Разстройство.

  • 11 216
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
моя син като беше на 2год изкара разтройство 14 дни и докторката ни даде някакви банки с ъс някакви соли дa пием за да не се обезводни и по банан на ден.ака искаш ще проверя как се казваха и да ти пиша ,не са вредни?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Ние имахме 20 дни разстройство след антибиотик - пили сме всичко - оризова вода, смекта, лечебна хумана итн.  Накрая ни помогна прахче - Хидрасек - за кърмачета

# 17
  • Мнения: 131
За растройство давам на малкия Смекта и Ентерол , това са прахчета за растроиство и като ги дам и от двете лекарства по една опаковка на ден разделена на два приема , му минава разтроиство веднага на същия ден . Друго против растроиство не съм използвала , защото това действа безотказно. Дано съм ви била от полза.

# 18
  • Мнения: 46 520
"Милупа"-та май помага (след 2 приема- снощи и сутринта), днес е като много гъста каша, което сравнено с 6 дена акане буквално на вода е голямо постижение.
Мислите ли, че при това положение трябва да настоявам пред педиатърката за изследване  Outta Joint

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Микробиологията на фецес не се поема от здравната каса /поне така твърди педито/, тъй че направление не ти трябва. Струва 18 лв. /ние го правим в Цибалаб и там е толкова/. Купуваш си стерилно шишенце, слагаш акото вътре и можеш да го държиш в хладилника до сутринта, ако го вземеш днес. От памперс не трябва да се взима по принцип, но ние и от памперс сме взимали.

# 20
  • Мнения: 46 520
naty_sk, благодаря за информацията, но аз се чудех, ако положението се нормализира, както е тръгнало поне за сега, дали е нужно да се прави това изследване Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Не знам какво да ти кажа  newsm78 Ние много сме се напатили от бактерии и винаги пускаме при най-малкия проблем. Говори с педито, а ако много се притесняваш - пусни ако за изследване. То ще се види в един момент - няма да й я даваш тази каша вечно. Ако има проблем от бактериално естество, едва ли ще мине от самосебе си, макар че понякога организмът сам се преборва.

# 22
  • Мнения: 1 883
naty_sk, благодаря за информацията, но аз се чудех, ако положението се нормализира, както е тръгнало поне за сега, дали е нужно да се прави това изследване Confused
Мисля , че след като от лечебната храна се е позгъстило , няма нужда от изследване . Но ти най добре си знаеш   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 2 249
Никол, ако положението се нормализира, не прави изследването. Добре би било да й даваш известно време пробиотици под някаква форма за подобряване на чревната флора(лактофлор, както някой каза по-горе или ентеросан основен-аз лично повече го предпочитам).
Бързо, бързо да се възстановите  bouquet!

# 24
  • Мнения: 46 520
Благодаря ви, момичета  Hug питам точно, защото според педито няма нужда, още повече след днешното подобрение, дано нещата се задържат така и след като спра диетата след 1 седмица, тя горката е чревоугодниче и сега е голяма мъка, само като види менюто и се крие зад вратата  Laughing

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Незнам дали даваш кисело мляко, но наистина лактобацилите оправят чревната флора........Обаче ако питаш какво мляко, незнам.......незнам и дали няма да направи диарията по- страшна.....честно нямам опит

# 26
  • Мнения: 46 520
Незнам дали даваш кисело мляко, но наистина лактобацилите оправят чревната флора........Обаче ако питаш какво мляко, незнам.......незнам и дали няма да направи диарията по- страшна.....честно нямам опит

Тя до този проблем, ядеше всеки ден кисело мляко, "Борчвор" 3.6%, но педиатърката предписа диета, в която киселото мляко беше изключено и затова не смея да давам  Confused
Диетата включва ориз и оризова вода, картофи, солети, солени бисквити, препечни филии, банани и ябълки Confused

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имаше някакви такива лактобацили на хапчета.......ще се разтърся после, че сега нямам време

# 28
  • Мнения: 2 274
    И на нас като сме били с разтройство са ни изключвали кис. мляко, но пък лекарката ми е казвала да давам обезсолено сиренце! Моят син от тези диети най-предпочиташе картофено пюре със сиренце  Mr. Green!

# 29
  • Мнения: 544
изследването е по здравна каса,миналата седмица правихме такова за градината Peace
При подобно състояние съм давала кисело мляко-нискомаслено 1% или айрян.Попара също може,както и качамак естествено без масло и с изкиснато сирене Peace
Ти си знаеш,но  при строга диета толкова дни, ако е само вирус акото вече би трябвало да се сгъсти Rolling Eyes
Аз бих настоявала за микробиология Peace
Скорошно оздравяване  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт