Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно -7

  • 77 029
  • 761
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 071
Така ли? Не знаех, че е станал толкова лош пътя. Бяхме там преди 2-3 години май всичко беше поносимо.

# 166
  • Русе
  • Мнения: 11 921
 по принцип не ходим до изворите и до Узуновия камък с кола, въпреки че сме с високо проходима и не е проблем да стигнем. Оставяме я долу на едно площадче и тръгваме нагоре покрай бившата казарма до изворът на Арда. Много обичаме този маршрут и сме го минавали десетки пъти, въпреки че ни е доста далечна дестинация. Запознахме се с местните хора и ни посрещат открай време като приятели .Не знам как е сега, но в един от маршрутите се минава покрай граничната полоса . Почти винаги сме с някой местен, но веднъж с приятелката ми се качихме набързо само двете и ни съставиха акт на един граничен пост, въпреки че вървяхме по отбелязана туристическа маркировка и знаем пътя добре, защото сме минавали често.

# 167
  • Мнения: 15 041
Здравейте! Другата седмица ще почиваме в село Арда. Бях останала с впечатление, че до извора на Арда може да се стигне и пеша и не е много като разстояние, но след последните коментари се замислям как всъщност се стига до извора?

# 168
  • Мнения: 312
Много ви благодаря момичета! Беше ми много полезно Simple Smile
Чета сега и предходните теми.
Може ли да споделите за х. Камелия - прочетох добри мнения. Ползвалили сте там доплащане за вечеря, доволни ли сте и какво включва вечерята?
И за стаите исках да питам- хотела е с денивелация. Къде стаите са най- приятни и има ли такива, които да избягвам при резервацията.
Барбекюто острани на хотела работи ли и предлага ли готвено за обяд?
Засипах ви с въпроси, но обещавам да дам отчет след почивката Simple Smile

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 13 500
Да ми препоръчате параклис или манастир, който да не е много далеч от Пловдив. Кръстова гора, Горноводенски, Кукленски, Белащинския, Бачковския и Араповския сме ги посещавали.
Баткунския манастир дали ще работи днес следобяд, как е пътя до там? Място около него, където може да седнем да хапнем?

# 170
  • Мнения: 596
Много ви благодаря момичета! Беше ми много полезно Simple Smile
Чета сега и предходните теми.
Може ли да споделите за х. Камелия - прочетох добри мнения. Ползвалили сте там доплащане за вечеря, доволни ли сте и какво включва вечерята?
И за стаите исках да питам- хотела е с денивелация. Къде стаите са най- приятни и има ли такива, които да избягвам при резервацията.
Барбекюто острани на хотела работи ли и предлага ли готвено за обяд?
Засипах ви с въпроси, но обещавам да дам отчет след почивката Simple Smile

Ако искате да имате гледка, то стаите трябва да са от 4-ти етаж нагоре, защото другите се падат в ниското. Има стаи с различен изглед, зависи какво търсите-част от стаите гледат към игрището и детската площадка, над тях минава лифта; други от стаите гледат от другата страна към входа на хотела и има горичка, а третата част-са с изглед към пътя, който идва към хотела. Барбекюто работи някъде откъм 11ч до късно вечер. За обяд е приятно за хранене, предлагат супи и други ястия, приготвени на пещ. Ако искате вечер пак може да вечеряте на барбекюто, но трябва да си запазите маса. Храна може да си поръчате от барбекюто и да ви я донесат в стаята. Вечерята в зависимост от хората в хотела е на блок-маса или по меню. Готвят вкусно, няма да останете гладни. Надявам се да съм била полезна.

