Дробчета

  • 9 416
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 117
Ето още една вкусотия с пилешки дробчета.
Страхотни са и като стабилно мезе  Wink

Дробчета се измиват добре и се оставят да се отцедят за малко. Осоляват се и се овалва всяко по отделно в брашно. През това време се загрява във фурната олио в тавичка , в която ще печем дробчетата. Разбиваме 1-2 яйца в купичка и след като добре се сгорещи олиото , потапяме едно по едно овалените в брашно дробчета и подреждаме в тавичката.
Олиото в тавичката като количество да е долу горе до половината на дробчетата. Така поставяме отново тавичката с наредените дробчета обратно във фурната да се запекат.
Стават много вкусни ! По рецепта не трябва много да се препичат, но мъжо ги харесва по запечени.Въпрос на вкус .Да ви е сладко newsm22

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Наскоро в "Туканъ" ядох пилешки дробчета - пържени както обикновено, но след това залети със сос от вино, мед и сусам.

Може ли да ме светнеш: Дробчетат се заливат с вино и мед, а сусама го ръсиш или се овалват в брашно и сусам и така се запържват?

# 17
  • ново
  • Мнения: 5 964
Аз правя дробчетата по следния начин: Първо ги кипвам лекичко, измивам ги пак хубаво и завивам всяко дробче в тънко парче пушен бекон /тънка лента/, след това ги запичам в МВ или фурната.  chef

# 18
  • Мнения: 1 232
момичета благодаря за идеите за дробчета,някои от тях незнаех ще пробвам.Аз мога да ви кажа само един изпитан трик:всеизвестно е,че пускат много кръв бърр,за да я махнете посипете ги с хлябна сода тякипва и ги изчиства,после ги изплакнете хубаво,няма кръв ,няма пяна

Общи условия

Активация на акаунт