ.
Иде ми да си блъскам главата в стената.
И откъде-накъде в учебното съдържание е предпочетен даден комерсиален продукт и се изучава специално!?!?!?
Все едно ако се изучава, примерно, по трудово как да се ползва винтоверт, да се изучава използването на винтоверт на БОШ и къде е еди-кое си копче на винтоверт еди коеси на БОШ и т.н.
Това е БЕЗОБРАЗИЕ!
От кога Българското образование е задължено на тази компания!?
И защо МОИТЕ пари, от моите данъци, отиват за поддържането на чуждестранна частна компания!?!?!?

# 602
  • Варна
  • Мнения: 3 897
От този учебник/предмет се възмущавах и аз преди няколко страници.

# 603
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Без да съм разгледала учебника.

Вероятно защото въпросният продукт е най-популярният и широко използван в момента в България. Не мисля, че трябва да се възприема това като реклама, просто е по-удобно за повечето ученици да познават онова, на което ще попадат най-често. Другата фирма предполагам лесно ще се усвои на тази база. (Вероятно съпоставката е Microsoft и Apple, или греша? То други няма, така че надали)

Иначе аз също съм с учителски маниер, тоест имам подход и обяснявам, провокирам, илюстрирам, с цел да мотивирам и да улесня. И в повечето случаи успявам, стига да имам време (и нерви за сритване на задника на ония, които не искат да станат от леглото и да пуснат книгата/телефона, за да си научат уроците).

# 604
  • София
  • Мнения: 17 592

Мяуче, в дома ми има... чакай сега да преброя... май 7 компютъра, без да се броят мобилните устройства, и нито един виндоус или епъл.
И да, има алтернатива, при това свободно разпространяваща се и безплатна.
Ако ще се разглеждат приложни неща, редно е да се вземе именно някой вариант на Linux - поради простата причина, че не е с комерсиална насоченост, свободно разпространяващ се продукт, напълно безплатен.
И а АБСОЛЮТНО ВЪЗМУТИТЕЛНО в учебник да срещам на всяка страница скрита реклама!!!! И то даже не е особено скрита, направо си е явна - ами, да вземат да финансират образованието в БГ вместо ние от данъци - няма да имам против тогава!
Нямам учителски маниер, надявам се. Просто... не знам, от всеки предмет мога да направя играчка, приказка / разказ  или пример за нещо, свързано с математика или физика.

# 605
  • Мнения: 2 994
Фран, не сме били още на такива стаи, нито като гости, нито като празнуващи и нямам отзиви, но звучи планът ти добре. Май Лулу бяха ходили/празнували, дано се включи.
Пък аз съм възмутена от глупостите, които ги карат да учат по Технологии. Това би трябвало да е разтоварващ предмет, в който да се занимават с нещо. Ама, не, тест щели да имат, да си научат термините и понятията от учебника - конструктивен анализ и пр.

# 606
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз мислех, че това е трудово...

# 607
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Аз мислех, че това е трудово...
Било е по наше време...сега е с гръмкото име Технологии и предприемачество...или нещо подобно.
И даже и входящ тест имаха. Обучението не е това, което беше... Simple Smile

# 608
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
При нас пък по технологии и предприемачество непрестанно пропускат часове. А когато имат, отговаря точно на нашето трудово от едно време.

П.П. Бях забравила за Linux, вероятно защото не познавам системата.

# 609
  • Варна
  • Мнения: 3 897
Обучението не е това, което беше... Simple Smile
Именно. И не е трудово. Синът учи техническо писане, следва чертане.

# 610
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 145
не мога да се сетя дали имаше препоръка за помагала по БЕЛ Simple Smile
днес купихме "практическа граматика за 5. клас" на просвета.
много съм доволна - ясно обяснено, с дефиниции и примери Simple Smile

имаше интересни работни листове и тестове по БРЛ, литература, ПОН... но нямах време да ги гледам обстойно.

# 611
  • София
  • Мнения: 8 286
Обучението не е това, което беше... Simple Smile
Именно. И не е трудово. Синът учи техническо писане, следва чертане.

Техническото писане и чертането по трудово се учеха.

# 612
  • София
  • Мнения: 2 768
Fran, препоръчвам горещо стаи декстрофобия.

# 613
  • София
  • Мнения: 4 903
Идвам да мрънкам.
С толкова много домашни е зарит синът този уикенд, че няма смогване. Ама хич няма координация между учителите. Има по български упражнения в уч. тетрадка плюс две съчинения, отделно по литература, по география, по ЧП, по математика що са задачи - четири дена ще му трябват, за да ги реши всичките, а ме е страх да погледна по английски какво има. Не можеха ли всичките тези неща да ги дадат за ваканцията, която следва, а не за два дни?
Днес приключи  с литературата, географията, 1/3 от задачите по математика и упражненията по български.
Утре докъдето стигнем! Confused

# 614
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Фран, ние празнувахме така преди 2 години. Но бяха само деца (тийнове) и затова търсихме по като за тях стая. Много бяха доволни. Но ако ще е с възрастни - Real 66. Мноооого добри!

Общи условия

Активация на акаунт