ОСМИ клас пред нас е - ваканцията си тече -14

  • 62 215
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Отдавна изработиха схема за пазаруването. Обикалят с приятелки, мерят и набелязват. После с мен в конкретните магазини и аз само казвам "да" или "не". Иначе нямам нерви. И двете са много суетни. Избора за трико за балета отне половин час - за мен бяха еднакви - черно, синьо и бяло. Да, ама неееее... Повече не си го причинявам.

# 661
  • София
  • Мнения: 584
Едносменния режим на училищата е супер удобен, както за децата, така и за нас. Жалко, че заради недостатъчния сграден фонд на места е невъзможен. Дано го решат този проблем! Когато се учи на една смяна и програмата с извънкласните мероприятия се организира по-лесно.
По въпроса за пазаруването, при нас е голяма мъка. То е мрънкане, че му губя времето..... Защо го "влача" по тези магазини, когато му знам размера? Защо трябва да пробва нещо, когато има опция за връщане, ако не стане? /това ми е "любимото"/. Накратко - мрази да пазарува.

# 662
  • Мнения: 1 945
Живот си живеехме ... . Училището е пред нас -зелено , пълно с дървета ..беше избрано за едно от най красивите по някоя класация .Започваха в 8 , Ставах, правих закуска всеки ден .
Младежа си правше перчема , гледаше се дали не е излязла някоя нова пъпка , всеки ден искаше различни дрехи -
газарията преди всичко и разбира се момичетата . Сега в новото елитно училище дало президент на Б-я ще са със униформи и вратовръзки на 14 г вратлета . Кой ненормалник измисли това зверство ?

# 663
  • София
  • Мнения: 8 282
Едносменния режим на училищата е супер удобен, както за децата, така и за нас. Жалко, че заради недостатъчния сграден фонд на места е невъзможен. Дано го решат този проблем! Когато се учи на една смяна и програмата с извънкласните мероприятия се организира по-лесно.
....

Тези са ме чели днес в бг-мамата Grinning

С пазаруването засега нямаме проблеми. Избирам, показвам и свеждаме избора до конкретните неща.
Мразя да обикалям, затова пък губя време пред РСто.

# 664
  • София
  • Мнения: 7 063
Тази вечер се прибирам. Младежът търсил някакви дънки да обуе, защото ходил до личния лекар. Не можело по къси гащи, щото разликата от банските му е малко над коленете. Ходи на плаж с тип шорти, а не с тип боксерки, заради хормоните, ако ме разбирате. Joy
Той: Ти знаеш ли, че всичко ми е късо? И тениските са ми къси даже! И маратонките са ми малки... и анцунга ми е къс!
Аз: Значи трябва да направим генерален пазар. Трябва и есенно яке да купим, защото ще излизаш доста по- рано, а на пролет ще се прибираш късно.
Той: Ооо, супер, ще уча втора смяна, като до 4ти клас. Ще се наспивам поне половин година.
Аз: Е, как ще се наспиваш? Кога ще учиш?
Той: Вечер.
Аз: Ще се прибираш след 8, кога вечер?
Той: До 1 ще науча! Ще отмятам неприятните задължения, за да се наспяя, поне до 10.30-11, ставам, обядваю и излизам...
Аз: Как неприятни задължения? Дай да те записваме в кварталното училище, да не се 'абиш!
Той: Споко, мамо! Нали знаеш, че няма да те измагам....много.
Та така. Говорим си ние за училища, класирания, драми... Ще се окаже, че за моето, най-големия плюс в новото училище е втората смяна. Joy

# 665
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Една от големите радости на дъщеря ми е, че в новото училище няма униформа. Grinning

# 666
  • Мнения: 5 386
Не разбрах какво е това "зверство" Rolling Eyes - връзване на вратовръзка на 14-годишни Thinking
Не може ли по-разхлабено да се носи вратовръзката?

Не си падам по униформи, но вече  масово навлизат в училищата, дори и в тези до 7 клас.
Моята дъщеря ми разясни, че искала униформа /и то с вратовръзка, а не с фишу/. Така нямало да мисли какво да облича сутрин.   Аз не харесвам униформите  заради това, че пътувайки и вървейки по ул., става ясно за всички къде учиш - все едно си си лепнал етикет.Simple Smile А и уеднаквяването в обличането някак не ме радва по принцип. Друго си е разнообразието.

# 667
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Момичета, мерси за инфото за магазини във Варна! Hug Ако се ориентирам правилно, Декатлон ми е баш по пътя Бургас-Варна-Балчик, а също и Гранд Мол. 
Не си се ориентирала правилно. 😅 Декатлон и Комсед са на изхода/входа на Варна посока София/Русе. Гранд мол-а е малко преди това, пак в тази посока. По трасето Бургас- Варна- Балчик може да спреш някъде по центъра и там да се разходите по главната.

# 668
  • София
  • Мнения: 12 011
Ей, тамън се зарадвах, че ще свърша работа с минимално усилие. Grinning Наистина е билзо до магистралата, не знам какво съм гледала. Нищо, ще се отклоним, не е фатално.

# 669
  • Мнения: 4 915
Не съм против униформите, създават чувство на принадлежност и усещане за общност сред учениците; а  мен като родител ме улеснява с чуденето какво да се облича всеки ден, и то за два броя девойки, едната особено неориентирана. Малката, когато отиде в училището на сестра си в пети клас, с нетърпение чакаше да им доставят униформите.
Сега, понеже голямата няма да има задължение всеки ден да е с униформа, ходих и изхарчих бая по намаленията в моловете да й накупя суитчери и блузи с дълъг ръкав, че досега си ходеше с униформения пуловер зимата, и с тениска през топлите дни.

# 670
  • Мнения: 26
Ами още не е късно, ако предпочитате 1-ва. Теглиш документите и толкоз. Ще изтърпиш да те гледат 5 минути накриво.
Ние от 14 позиция в 32 минахме на 1 във 2АЕГ. Няма да се разхожда повече.
С какъв бал е детето и момиче или момче е?

# 671
  • Мнения: 9
Има ли някой подал документи в 18 СУ или 32СУ за 4-то класиране?

# 672
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Моето дете последно само го пратих да си пазарува дрехи - добре се справи, само че се почувствала длъжна да изяде всичките й останали пари, които не бяха малко.
И тя беше досега с униформа - не беше особен проблем, освен като си загубваше полите някъде и се чудех какво да облича, докато набавя нови. Останалите й дрехи си оставаха неносени. Сега ще ни е по-лесно без униформа.
Позволих си да си изгори вратовръзката от старото училище, толкова е доволна, че няма да учи там вече. Самата вратовръзка я харесваше, сама си я поиска в началото на 7-ми клас, макар че не беше задължителна.

На лагер това лято не отиде, но от няколко години по 1-2 пъти в годината (пролетната и началото на лятната ваканция) я пращам на пленер с една школа по рисуване. Страхотно се забавляват, рисуват, гледат забележителности, последния ден си правят изложба. Децата са сравнително едни и същи, така че си има приятелки, с които се виждат само по лагерите.

# 673
  • Мнения: 1 561
В бившето на голямата и настоящо на малката униформи се носят от малките само  в началото и по празниците на училището, което за мен обезсмисля целта им, хем купувам униформа, пък и после като никой не ги  носи се купува и достатъчен брой модни дрехи:) Та се радвам, че в НПМГ няма униформи.
За лагера разпитвам, че моята нещо  скучае, та ако имаше нещо интересно за тяхната възраст за другата седмица да разгледам, нищо подходящо не видях в нета. За малката тази седмица пробваме един ОЦ, та засега е много забавно, няма четене, което беше единственото изискване към занималнята:)


# 674
  • Мнения: 1 231
Аз вече съм на тема учебници. Вие как мислите да действате - да чакате обща поръчка от класа, да си вземете употребявани или да си купите нови преди 17 септември. Ние имаме списък с учебниците и издателствата, но при записване ме посъветваха да изчакам общата поръчка. Проверих в БГУчебник, разликата в цената на нов и употребяван учебник е 2-3лв, като сметнах за всички няма 15лв, та мисля не си заслужава разправията и вземането на стари.

Общи условия

Активация на акаунт