Не остана много вече, ОКТОМВРИ ще се гушкаме с малкото човече

  • 32 668
  • 737
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 6 728
С Кокосовото се препоръчва да се започнат масажи на перинеума от 8 месец също, за да е по разтеглив при раждане и да не се стига до епизиотомии.   Аз имам страх да не ме резнат и го практикувам пък да видим дано ми се размине...Disappointed

# 451
  • Мнения: 313
Мен ме предупреди АГ да не пипам зърната,защото имах коластра и може да предизвика контракции ако мажа с нещо.

# 452
  • Мнения: 33
Здравейте на някоя от вас случвало ли ви се е да се промени корема,от 2 дена в областта на пъпа корема ми стана по-плосък,нормално ли е?

# 453
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
Моят младежът го променя постоянно Bowtie Един ден ми е избутал пъпа, друг се е позиционирал по встрани, нормално си е според мен.

# 454
  • Мнения: 33
Благодаря,поне малко се успокоих така...😊

# 455
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ПРИ мен буквално размерите са различни. Един ден имам корем, друг ден не е чак толкова голям, ту е на едната страна, ту на другата. Движат се и нали вече не са никак малки.
Аз имам едно приложение , което оприличава всяка седмица бебетата на някакъв плод...и вчера пазаруваме и дъщеря ми претегля един пъпеш, слага ми го на корема и заключи че " да" може да го побере (понеже пъпеша беше 1200г и и казах че бебето сега горе долу толкова тежи)  😂😂😂

# 456
  • Мнения: 301
Аз много се чудих кога, каква и дали да взимам помпа преди раждането.
Да ама вчера попаднах на 40% отстъпка на Медела в магазините "И за мама" и не се стърпях. Поръчах си Суинг, единична електрическа на супер цена и се надявам да ми влезе в употреба и да съм доволна.

Кремче имам мостра на Лансинох и си купих на Медела такова 100% ланолин. Всъщност това е важното, да е 100% ланолин.
Не мисля да започвам да се мажа от сега. Ще си го сложа в багажа за болницата и от там ще стартирам с мазането.

И моето коремче си променя формата, а на моменти усещам лека болезненост около пъпа при натиск.
Определено вече ми расте осезаемо корема. Мажа яко с крема против стрии и дано "отърва кожата".

Днес започнах малко по малко да разчиствам и да подготвям шкафовете и тези дни ще подреждам наличното.

# 457
  • Мнения: 548
Аз влезнах в 8ми месец онзи ден и си бях нарекла, че от тогава спирам магнезия и почвам мазането на зърната. Та започнах да мажа от сега, не мисля, че е излишно, ама никак. Но магнезия ще продължа да го пия, защото грам не ми влияе на контракциите, но ми спира крампите. Никога не съм раждала, обаче такава зверщина са тия крампи при мен, че си мисля, че интензитета на болка е като родилни контракции. Болят няколко секунди, отпускат колкото да си поема въздух за 30 сек. и стягат супер много пак. И тоя агония продължава 5 мин... После два дни прасеца ми е на топка (въпреки, че разтягам в обратна посока още на момента) Ужасно е. Добре, че са сравнително рядко. Преди да започна магнезия баха всяка сутрин в 5ч.

# 458
  • Мнения: 301
Ох, ужас, наистина са много гадни крампите и болят страшно. Аз уж пия магнезий и се надявах, че ще ми се разминат ама ей на, не се размина.

# 459
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз пък май имах повече крампи, когато пих магнезия, или поне не им е повлиял никак. Сега нямам крампи, мноооого рядко, спрях го преди две седмици някъде. То аз го пих само за 20 дена така или иначе, и в минимална доза.

# 460
  • Мнения: 2 173
От опит, мажете зърната предварително, аз към осмия месец, средата евентуално ще започна да ги мажа. Когато родих баткото изобщо нищо не бях правила и ми докара страшни рагади, шансът да засуче неправилно е огромен. Просто не масажирайте, а леко намазвайте. Лансинох е ланолин.

# 461
  • Мнения: 304
Лелее, като ви слушам за тез крампи. Аз никакъв магнезий не пия, никакви крампи нямам. Направо съм пушка.
Даже почнах най-сетне йогата , вече две седмици ходя и мъжо каза, че дупето ми било по-стегнато Simple Smile

За мазането на зърната много противоречиви съвети отвсякъде чувам и не знам какво да правя, накрая няма да мажа и толкоз, пък то после ще се разбере дали е трябвало Grinning

# 462
  • Мнения: 71
Аз не съм мазала зърната досега и смятам и сега да не го правя. Ще се разранят предполагам така или иначе, докато свикнат на малката пиявичка. Дъщеря ми така зверски се впиваше, но за 5мин. приключваше с цокането. За около седмица ми се пооправиха зърната, така че просто ще стискам зъби. Аз повече се притеснявам от препълването на гърдите в началото като слезе кърмата на третия ден. При двамата имах големи проблеми. При първото сама си го докарах, защото слушах сестрите в болницата да ходя да се цедя. Сега без такива. Имам си старата помпа за кърма, но мисля да не я ползвам Grinning.
Чаят от маслинови листа тук го препоръчват от 34 или 36 седмица, не помня. Няма общо с кърмата, а уж помага за подготовка на шийката. Миналия път последните седмици ходех и на специална акупунктура, мисля и сега да ходя.
Моята бебка още се върти като пумпалче, вчера беше с главата горе, после я усетих как пак застана напречно. Сутринта усетих хълцането високо под ребрата, следобед пък долу в слабините. Питах акушерката къде се усеща хълцането, тя потвърди че когато е високо главичката е горе. Та явно и това бебе ще ме държи под напрежение до последно Confused.

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 09:17 от aeternitas

# 463
  • Мнения: 2 173
Да, всеки има различен опит. Аз съм с много чувствителни зърна и имах страхотни проблеми. Болеше ме при засукване, после зърната ми изтръпваха, имах недоимък на кърма и допълнително си усложних живота с ел. помпата в родилното, рагади, блистери, кървене...сега ще мажа превантивно. Страх лозе пази.

# 464
  • Мнения: 45
И при двете предишни бременности не съм третирала зърната. Не съм имала проблеми и при кърменето. Важното е правилно да се подаде, за да поеме бебето не самото зърно, а по-навътре, за да няма дискомфорт.
При мен също формата на корема лекичко се променя, но тъй като са две разбойнички вътре, няма как да е голяма разликата.
Крампи за щастие нямам. Магнезия ми е минималната доза, която съдържат Прегнакеър.

Общи условия

Активация на акаунт