Не остана много вече, ОКТОМВРИ ще се гушкаме с малкото човече

  • 32 581
  • 737
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 548
Благодаря момичета Simple Smile
Кdкто казах, не съм привърженик на супер скъпите колички, просто около мен хората не са ги използвали толкова дълго, че да повярвам, че си заслужава. И съответно беше вътрешна дилема дали и колко да похарча за количка, но в крайна сметка  като се замислих (аз си правя списък на всяка покупка, до най-дребните) и като теглиx чертата, до тук имаме всичко, а сме похарчили не повече от 300 паунда, което е абсурдно малко. Дрешките са ми подарък от приятелка, креватчето от колежка, всичко останало съм взимала от ebay на търгове или фейсбук, чисто ново, но от човек - купено и не ползвано. На смешни цени. И просто щеше да е тъпо да мина тънко и с количката, като реално мога да си го позволя, заради спестеното от другото.
Как да е...влязах в обяснителен режим. Grinning

Вълшебство, точно преди малко си говорихме с една приятелка и тя вика: “Не мога да си представя коя жена ще иска да работи, докато е бременна“
И точно за теб се сетих Grinning

# 571
  • Мнения: 2 173
Purpletka, да плюшено и вътре подплата. За тия пари си е супер. С баткото имах и космонавт, но го дадох, сега ме е яд. Пак на НМ беше, с вата вътре и шушляк отвън. Беше му малко голям, но това се оказа плюс за носенето в слинг, по-лесно се сгъва в колената.

Много хубави мъже обсъждате... Всичките ми харесват. Явно... не съм от претенциозните Grinning. Ирина Шейк обаче не ми харесва. Innocent

# 572
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Вълшебство, точно преди малко си говорихме с една приятелка и тя вика: “Не мога да си представя коя жена ще иска да работи, докато е бременна“
И точно за теб се сетих Grinning

Има ни нас, лудите  Laughing
След небивалата ми радост, че е понеделник онзи ден, ММ заяви, че многоо спешно трябва да се прегледам при специалист  Laughing Ама сериозно ме наляга една депресия ... първо съм супер активен човек, което като ми тежи корем и краците са ми като на Шрек малко обективно по-трудно ми се случва каквато и да е активност  Laughing.. второ - съм много пътуващ и обикалящ и катерещ -което също обективно доста трудно, пък и никой не ме иска никъде вече  Laughing И това нищоправене - дори като е четене, филми, подреждане ми действа едно такова .. абе не мога да обясня, ама не ми е хубаво  Blush
Трябва ми стриктен план явно .. с филми, лекции, handmade проекти .. Mr. Green

# 573
  • Мнения: 301
Вълшебство, така добре те разбирам, че идея си нямаш.
Моят "арест" продължава от доста време и вече едва издържам, но нали със зор стана забременяването и аха да ми се прииска нещо и веднага ми подкастрят крилата. Rolling Eyes
Морето го бленувам, както и някоя друга дивотия, ноо още малко остана. Догодина обаче ще наваксвам живот и здрава, щото иначе яко ще се депресирам. А никой не разбира, че наистина имам нужда от това и че не поставям бебето на заден план, а просто аз съм такъв човек, който има нужда от въздух и всъщност на мен като не ми е ок, вероятно и на бебка не и е, защото усеща, че съм подтисната.
Стана дълго, но имах нужда да споделя.
Дано като родя мислите ми да са ангажирани повече с обгрижването на бебето и да не изпадна в някаква следродилна заради всичко това.

# 574
  • Мнения: 71
Аз пък вече броя дните докато ми почне болничния. Но аз имам сто хобита, така че хич няма да ми е скучно. Ще подготвям гардероба на бебка. Не съм купила нищо досега, имам доста от дрехите на бъдещата кака. Но съм решила още доста неща да и ушия. Каката пък иска да има същите дрешки, че да се обличат еднакво. Така че хич няма да ми е скучно Grinning.
Връхно гащеризонче имам от каката почти всички размери, от 100% вълна. Когато е много студено имам чувалче от агнешка кожа. Не обичам полиестър и избягвам всякакви космонавти.
За обръщането на бебето беше питал някой. Мойте и двамата заеха стартова позиция една седмица преди термин. И това го очаквам да се върти до последно. Досега поне веднъж на ден сменя позата. Проблем е ако си стои винаги в една и съща поза, тогава вече вероятността да се завърти на късен етап е по-малка. Но като цяло имаме още време да се завъртят.

# 575
  • Мнения: 313
Аз също нямам търпение да отида някъде. Където и да е...второ лято съм бременна и в къщи. Без море, басейни, обикаляне и в началото доста зле ми се отрази, ноо надявам се всичко да е наред живот и здраве ще наваксам.

# 576
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Да ви попитам , някои ползвал ли е подобно нещо преди раждането  и мислите ли че имат ефект   
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png
и ако може дайте някои линк или снимка за така xваленото кокосовo масло/oлио ..Не съм търсила тук и нямам идея как изглежда

Последна редакция: ср, 08 авг 2018, 22:29 от Ада Деспейнада

# 577
  • Мнения: 71
Аз се мазах и при двете бременности, нямах разкъсвания на перинеума, а само вътрешни. Сега смятам пак да го ползвам, както беше казал някой, поне да знам че съм направила всичко което съм могла.
Да ви попитам , някои ползвал ли е подобно нещо преди раждането  и мислите ли че имат ефект тези масла     
[img width= height=]https://apteka.framar.bg/30013528/веледа-масло-за-перинеум-50-мл-[/img] и ако може дайте някои линк или снимка за така сваленото кокосови масло/oлио

# 578
  • Spain
  • Мнения: 3 750
А точно на веледа ли си ползвала или някакво друго?

# 579
  • Мнения: 313
Аз не съм ползвала нищо.

# 580
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз ползвам, но не е някаква специална марка даже незнам дали ше има ефект, но ще пробвам няма да навреди

# 581
  • Мнения: 32
Мами, имам дилема Simple Smile Електрически стерелизатор на Чико или на Томи Тип да си взема!?! И двата си ги намерих в OLX за по 40 лв и не знам кой да взема....

# 582
  • Мнения: 71
Да, на веледа съм ползвала. Като цяло и за бебето само веледа ползвах.
А точно на веледа ли си ползвала или някакво друго?

# 583
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Пускам един линк за перинеума, може да има интересни писания..утре ще го чета http://www.bg-mamma.com/?topic=342924

# 584
  • София
  • Мнения: 6 726
Мами, имам дилема Simple Smile Електрически стерелизатор на Чико или на Томи Тип да си взема!?! И двата си ги намерих в OLX за по 40 лв и не знам кой да взема....
Аз си взех на Chicco, ама нов може би защото имам 2години гаранция и ми го похвалиха, че се държи стабилно не се разваля толкова бързо ама пак си е до късмет де. Колкото до това с перинеума ме мисля, ме ви трябва специална марка, а просто кокосово масло.

Общи условия

Активация на акаунт