На море в България 2018! - 3

  • 65 751
  • 741
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 6 337
леле, като ви чета, все повече се разколебавам за море в Бг, тези много си повярваха, а качеството на услугите падна. Май ще се ориентираме извън страната, дано поне в Турция си остане АИ.
Е и там следя темата, ами цените на хубавите хотели са просто космически. В крайна сметка няма да купувам стаята в хотела. Как Ви изглежда цена между 2500 -5000 лв. /самолетна почивка/ за двама възрастни и то през май или октомври месец?😈 Или цена от 1500 лв. с автобус или собствен транспорт, т.е. пътуване три път с камили. Моя приятелка пътева до Кушадасъ с автобус и каза, че такова мъчиние никога повече няма да си причини. Схваната и с подути крайници.
Просто няма как  да се случи да им дам такива пари. А и като чета отзивите в темата и в трипадвайзер, дори за такива хотели често има забележки. Е, хем да им дам един куфар пари, хем пък и да остана недоволна. Ще помисля още, но изглежда пак ще се откажа от Турция. И Гърция отдавна я избягвам, че и там станаха измекяри и гледат с малко ди печелят много.

# 616
  • при моите любими
  • Мнения: 2 549
Ние останахме доволни от избора си миналата година и май така и ще продължим. Апартамент под наем, на хубав плаж и всеки хапва, където и каквото му се иска. Не сме претенциозни и ни се получава супер. Пълним хладилника и сутрин и следобед след плаж винаги има какво да хапнеш. Наблягаме на риба и салата с чаша вино и бира. Получава ни се добре. В Гърция правим същото. Но другото най-важно ни е добрата компания за нас и за децата. До сега сме запазвали предварително, тази година мисля да решаваме в последния момент и мисля, че все ще намерим нещо.

# 617
  • В.Търново
  • Мнения: 6 708
леле, като ви чета, все повече се разколебавам за море в Бг, тези много си повярваха, а качеството на услугите падна. Май ще се ориентираме извън страната, дано поне в Турция си остане АИ.
Ол инклузива остава за Турция, но не се радвай....и там има драстично увеличение.И то доста.Вече си личи по излезлите първи оферти за 2019г. от някои агенции.

# 618
  • Мнения: 4 775
фаталина, права си, ама наши приятели миналата година ходиха и бяха доста доволни и от цените, и от условията. Иначе от Гърция и аз се отказах, на места има хубави плажове, ама условията и цените - високи, и малко мизерия си е там.
сидония, къде бяхте вие?
русалка1, не съм ги гледала още офертите, ама все си мисля, че повече си струват, е ако не са супер скъпи все пак
не знам, в последните години съм все по-разочарована от Бг морето и плажовете, а ние основно това търсим.
И като че ли с всяка година морето стана супер лукс, с всяка година намаляваме дните престой. А едно време стояхме по 14 дена, сега абсурд, миналата бяхме 7.

# 619
# 620
  • при моите любими
  • Мнения: 2 549
В БГ - на Каваци, в комплекс Аполония бийч, на втора линия се пада, съвсем близо до плажа.
Скрит текст:
В Гърция - Неа Ираклица, ходихме на плаж Блу Бийч, страхотен. И в една къща на плаж Calogria beach - също много хубав.

# 621
  • Мнения: 4 775
В БГ - на Каваци, в комплекс Аполония бийч, на втора линия се пада, съвсем близо до плажа.
Скрит текст:
В Гърция - Неа Ираклица, ходихме на плаж Блу Бийч, страхотен. И в една къща на плаж Calogria beach - също много хубав.
супер, а по колко ви беше на ден апартамента и отделно къщата? И ако може мнение и за двете + и -

# 622
  • В.Търново
  • Мнения: 6 708
В БГ - на Каваци, в комплекс Аполония бийч, на втора линия се пада, съвсем близо до плажа.
Скрит текст:
В Гърция - Неа Ираклица, ходихме на плаж Блу Бийч, страхотен. И в една къща на плаж Calogria beach - също много хубав.
От къде резервирахте за Гърция?

# 623
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 609
В БГ - на Каваци, в комплекс Аполония бийч, на втора линия се пада, съвсем близо до плажа.
Скрит текст:
В Гърция - Неа Ираклица, ходихме на плаж Блу Бийч, страхотен. И в една къща на плаж Calogria beach - също много хубав.
супер, а по колко ви беше на ден апартамента и отделно къщата? И ако може мнение и за двете + и -
Не съм cydonia, но да споделя своя опит. Smiley
В началото на септември отседнахме в малко скромно апартаментче  с 2 стаички /за 3+1/, с директен излаз на плажа, със собствени чадъри и шезлонги Smiley. Цената беше 75 Евро на вечер само нощувка. Цените в магазините са 2 пъти по-високи от тук, а вечеря за четирима в таверна е 50-60 Евро. Отнася се за Ситония, вторият ръкав на Халкидики. Финансово ни излезе колкото в скъп БГ хотел на ОИ.
За следващото лято може би отново ще предпочетем - 1 път на нашето море и веднъж в южната ни съседка.

# 624
  • при моите любими
  • Мнения: 2 549
В Аполония бийч ценитя бяха, 70 лв. за студио, апартамент с една спалня 110лв. С две спални, 140лв. В Гърция къщата през Airbnb,  не беше евтина, но бяхме 4 семейства и излезе по 150 лв на вечер, а апартамента ни струваше 100лв., еезервирахме през букинг, но на плаж, ходихме с кола.

# 625
  • В.Търново
  • Мнения: 6 708
Малко се изместихме от темата, но си мисля, ако идем 3+1 в Гърция и да намерим апартамент евентуално за 120лв на вечер, предвид, че и те дигнаха цените, като сложим път и такси, нямам представа колко ще дръпне това....може би 400лв, като вземем джобни за сувенирчета, дребни неща като сладолед, кафе, бонбони, такси за плаж, там нали поръчваш фрапе и ползваш шезлонга, като напазаруваме храна за 6 нощувки поне, колко ще ни стъпи това за първите дни от септември?Най-вероятно близо 1800лв-2000лвЗа мен не ми струва за тия пари да спя по квартири и апартаменти и да си готвя манджите там.Гледах хотелите на ол инклузив и НВ, ами по-скъпо и от турските хотели излиза.
направо съм в чуденка какво ще правим това лято с почивката.Искам да резервирам и в хотел Ариана в Китен, но и те се изхитриха, отново увеличение и скъсяване на периода на плащане.

# 626
  • Велико Търново
  • Мнения: 150
Малко се изместихме от темата, но си мисля, ако идем 3+1 в Гърция и да намерим апартамент евентуално за 120лв на вечер, предвид, че и те дигнаха цените, като сложим път и такси, нямам представа колко ще дръпне това....може би 400лв, като вземем джобни за сувенирчета, дребни неща като сладолед, кафе, бонбони, такси за плаж, там нали поръчваш фрапе и ползваш шезлонга, като напазаруваме храна за 6 нощувки поне, колко ще ни стъпи това за първите дни от септември?Най-вероятно близо 1800лв-2000лвЗа мен не ми струва за тия пари да спя по квартири и апартаменти и да си готвя манджите там.Гледах хотелите на ол инклузив и НВ, ами по-скъпо и от турските хотели излиза.
направо съм в чуденка какво ще правим това лято с почивката.Искам да резервирам и в хотел Ариана в Китен, но и те се изхитриха, отново увеличение и скъсяване на периода на плащане.

За хотел Ариана,изчакай и агенциите да го пуснат и им виж условията.Ние миналата година резервирахме през агенция точно,защото през нея имахме възможност да платим на 2 пъти.Вярно,че отстъпката не беше 22,а 20 процента,но пък за сметка на това преимущество е плащането.

# 627
  • В.Търново
  • Мнения: 6 708
miron77, през коя агенция резервира?
Визит бг пускат Ариана в по-късен етап и то само с 10%.Което въобще не е изгодно.

Даже хотел Ариана са им почти изравнени цените с някои хотели на Албена, само че пък Албена те задължават да резервираш 7 нощувки.

# 628
  • Велико Търново
  • Мнения: 150
Аз резервирах през Холидей Планет.

# 629
  • при моите любими
  • Мнения: 2 549
Гърция си е по-скъпо да, но аз отдавна не търся почивка тип ОИ. Като бяха малки децата, да, но вече не. Не ни се седи само на един хотел и ресторант. Важно ни е да имаме добра компания, най-вече компания за децата. Направо не разбираме, че сме с деца, като има с кой да играят по цял ден на плажа, а дори и вечер на заведение или на двора в къщата. Просто представите на хората за почивка са различни, аз споделям нашите. Едната ни почивка беше по-релаксираща, цял ден по бански , а вечер само слагахме по една дреха отгоре, другата беше с повече пътувания и разглеждания. Третата в БГ, с много близки и любими хора, на любимия ни плаж и разходки в любимия Созопол. Това  е. Ние не сме претенциозни, имаше дни, в които хапвахме предимно "на крак" и сме харчили малко пари, друг ден ходим на ресторант и харчим доста повече, но имаше баланс и не сме се изхвърляли.

Общи условия

Активация на акаунт