# 171
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!
Преди няколко дни се върнахме от Пампорово и съм очарована от красотите на Родопи.
Благодарна съм за споделените от вас места за посещение, помогнаха ми при избора и планирането на нашите дни в Родопи Simple Smile.
Бяхме там 5 дни:
1 ден: пристигнахме към 13:45, починахме за кратко и после на кулата Снежанка - прекрасна панорамна гледка. В близост посетихме Орфеевите скали и продължихме да се дивим на красотите на природата.
2 ден: пещера Дяволското гърло - има възможност за влизане с по-малки деца, но няма да могат да изкачат стръмните стълби и да излязат от пещерата, връщат се с екскурзовода и излизат през входа. 
Ждрелото предлага невероятни гледки и май това е голямата красота на пещерата - пътя до нея Simple Smile. В същият ден посетихме и Триград, по пътя хапнахме в замъка Хорлог - вкусно готвят, но имаше проблем с поръчката. Точно до замъка е и "Музеят на мечката" - не го посетихме, предполагам ще е интересен за малки деца.
На връщане към Пампорово посетихме скалния феномен "Момата", разстоянието от главния път е 60м.(според табелата), но не е подходящ за малки деца. В началото е асфалтов път, но много кратък, после се конкурирахме с козичките Wink и накрая за малко да изпуснем момата, беше скрита от храсти и изобщо не успяхме да я видим - добре че има снимки, които да ни покажат как всъщност изглежда.
3 ден: Ягодинската пещера - уникална!!! Пропуснах да кажа, че и в двете пещери се влиза на кръгъл час и групите, поне когато ходихме ние, са големи. Нямат обедна почивка. В Ягодинската пещера е много студено, не ходете по сандали Wink. Пещерата е много красива, а групата с която бяхме направо препускаше по нея Sad и не успяхме да се насладим на бавно разглеждане. Пътя до пещерата беше още по-живописен от този до Дяволското гърло.
Този ден решихме и да минем по Дяволската пътека - много адреналин и красота. Това беше най-вълнуващият ден от почивката ни.
4 ден: Каньона на водопадите - дойде ни като почивка след Дяволската пътека Simple Smile. Не ми хареса, че указателните табели бяха малко и не показваха къде се намира човек.
5 ден: Чудните мостове - прекрасен скален феномен, с ужасен път до него Sad. Гледките бяха невероятни, но пътя е толкова разбит, а трафика на коли не беше много малък и напрежението от пътя до някъде уби насладата. Има въжен тролей, от който се възползваха мъжете. Споделиха, че адреналина е голям, аз ми беше трудно да гледам като се пускат, камо ли да се кача.
Изкарахме си 5 чудесни дена Simple Smile .

Едната вечер хапнахме в ресторанта на х.Камелия: вкусно готвят.

Последна редакция: чт, 16 авг 2018, 17:49 от Solar Wind

# 172
  • Мнения: 2 730
http://romanticabg.com/about.php

Това хотелче дали е добър вариант за две нощувки и посещение на близките забележителности?

# 173
  • Мнения: 9 443
Здравейте!
Преди няколко дни се върнахме от Пампорово и съм очарована от красотите на Родопи.
Благодарна съм за споделените от вас места за посещение, помогнаха ми при избора и планирането на нашите дни в Родопи Simple Smile.
Бяхме там 5 дни:
1 ден: пристигнахме към 13:45, починахме за кратко и после на кулата Снежанка - прекрасна панорамна гледка. В близост посетихме Орфеевите скали и продължихме да се дивим на красотите на природата.
2 ден: пещера Дяволското гърло - има възможност за влизане с по-малки деца, но няма да могат да изкачат стръмните стълби и да излязат от пещерата, връщат се с екскурзовода и излизат през входа.  
Ждрелото предлага невероятни гледки и май това е голямата красота на пещерата - пътя до нея Simple Smile. В същият ден посетихме и Триград, по пътя хапнахме в замъка Хорлог - вкусно готвят, но имаше проблем с поръчката. Точно до замъка е и "Музеят на мечката" - не го посетихме, предполагам ще е интересен за малки деца.
На връщане към Пампорово посетихме скалния феномен "Момата", разстоянието от главния път е 60м.(според табелата), но не е подходящ за малки деца. В началото е асфалтов път, но много кратък, после се конкурирахме с козичките Wink и накрая за малко да изпуснем момата, беше скрита от храсти и изобщо не успяхме да я видим - добре че има снимки, които да ни покажат как всъщност изглежда.
3 ден: Ягодинската пещера - уникална!!! Пропуснах да кажа, че и в двете пещери се влиза на кръгъл час и групите, поне когато ходихме ние, са големи. Нямат обедна почивка. В Ягодинската пещера е много студено, не ходете по сандали Wink. Пещерата е много красива, а групата с която бяхме направо препускаше по нея Sad и не успяхме да се насладим на бавно разглеждане. Пътя до пещерата беше още по-живописен от този до Дяволското гърло.
Този ден решихме и да минем по Дяволската пътека - много адреналин и красота. Това беше най-вълнуващият ден от почивката ни.
4 ден: Каньона на водопадите - дойде ни като почивка след Дяволската пътека Simple Smile. Не ми хареса, че указателните табели бяха малко и не показваха къде се намира човек.
5 ден: Чудните мостове - прекрасен скален феномен, с ужасен път до него Sad. Гледките бяха невероятни, но пътя е толкова разбит, а трафика на коли не беше много малък и напрежението от пътя до някъде уби насладата. Има въжен тролей, от който се възползваха мъжете. Споделиха, че адреналина е голям, аз ми беше трудно да гледам като се пускат, камо ли да се кача.
Изкарахме си 5 чудесни дена Simple Smile .

Едната вечер хапнахме в ресторанта на х.Камелия: вкусно готвят.

Сподели моля те как са цените/ таксите вход. Интересувам се за деца и възрастни.

# 174
  • Мнения: 654
Здравейте! Мисля, че тази тема е подходяща за питането ми... Планували сме другата седмица почивка във Велинград. Ще сме с малко дете /на 9 месеца/ и разглеждам местата, където може да отидем с количка... Музеят е ясен, също мисля да отидем до Батак, един ден да си направим пикник на Юндола или Белмекен /ако времето позволява/, както и да посетим Плиоценския музей... Видях и парка на танцуващите мечки, но разбрах, че не е достъпен за колички... С кола ще сме, но не ми се иска да се отдалечаваме много, все пак е планински път.. Simple Smile Ако някой има идея къде другаде можем да отидем и да видим нещо интересно, ще се радвам да сподели Simple Smile благодаря!

# 175
  • Мнения: 2 031
Близо до Дорково - Плиоценския музей /музея с мамута/ е  крепост Цепина. Има беседка и чешма до паркинга. Но нагоре до самата крепост 10 минути пеш не е за количка. Гледката към планината е прекрасна от горе! И за мен Родопите са вълшебство.

# 176
  • Мнения: 412
Много ви благодаря момичета! Беше ми много полезно Simple Smile
Чета сега и предходните теми.
Може ли да споделите за х. Камелия - прочетох добри мнения. Ползвалили сте там доплащане за вечеря, доволни ли сте и какво включва вечерята?
И за стаите исках да питам- хотела е с денивелация. Къде стаите са най- приятни и има ли такива, които да избягвам при резервацията.
Барбекюто острани на хотела работи ли и предлага ли готвено за обяд?
Засипах ви с въпроси, но обещавам да дам отчет след почивката Simple Smile
В момента съм в Камелия.
За барбекюто - един обяд седнахме там. Поръчахме кюфтета с пържени картофи и салата тип асорти. Кюфтета не бяха лоши,  картофите не ги харесахме, а от салата беше стара и отвратителна. Казаха, че петък и събота правят печени пилета, та заради тях бих им дала още един шанс.
До сега вечерите в ресторанта на хотела бяха вкусни. Предлагат по една супа, 2-3 вида салати, 4-5 вида основно, десерти и плодове.

# 177
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Кристал мога да кажа цените за вход за двама възрастни и дете на 13г., общо.
Кулата Снежанка: 13лв.(5лв. за възрастен, 3лв. за учащ)
Дяволското гърло: 15лв.(общо, не помня по  колко е за възрастен и учащ)
Ягодинска пещера: 20лв.(общо)

# 178
  • Мнения: 133
Момичета, някой дали знае за въжен тролей в района на Пампорово, Смолян, Девин?

# 179
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 753
Близо до Дорково - Плиоценския музей /музея с мамута/ е  крепост Цепина. Има беседка и чешма до паркинга. Но нагоре до самата крепост 10 минути пеш не е за количка. Гледката към планината е прекрасна от горе! И за мен Родопите са вълшебство.
Там е прекрасно. Понеделник е без вход. Малко по далече е яз. Батак, музея и църквата Св. Неделя в Батак, ретро музея в Пещера. Струва си обаче да се посетят.

Общи условия

Активация на акаунт