Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно -7

  • 76 838
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 646
Аз бих съкратила една от двете пещери-за мен идва малко натоварващо една след друга две пещери в един ден. Тогава и времето на 31.07 би ви стигнало за всичко останало /стига и дъждът да не ви изиграе номер.../

# 31
  • Мнения: 351
Моля, да ми препоръчате място където да хапнем (за обяд) в Смолян... да е в центъра, лесно откриваемо и с вкусна кухня!!!
Ресторант "Родопчанка " срещу Билла в Смолян близо до храм Св. ВИСАРИОН СМОЛЕНСКИ.

# 32
  • Мнения: 351
Мами, на 30-ти потегляме за Пампорово от Варна. Ще нощуваме в хотел „Green life“ в Пампорово. Искам да ви питам, дали е възможно да се обиколи всичко, което съм планирал? Ще сме там 4 дни.
Планирал съм такъв маршрут -
30.07 - пристигане в Пампорово
31.07 - Триградско ждрело, Ягодинска пещера и Дяволското гърло, Девин, яз. Въча
01.08 - кулата „Снежанка“, Орфеевите скали, Смолян - Планетариумът, разходка из града, евентуално Смолянската крепост.
02.08 - пещера „Ухловица“, Рудозем, Мадан, Златоград.
Ако можете да предложите нещо, което да не е твърде далеч и си струва, маршрутът е отворен за промени. Simple Smile Пътищата как са? Дали времето ще е добро... Уж ще вали само за час-два на ден, но пък после ще са калища и чудо. Няма да става за екопътеки със сигурност.
Миналия уикенд бяхме с организирана екскурзия в Родопите. Първия ден посетихме Дяволското гърло, след това Ягодинската пещера. При Ягодинската пещера има частни джипове, които организират посещение до панорамна площадка Орлово око срещу 10лв.  на човек. До там се минава  през село Ягодина и се изкачва по много каменист път до връх Св. Илия, където е панорамната площадка.
Вечерта отседнахме в хотел Мони, с вкл. В цената закуска. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ ТОЗИ ХОТЕЛ.
Обстановката що годе сносна. Телевизора в стаята стар не работи добре, не добре почистено, в ресторанта- менюто бедно. Поръчахме пилешки хапки, като очаквах панирани късчета месо, но вместо това ни поднесоха подобие на това. Някакъв полуфабрикат с панировка, със съмнително съдържание.Както и да е.
Сутринта закуската беше от долнопробни имитиращи продукти. "Сирене", " кашкавал", гаден салам, смес за мазане ( разбирай маргарин), конфитюр и варено яйце.
Отсядала съм на много места,  но тези са върхът на  лакомията.
След закуската посетихме Планетариумът, после отидохме на Чудните мостове.

Последна редакция: сб, 28 юли 2018, 01:03 от zlatunka80

# 33
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Моля, да ми препоръчате място където да хапнем (за обяд) в Смолян... да е в центъра, лесно откриваемо и с вкусна кухня!!!
Ресторант "Родопчанка " срещу Билла в Смолян близо до храм Св. ВИСАРИОН СМОЛЕНСКИ.
Много благодаря за инфото!

# 34
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 721
Мами, на 30-ти потегляме за Пампорово от Варна. Ще нощуваме в хотел „Green life“ в Пампорово. Искам да ви питам, дали е възможно да се обиколи всичко, което съм планирал? Ще сме там 4 дни.
Планирал съм такъв маршрут -
30.07 - пристигане в Пампорово
31.07 - Триградско ждрело, Ягодинска пещера и Дяволското гърло, Девин, яз. Въча
01.08 - кулата „Снежанка“, Орфеевите скали, Смолян - Планетариумът, разходка из града, евентуално Смолянската крепост.
02.08 - пещера „Ухловица“, Рудозем, Мадан, Златоград.
Ако можете да предложите нещо, което да не е твърде далеч и си струва, маршрутът е отворен за промени. Simple Smile Пътищата как са? Дали времето ще е добро... Уж ще вали само за час-два на ден, но пък после ще са калища и чудо. Няма да става за екопътеки със сигурност.
За ден 1 може да хванете последната отбивка за Пловдив /за Пампорово/,да се пуснете по Околовръстното и от там да хванете за Кричим. Пътят Кричим-Девин е много красив и минава през почти цялото време покрай язовирите. На Девин хващате наляво към Пампорово. За мен Девин не си струва, ако ще е само за разходка. Екопътеката е хубава, но няма да имате време за нея. По-добре спрете в Широка лъка, тя е на път за Пампорово.
Ден 2 е постижим за двете пещери и Орлово око. Пътьом се минават и ждрелата, които са адски красиви и адски тесни. Но пещерите са уморителни, съчетани с Орлово око. Ние бяхме първо в Ягодинската, после на окото. Ходихме и до Триград, но нямахме сили за Дяволското гърло и пропуснахме. Само се разходихме из селцето и обратно към Ягодина, където нощувахме.
За ден 3 - кулата е супер, заслужава си. Останалите обекти не мога да коментирам, не съм била.
Ден 4 - Златоград е доста далече,ако ще ходите,оставете за друго пътуване. Или идете само там, разгледайте, но пропуснете пещерата. Ако ще пътувате и за Варна същият ден, за мен е дълъг и уморителен маршрут. По-добре тръгнете за Пловдив и разгледайте Чудните мостове, Бачковския манастир, Асеновата крепост. Ако ще спите и на 2.08 в Пампорово, Златоград е постижим за ден.
Пътищата са навсякъде тесни и планински, с много завои. Пътува се бавно и дълго, нищо, че километрите са малко. Например Пловдив-Ягодинска пещера го пътувахме 3 часа,нищо че е 130 км. Спряхме за 5 мин на Въча за снимки и 5 мин на Девин за кафе. Всичко друго е пътуване.

# 35
  • Мнения: 25 571
Моля за съвет.
Какво максимално може да се разгледа за ден и половина с нощуване в Пампорово? Времето е силно ограничено, т.е. един следобед и един цял ден.
Не съм ходила скоро и не знам в момента кои лифтове работят и т.н.
Например вр. Снежанка как може да се комбинира със Смолянските езера и Орфееви скали? С лифт, с кола, пеш? Нещо друго интересно в региона, достъпно с кола? Състоянието на пътищата какво е?
Ако времето е лошо, освен Смолян какво друго е подходящо за разходка? Широка лъка?

# 36
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Моля за съвет.
Какво максимално може да се разгледа за ден и половина с нощуване в Пампорово? Времето е силно ограничено, т.е. един следобед и един цял ден.
Не съм ходила скоро и не знам в момента кои лифтове работят и т.н.
Например вр. Снежанка как може да се комбинира със Смолянските езера и Орфееви скали? С лифт, с кола, пеш? Нещо друго интересно в региона, достъпно с кола? Състоянието на пътищата какво е?
Ако времето е лошо, освен Смолян какво друго е подходящо за разходка? Широка лъка?
За изброените природни обекти нищо не мога да кажа, не съм ги посещавала... също Чепеларе, Момчиловци (включено е в 100-те НТО), Национална астрономическа обсерватория Рожен, Чудните мостове, Кръстова гора...

# 37
  • Мнения: 7 106
Пътят за Мадан и Златоград от Смолян беше затворен заради свлачище, но има обходен маршрут, който започва от ляво на загражденията с хубав нов път. По този маршрут е Момчилова крепост, която е на 20 тина км от Смолян и е много приятна като маршрут  за разходка, а гледката от върха е невероятна. Пътеката никак не е трудна, полегата е  и подходяща и за малки деца. Целият обход е около час.

# 38
  • Мнения: 133
Благодаря на всички за помощта! И преди сме били в Родопите, но по лесен маршрут ( Широка Лъка, Снежанка, Чепеларе... Само Чудните мостове бяха трудни). Този маршрут явно си е трудничък. Simple Smile И аз четох за екопътеките, но ако вали май няма да става. Последният ден не е направо към Варна, а трябва да минем през Свищов и смятаме да съчетаем с изкачване на Шипка, защото е с леко отклонение от пътя. Simple Smile За Девин и Въча някой има ли информация - дочух, че при дъжд веднага затваряли пътя и да не вземем да останем затворени към Девин Sad

# 39
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Ще сме 2 дни в Златоград... да ми препоръчате места където да хапваме...

# 40
  • Мнения: 105
Благодаря на всички за помощта! И преди сме били в Родопите, но по лесен маршрут ( Широка Лъка, Снежанка, Чепеларе... Само Чудните мостове бяха трудни). Този маршрут явно си е трудничък. Simple Smile И аз четох за екопътеките, но ако вали май няма да става. Последният ден не е направо към Варна, а трябва да минем през Свищов и смятаме да съчетаем с изкачване на Шипка, защото е с леко отклонение от пътя. Simple Smile За Девин и Въча някой има ли информация - дочух, че при дъжд веднага затваряли пътя и да не вземем да останем затворени към Девин Sad
Забравих да пиша вземете си топли дрехи и някаква духалка.

# 41
  • Троян
  • Мнения: 142
Юни месец бяхме на Пампорово,точно в деня на големите свлачища.Бяхме във виличките на Малина и цяла вечер нямаше ток-трансформаторът беше съборен от водата.Задължително доволно количество топли дрехи,дъждобран и резервен чифт обувки.Природата е невероятна,но и доста коварна този сезон.Планина е,не се знае в кой момент ще задуха или завали.Тръгнахме към Чудните мостове,но по пътя ни изненада свлачище и паднало дърво.Посъбраха се мъже,от селото (Забърдо) слязоха и с общи усилия поразчистиха,та продължихме.Беше повече от разкошно,но винаги с едно наум...и предвидено достатъчно време - пътищата са с много завои и се изминават бавно.
Ако някой има път към Триград и е с дете мога да предложа да посети Музей на мечката в замъка Хорлог.Подготвяха се да отворят и Музей на пъстървата.Входа беше някаква символична сума,стаичката е малка,но има доста информация за мечките и едно звуково табло с различните ревове на мечките и обяснение към тях какво означават.

Последна редакция: сб, 28 юли 2018, 12:13 от zifri

# 42
  • Мнения: 1 237
Ще сме 2 дни в Златоград... да ми препоръчате места където да хапваме...

Механа "При Славчо", вкусно и на добри цени!

# 43
  • Мнения: 3 269
Моля за съвет.
Какво максимално може да се разгледа за ден и половина с нощуване в Пампорово? Времето е силно ограничено, т.е. един следобед и един цял ден.
Не съм ходила скоро и не знам в момента кои лифтове работят и т.н.
Например вр. Снежанка как може да се комбинира със Смолянските езера и Орфееви скали? С лифт, с кола, пеш? Нещо друго интересно в региона, достъпно с кола? Състоянието на пътищата какво е?
Ако времето е лошо, освен Смолян какво друго е подходящо за разходка? Широка лъка?
До Снежанка може да се качите с кола или с лифта.От там до Езерата с лифта.И обратно.

# 44
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Ще сме 2 дни в Златоград... да ми препоръчате места където да хапваме...

Механа "При Славчо", вкусно и на добри цени!
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт