варно ли е? ужас

  • 3 142
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 В яслата на Мартин дават вода  -  виждала съм ,а  и го разпитах - дават. За отворените прозорци - на мен пък ми се струва добра идея децата да спят на проветрено и по-хладно - стига да не е студено навън, така че ако се отваря прозорец така че да не духа и да не става течение нищо притеснително не виждам.

# 16
  • Мнения: 7 391
а вярно ли е, че им заковават подметките за пода, че да не тичат из стаята?
вярно ли е, че не им дават храната, която им се полага, а си я разпределят и си я отнасят по къщите?
или че ги нареждат прави до стената с вдигнати ръце, докато си приказват с колежките и пушат в коридора? не, не, май пушат в спалното помещение, ама не когато децата спят, защото тогава не са там, а ги оставят без надзор, но вързани за леглата, за да не правят поразии...
после преди родителите да дойдат им изтриват паметта с тайнствен чип, за да не могат да се оплачат. затова за всички злини на детската градина не се говори с доказателства и няма последствия, а историите се предават от уста на уста като легенди и така се заражда своеобразен фолклор....
А още колко неща си пропуснала не е истина.Нима не си разбрала,че учителките и персонала са сестри на граф Дракула,в краен случай братовчедки. Mr. Green Mr. Green Mr. Green                                                                                    А сега сериозно.В повечето ДГ имат автомати за пиене на вода и чаши за еднократна употреба.Децата пият колкото си искат,а на малките се дава в яслата  в определени часове или при поискване от някое дете,а големите сами се обслужват по всяко време.Пият минерална вода,като марките при всяко зареждане са различни,пие се и изворна и трапезна вода.На двора се изнася също минерална вода с чаши,а там където групите са на първи етажи и децата големи влизат и си пият вода от автомата.Шишенцата в шкафчетата не са най-хигиеничното нещо защото,който няма вода влиза и пие от водата на другото дете,а те и сами си дават едно на друго.Така,че ако има вирус той се разхожда от уста на уста.А това за прозорците съм го чувала мнооого отдавна.Защо не отидете зимата по време ,когато се спи в групата на детето ви и на място да установите какво е положението,защо трябва да се говори "чух","казал някой на някого" и т.н.Май по-лесно е да се говори ,хей така за идеята и да има тема.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
А вярно ли е ,че особено- зимния период когато децата се посъберат малко повече в детските градини около 27-30деца ,госпожите отваряли всички прозорци уж да се проветри.На следващият ден половината не се на градина.Относно ,че не им дават вода за да не пишкат повече от опит зная,че е така.Но това важи за яслите.

Абе вие у вас не проветрявате ли???? Аман от подобни изказвания. Ако не проветряват ще пищите, че бъка от вируси в яслите. А пък това е супер нелепо изказване, че децата се разболяват щото се проветрява и настиват. Май е добре да се замислиш върху закаляването на децата! Моята щерка лазеше по пода с часове в стая с Т на въздуха 16 градуса (сметни на пода колко е било) и си беше здрава като камък!

Добре, че не си добавила, че първо ги къпят и после ги оставят на течение  Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Дидиа, за първи път чувам за автоматите за вода... В нашата градина няма, което разбира се не пречи децата да си пият вода колкото искат. Стана ми интересно просто... и е похвално ако това го има в повече градини...

# 19
  • Мнения: 1 150
По тая логика, сигурно и храна не им дават, за да не се наакват  Peace

Не го приемайте, като заяждане, стана ми смешно  Peace Peace

# 20
  • Мнения: 7 391
                      Това си е чиста инициатива на родителите в групите.В началото една група взе решение.Купиха апарат и намериха фирма снабдител,поставиха и условия / за разнообразни марки,за сертификати и др/.Сега всички имат такива автомати.Няма за изстудяване на вода,за да не се притесняват родителите,че ще пият студена.Има стайна температура и топла.Даже зимата учителките им правят чай,който иска от децата.Родителите носят и пакетчета чай такива каквито обичат децата им.И на месец дават 1 лв за вода ,а направи сметка колко шишенца вода се купуват за един месец.Има майки,които събират парите и поръчват водата така всичко с водата е наред и няма проблема пил - непил.  bouquet

# 21
  • Мнения: 356
Това и аз съм го чувала само че за някои ясли тук в Плевен.И аз съм стресната защото от другата седмица почваме ясла.Криси не говори още и ако не и дадат водичка тя не може да си поиска.Надявам се да не е вярно.Идва лято и ако не им дават ще се обезводнят.Моля се да не е вярно Praynig

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И при нас има автомати с минерална вода и чашки за еднократна употреба. От 2-3 години. Даже когато ги поставиха излишно ни напомняха известно време да повтаряме на децата, за да ходят до автомата, а не до чешмата, когато им се допие вода.

Янита е права, че се носят невъзможни слухове за яслите и детските градини. Те че са невъзможни се разбира още на първо четене и се чудя как е възможно да има хора, които им вярват изобщо.

# 23
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Жаден е, ама щото не се сеща да отиде и да пие Mr. Green (шишетата им стоят при шкафчетата)
Помолих учитлеките просто да го подсещат и нямаме грижи.
Даже вчера се бяха притеснили, че се намокрил докато пишкал, защото не ги бил извикал, а сам се оправял.
В яслата също не съм имала проблеми от подобно естество.

# 24
  • Мнения: 426
Майка ми работи в детска градина  и не  е чувала за подобна инквизиция

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Майка ми работи в детска градина  и не  е чувала за подобна инквизиция

Значи тя не е от сестрите на граф Дракула  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 14 654
ще се чключа и аз в темата : учителките от детската градина и яслата дават на децата да пият вода , стига детето да си поиска .ако е жадно ще си поиска и ще му дадат , при това минерална вода

# 27
  • Мнения: 22 908
Дидиа, за първи път чувам за автоматите за вода... В нашата градина няма, което разбира се не пречи децата да си пият вода колкото искат. Стана ми интересно просто... и е похвално ако това го има в повече градини...
И в нашата няма автомат и Дани винаги е жаден като го взема.Госпожта каза,че им давали сутрин в 10 и после не знам кога си,но  я помолих да го подсеща да пие.Той понякога ако не види вода не се сеща,че е жаден.Та ще повдигна въпроса за автомат за водичка.

# 28
  • Мнения: 426
Майка ми работи в детска градина  и не  е чувала за подобна инквизиция

Значи тя не е от сестрите на граф Дракула  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

хахаха не е учителка е

# 29
  • Мнения: 8 917
Мами, чувам вече от трето място, че на децата в детската градина не им давали вода за пиене, за да не се напишкват. Първия път не повярвах, втория също, но след като видях как детето на приятелката ми жадно пие вода след градината и чух с ушите й като й каза, че в детската "няма удичка" направо полудях. А ни предстои тръгване на детска градина. как да съм спокойна  newsm45
Звучи ужасно Sad Дано не е вярно, а ако е така - той давай шише, което ще си е постоянно с нея newsm78

Общи условия

Активация на акаунт