Аранжиране на маса - тема 7

  • 125 199
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 12 473
Въпросът е къде ги има?
Или трябва да шия?

# 691
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Аз си представям бяло, пепел от рози и корал, освен вече споменатите топли цветове.

В София имаше по Коледа прекрасни ленени покривки в Бриколаж, те си бяха коледни, но имаше и страшно много други варианти, сложени настрани.

Също доста съм виждала в Метро на Цариградско, там са по-класически.

За кръгла маса използвам също и квадратни покривки, както и дори правоъгълни, като връзвам двата по-дълги края.

Повечето ми, обаче, са шити. Ако човек вече има плата закупен, една покривка с нанизване на конеца на машината, подготовка на линийки, креди, конци, пробни шевове, изглаждане на плата, а после скрояване и ушиване на покривката, отнема около час (скрояване силно казано, де, но разбирате ме). Ако сложа и ваденето на машината, както и събирането на остатъците плат и връщане по кутии, добавям още 10-15 минути. Веднъж засичах специално, защото седмици наред отлагах, че все "нямах време" и мислех, че отнема часове, но съвсем не...

# 692
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
А какъв размер покривка?

Дано се включат момичетата от София, къде се продават покривки. Или пък хубави платове за целта. Най-често купувам покривки от Butlers, но мисля в Бг нямат филиал. В H&M Hоme предлагат, взимала съм и от там, но за кръгли - не съм сигурна. Случва ми се и да си шия.

Много ще е полезно подобна информация да се събере, ако е възможно инфото с линк - още по-добре! - и да се сложи в следващата тема в заглавната страница. А и дръги полезни и интересни линкове, свързани с аранжирането на маса.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 20:06 от DimS.

# 693
  • Мнения: 12 473
Ф 120 е

Грам нямам време да избирам платове, на шивач мога да дам само

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Разнообразие има и в магазините на Панагюрище.
Наистина е добра идея да има информация на първа страница Вкл. за прибори, посуда и Т.н.

DimS, и аз много харесвам Buttlers, имаше магазин преди няколко години в The Mall, но го закриха. Друг интересен е my mucho, не знам дали още съществува в Парадайз мол.

# 695
  • Мнения: 12 473
Благодаря за идеята!
Панагюрище правеха/печатаха  и по поръчка текстили всякакви. На тях ще им поръчам.

# 696
  • Мнения: 6 713
Разнообразие има и в магазините на Панагюрище.
Наистина е добра идея да има информация на първа страница Вкл. за прибори, посуда и Т.н.


Подкрепям идеята.
Някой дали следи немски или френски блогове за аранжиране на маси, посуди, и т.н.?

# 697
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Ами.. не следя аз. Някак си.. не ми остава време. Но ако някой има любими страници (освен многообразието в Pinterest), нека даде линк. А също и предложения за началната страница, тъй като скоро ще трябва нова тема да се прави (има ли желаещ?)

При нас си е зима:



Скрит текст:
Няма по-подходяща тема в момента, та даже и за рождения ден на съпруга Yum


WinterWald5a by Dimitrana S, auf Flickr

Здрави, топли и усмихнати зимни дни, момичета Hug

# 698
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Ох, разкошно е Дими! Да ти е жив и здрав!
От къде са ти тези къщички? Една приятелка ме помоли да й потърся.

# 699
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Благодаря, Гея! Къщичките ги има в amazon на фирма Räder са, Lichthaus ако се напише в търсачката излизат много резултати. Не знам защо не мога да дам линк.. Най-различни са, и по големина и на външен вид.

# 700
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Благодаря ти!

# 701
  • Мнения: 1 621
Отдавна не съм се мяркала.
Вчера спонтанно  и набързо реших да направя това , заради лунната нова година.


# 702
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Привет, момичета!

Не съм се мяркала и аз отдавна. Позамотах се в началото на годината към България, а дългите часове в хоум офис и постоянно заетата с лаптоп маса, не подтикват към много аранжиране.

Все пак видях едни стари снимки и пресъздадох една маса от преди, защото в момента нямам ресурс да мисля нова. Тази е доста пообрана, но това е. Понеже не обичам студа, сложих и лалета, да викна пролетта. Simple SmileТо сезонът и при нас е преходен - студено е, но започва в някои по-топли дни да мирише на пролет.









Дими, жив и здрав да е мъжът ти! Чудесно съчетание на зелената гама и много хубава зимна маса се е получила!

Дани, сигурна съм, че на цветната маса си сервирала също толкова цветно меню! След те и в другата тема за азиатската храна. Simple Smile Smiling Imp

Приятно посрещане на утрешния празник, който го празнува. Simple Smile

Последна редакция: нд, 13 фев 2022, 13:35 от chrissy

# 703
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Благодаря, Криси! Семпла, но хубава е подредбата на масата ти.. а и нежно докосва темата днес Heart Eyes

Ние бяхме седмица на ски в планината и си признавам, че ми стана много приятно, когато още по пътя навръщане моите момчета ме изненадаха с лалета Blush Малко цвят и пролетно настроение след студа и снега:



RosaPorzellan by Dimitrana S, auf Flickr

Масата е от вчера, днес вече е работна - кабели, компютри, листчета, очила, телефони и какво ли още не..

С много цвят и настроение е заредана масата ти, Дани! Не само чиниите ме впечатлиха, но и цветните пръчици за хранене Grinning

Здрав и спокоен февруари, момичета и.. до нови срещи през март: надявам се, че със запролетяването и баба Марта ще има повече участие в темата Hug

# 704
  • София
  • Мнения: 6 182
И нещо скромничко от мен. С кафето


Общи условия

Активация на акаунт