Как да разберем истината за някоя новина?

  • 3 942
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 724
Сигурно някои на 70 са по-добри, или по-отговорни от много млади хора. Но след определена възраст няма как годините да не си кажат думата. Може би трябва да се въведе някакъв изпит или мед. преглед, знам ли?

Дано е фалшива новина и Марти да се оправи. Милото детенце, никъде няма сигурно местенце да играят децата!

# 16
  • София
  • Мнения: 14 688
Ще има промяна - заговори се още преди нещастието в Сандански. Само последните десетина дни има няколко случая с блъснати хора на пешеходни пътеки от пенсионери. Та, над 70 щели да минават медицински преглед на всеки две години за подновяване на книжката.

# 17
  • Мнения: 402
Какъв мед. преглед 😆??? Извинете ме ,не се сдържах, но те лекарите раздават медицинските само с печати. Един възрастен човек , че и млад ,според мен трябва да минава и психотест. Такова чудо , обаче има само на хартия. Скоро чаках пред кабинета на ЛЛ с детето и пред съдедния кабинет чакаше един дядо , на видима възраст около 70 год. Излезе лекарката , попита го за какво чака ,той и подаде листче и каза за медицинско, следващият и въпрос беше За В нали ? А дядото каза, не за С!!!! Та той отдавна е пенсионер !!! Каква С категория ?! Е ,влезе човекът и след 10 мин излезе доволен. Вероятно за тази категория е минал и психо тест и все пак,всичко се раздава без много мисъл. За промяна годините за книжка се говори много отдавна ,поне от преди 4-5 год, ефект от празни приказки няма. Бог да пази децата и близките ни ! Аз на нашите закони и тяхното приложение , за съжаление отдавна не вярвам! 

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Вярно е, че с възрастта реакциите се забавят, може би и преценките се влошават при някои, но ако ще се забранява на всички над определена възраст, аз предлагам да се забрани и на всички мъже под 30-годишна възраст заради онези пичлемета на такава възраст, които си устройват гонки или единични скоростни карания по улиците. Айде, 25-годишна поне. Или 28 - десет след пълнолетие. Мъже, казвам, защото жените рядко го правят. Вярно, че и някои над 30 години имат подобно поведение, но че за по-младите е по-характерно, мисля, че никой няма да оспори.
Мой роднина с немалък шофьорски опит още на 70 беше казал, че е спрял да кара през нощта, защото не се чувства уверен. Той самият така е преценил, айде да не изкарваме всички стари хора немощни и невменяеми. Или направо да им забраним и да гласуват?

По основната тема - сравнявам с други медии, друг начин не знам. Ма това, ако се усъмниш заради сайта или заради характера на самата новина. Ако що-годе сериозен сайт отпечата фейк, който не звучи съмнително, може и да не се усъмниш.

# 19
  • Мнения: 18 472
Не е зле да се използва случая и да се обърне внимание как точно се обезопасяват улиците при ремонти. Защото единствен знак на метър преди изкопа е далеч от разумните представи за затворена улица. Защо този човек е имал възможност са бъде там? Нали е била затворена улицата. Защо не е имало табела да се отклони преди да се набие там и да трябва да обръща? Не го оправдавам, ни най-малко, но знаците и указателните табели ги пестят, все едно са от чисто злато.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Кой знае дали изобщо е имало табела и знак, а после да са обяснявали, че е имало. Като ги знам как работят тия по пътните ремонти....

# 21
  • София
  • Мнения: 14 688
Е, багер насред улицата не е ли достатъчно ясен знак, че да се налага да се провира между него и паркиралите коли на тротоара, където е ударил детето?

# 22
  • Мнения: 18 530
За съжаление и на страницата на Пирогов няма друга информация, освен че момченцето се лекува по световните стандарти и всичко необходимо се прави за него. Дано Бог му даде сили и да оцелее милото!

# 23
  • Мнения: 18 472
Не е достатъчен багер. Трябва да знаеш, че го има, преди да го видиш. Реакцията на мъжа е вид саморазправа, която е абсурдна и с тежки последици, но мястото му не е било там на първо място. Трябва да бъде насочен по обходен маршрут преди да се набие и да трябва да обръща. А масово за ремонтни дейности разбираш, когато вече няма какво да направиш, освен да обърнеш с 15 маневри и да им теглиш една. С шахтите е същата работа.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
То не се знае кога се е появил пред него багерът.
Миналата година ремонтираха пътя между Разград и Търговище. Ние пътувахме нататък и както си караме, пред нас - багер. Или валяк, абе, някаква такава машина беше. Навлезли сме, без да разберем, в ремонтираната и уж затворена отсечка - явно не съвсем затворена и определено не обозначена откъм нашата страна.
Е, за разлика от дядката не сме бягали с мръсна газ, че да сгазим някой работник (деца по обясними причини нямаше на пътя).

# 25
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 211
Не го оправдавам, ни най-малко, но знаците и указателните табели ги пестят, все едно са от чисто злато.
аз имам друго наблюдение. препълнено е със знаци и табели от които не можеш да добиеш представа какво би трябвало да се случи. дори и да ги виждаш като пешеходец, а не управлявайки автомобил пак няма да успееш да ги прочетеш.  Laughing  много често се случва ремонта да е приключил преди 1-2 год. и табелите да си стоят необяснимо защо.
не виждам и смисъл да се забрани да се шофира след 70 год. възраст. всички виждаме какво се случва по пътищата - тези с уж най-добрите реакции са основните причинители на произшествията и нарушенията, и са далеч на по-малка възраст от пенсионерите.  задкормилното устройство - там е проблемът, а не възрастта.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Да, де, нали за възрастта и реакциите именно на това устройство говорим.

# 27
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 211
Да, де, нали за възрастта и реакциите именно на това устройство говорим.
в края на поста май писах , че доста по-младите (18-25 год.)  уж са с най-добри реакции , а в същото време % на произшествия и нарушения с тях  е много по-голям от тези  на +70.
за това не виждам смисъл да се забрани на +70 да шофират , а на 18 да е разрешено.

# 28
  • Мнения: 18 530
Защото до 25 понякога акъла не ти достига да си представиш последствията от действията си Sad

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Използвал си неподходящ израз. Иначе аз също не смятам 70-годишните за по-опасни от 18-годишите, както и писах.

Общи условия

Активация на акаунт