Астрология - 13 тема

  • 53 480
  • 742
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 300
Някой писа, че определянето на професия в минал живот е недостоверно.
Интересува ме може ли да се определи къде е живял човек в предишния живот - държава, континент?

Като задавате въпроса,  замисляте ли се какъв ще е този начин, чисто рационално, чрез който може да се стигне и да предложи такава информация ? Все пак астрологията не е гадаене.

Кармичната астрология е най-подходящия локум за астролози с литературни заложби.  В нея е вероятно да има повече художествена измислица отколкото астрология.

# 451
  • Мнения: 6 166
На Трифон Николов може ли координати?

# 452
  • Мнения: X
Здравейте, може ли някой да ми каже колко дълго траят тези транзити, съсипаха ми цялата година:

Плутон опозиция Меркурий
Сатурн квадрат Марс
Уран в квадрат Слънце

Всички интервюта за работа са от лоши по-лоши, въобще отношението на околните е ужас, никога не е било толкова зле. Иде ми да се покрия и да не излизам изобщо сред хора, защото се държат идиотски с мен.

# 453
  • Мнения: 2 124
Отваряш ефемеридите и гледаш.

http://www.astro.com/swisseph/ae/2000/ae_2018.pdf

https://www.astro.com/swisseph/ae/2000/ae_2019.pdf

Коя от всички планети има отношение към оста на взаимоотношенията и към работа/кариера?

# 454
  • Мнения: X
Благодаря, но не знам как се работи с тези. По принцип кариерата е ранена, т.е. по натал в 10-ти дом имам слаба Венера (слаба е защото има опозиция със Сатурн) и Хирон.

Освен релокация където Венера и Хирон да отидат в 11-ти, а Юпитер да отиде в 10-ти? (сега Ю ми е в 9-ти).

Относно групите с хора - слънцето е в 11-ти и заедно с тежкия аспект към Меркурий - липса на разбирателство в комуникацията. Затова и вече не ходя по интервюта, да си спестя горчилката от неприятното отношение. От юни съм без работа.

# 455
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Благодаря, но не знам как се работи с тези. По принцип кариерата е ранена, т.е. по натал в 10-ти дом имам слаба Венера (слаба е защото има опозиция със Сатурн) и Хирон.

Може би е време да се научиш. Това са основи на астрологията - познанието за небесните тела, с които се работи - и как се движат "през зодиака" във времето. В общия случай това познание се добива с опита и наблюдението. Но ето малко инфо:

Приблизително за колко време правят едно кръгче из зодиака:

Луна - 1 месец
Меркурий - 88 дни
Венера - 250 дни
Слънце - 365 дни
Марс - 2 години
Бяла Луна - 7 години
Черна Луна - 9 години
Юпитер - 12 години
Сатурн - 29 години
Северн и Южен възел - 19 години
Хирон - 50 години
Уран - 84 години
Нептун - 180 години
Плутон - 250 години

Ето и колко изминават на ден:

Луната - 12° - 13°30'
Меркурий - 1°20’
Венера - 1°15'
Слънцето - 0°59'8"
Марс - 0°38'
Юпитер - 0°4’59"
Сатурн - 0°3'49"
Уран - 0°3'
Нептун - 0°1'40"
Плутон - 0°1'30"

Видно е, че колко по-отдалечена е планетата, толкова "по-бавно се движи". Та по твоя въпрос - най-дълъг ще е аспектът на Плутон - приготви се за 2 години, през които ще се доближава до "жертвата" и ще се отдалечава.  Колкото по-близо е - по-силно ще усещаш влиянието му. Аз лично - най-силно и разкъсващо съм усетила аспектите на Плутон - през Слънцето ми и Мекурий - където е връх на тао и аспектира с квадратури  - двете планети в опозиция - Юпитер и Плутон.

В ефемеридите можеш да се ориентираш - в кои месеци - аспектите стават по точни - пише на кои градуси са планетите. Не е сложно - просто разгледай. Трудът, който ще положиш - дава знание на теб самата, заради себе си го погледни.

Последна редакция: ср, 31 окт 2018, 15:55 от a.l.e.n.a

# 456
  • Мнения: X
Благодаря много Алена. Аз реших че това е знак да спра темпото и да не работя за сега (все търся знаци аз...) Не ми понася да бъда сред хора, взаимно се дразним, а не беше така. Може би ще търся работа с по-малко общуване. Аз имам Плутон срещу Слънце май и в натала, та всякакви такива групови неща май трябва да се избягват, поне с колеги (хирон в 10-ти). Wink

Последна редакция: ср, 31 окт 2018, 14:43 от Анонимен

# 457
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Аз имах burnout при транзита на Плутон върху нат.слънце - У6 в 10 дом. Наистина - след това се регулира всичко.

# 458
  • Мнения: 2 124
Важен е управителя на 10 дом - как е поставен, в кой дом, с какви аспекти, фаза, за да се прецени колко е силен или слаб и как "ръководи" дома си. След това разглеждаш планетите в самия зом. Наранена или слаба Венера в 10 дом още не значи пълен провал в кариерата. Кой управлява този 10 дом, кой управлява 6 дом..? Гледа се комплексно.
По същия начин разглеждаш и управителите на 1/7 домове като домове на взаимоотношенията, за да видиш какъв е моделът им в твоя живот.

Аз имам опозиция Плутон/Слънце и винаги съм работила за големи компании.

Специално за аспектите, които цитираш, може да са пред разпад, затова са ефемеридите - за да проследиш пътя на аспектиращата планета.

Само една корекция на списъка на Алена - Северен и Южен възел се завръщат на местата си за 18,5, т.е. приблизително 19 години.

# 459
  • Мнения: X
Аз колкото повече научавам за астрологията и се обърквам повече. Grinning

Управителите ми са 10 - близнаци (Венера и Хирон), 6 - водолей (без планети), 1 - дева (също без), 7 - риби (true node - лунен възел, без планети).

# 460
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Е, два от управителите участват в твърди аспекти, спроед инфото по-горе.

# 461
  • Мнения: X
А преместването в друг град/държава до колко влияе? В Испания например Юпитер ще влезе в 10-ти (но тогава управителя ще е телец). Медиум цели обаче там ще е в овен, а не в телец както в централна Европа. В България и И. Европа медиум цели ми е в близнаци. Казаха ми че медиум цели е репутацията ни в обществото.

# 462
  • Мнения: 3 305
Ако се преместиш в друга държава, наталната карта продължава да работи.
Релокация се прави с цел да се установи къде кои планети могат да излязат на фокус. Въпреки това за база се взема наталната карта и спрямо нея се разглеждат предиктивните техники. Само солар се построява за мястото, където сме били на рождения си ден, а в някои по-особени случаи – за мястото на постоянното ни пребиваване.
Сещам се как навремето една астроложка ми гледаше релокираната карта и твърдеше, че това е новият ми натал. Сега вече е "профи". Smile

# 463
  • Мнения: 7 805
Ще се оплаквам Crossing Arms
Ретро венера върху натален уран, опозиция на транзитен
не се вижда края на тази толкова марсово-венерина година - скандали, емоции... все си мислех, че фиаското е августовско, ми не е Sad

Последна редакция: ср, 31 окт 2018, 22:06 от Herzen

# 464
  • Мнения: 9 024
Здравейте, инсталирах си Зет 9 лайт и разглеждам. Във връзка с програмата имам някои въпроси:
Отдясно под описанието на разположението на планенине- колко градуса в кой знак има 2 вериги: Chain of Dispositon (но май не е на диспозиторите на всяка планета, освен ако не върви точно обратно на това което досега съм си представяла..ужас т.е. до сега съм смятяла, че ако слънцето е диспозитор на венера се пише слънце стрелка към венера, а сега да се оказва, че е точно обратното...) и втората пък ми е тотално непонятна Chain of Detriment. Та въпроса ми е за двете вериги и каква информация дават? Благодаря!
Едното е вериги по Управление
ще дам пример с днешна дата 31.10.2018:
Слънце в Скорпион, управител на Скорпион е Плутон, рисуваш Слънце и стрелка към Плутон
Луна в Лъв, управител е Слънцето, рисуваш Луната  и от нея излиза стрелка към Слънцето
Плитон в Козирог, управител е Сатурн, рисуваш стрелка от Плутон към Сатурн
Юпитер в Скорпион, управител Плутон, от Юпитер излиза стрелка към Плутон (вече в Плутон влизат 2 стрелки)
и т.н останалите планети


Второто е вериги по Изгнание
По същия начин се прави, само, че се гледа планетата в кой знак е в изгнание.
ще дам пример с днешна дата 31.10.2018:
Марс е във Водолей, където Слънцето е в изгнание, рисуваш стрелка от Марс към Слънце.


Смисълът е да видиш дали всички планети ти остават свързани, дали някоя играе голяма роля в схемата, в смисъл ключова позиция, от нея излизат или влизат много стрелки. Ако някоя планета остава несвързана с останалите, трябва да рабитиш целенасочено да я развиеш и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт