Искам да заживея сама!

  • 7 367
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 681
Да, и спомена че ще изчака 2 години, а да се дипломира и навърши 18 г е нужна една.
Всъщност в 12 клас си на 19 години, така че за това авторката е права - ако е на 17 сега трябва да изчака 2 години докато завърши. Освен ако не навършва 18 години тази година.

# 46
  • Мнения: 3 720
Отсъствията се извиняват по-много елементарен начин, с бележка от лекарката, а относно посещенията ДА, ще ги посещавам защото благодарение на тях имам дрешки, телефон и какви ли не работи още, и освен лоши моменти сме имали и добри и вече почнах да съжалявам че изобщо се допитах до съвети от интерент.
Не думай... аз пък си мислех, че искаш да си самостоятелна.
п.п. Да не излезе, че не са ти купили нов таляфон/скъпи парцалки и тук им го връщаш символично.

# 47
  • Мнения: 25 898
Да, и спомена че ще изчака 2 години, а да се дипломира и навърши 18 г е нужна една.
Всъщност в 12 клас си на 19 години, така че за това авторката е права - ако е на 17 сега трябва да изчака 2 години докато завърши. Освен ако не навършва 18 години тази година.
За това питах къде учи. Уж една година, после 2...накрая каза че няма да дава обяснения.
Мисля, че ако си пребит по начин седмици да не се показваш пред хора, все ще се обърнеш за помощ, във Варна има къде.

# 48
  • Мнения: X
То така дават лекари бележка - за пребито дете - и никъде не сигнализират.

# 49
  • Мнения: 25 898
То така дават лекари бележка - за пребито дете - и никъде не сигнализират.
Да беше казала поне че с фалшива бележка е минала, пък тя и личния лекар забърка.

# 50
  • Мнения: 19 321
Дрешки, телефонче, фитнесче, диетки... и на мен не ми изглежда на малтретирана. Не виждам какви позитиви ще имаш, ако при това положение се изнесеш от вас.

# 51
  • Мнения: 31
Дрешки, телефонче, фитнесче, диетки... и на мен не ми изглежда на малтретирана. Не виждам какви позитиви ще имаш, ако при това положение се изнесеш от вас.
Много интересно как всеки добавя по нещо от себе си, ще ме изкарате манекенка още малко, какви диетки, какви фитнесчета? Защо си мислите че ме бие 24/7 като казах че се случва често но не постоянно ? Защо трябва да изглеждам малтретирана ? И защо преувеличавате всяка една моя дума ?
Поисках един прост съвет и именно дали да изчакам още 2 ГОДИНИ КОГАТО ЗАВЪРШВАМ ГИМНАЗИЯ и се преместя в друг град да уча или да действам още сега защото караниците ми влияят малко или много ! Взех своето решение което е именно да изчакам и да потърся помощ от съответните органи ако продължи този тормоз ! И НЕ Е НУЖНО ДА СЕ ИСКА ОБЯСНЕНИЕ ОТ МЕН ЗАЩО, КОГА, КЪДЕ, И ЗА ЛИЧНАТА ЛЕКАРКА ( какви фалшиви бележки ви бълнуват изобщо, лекарите в днешно време си раздават бележки на воля, казваш че си болен, боли те корем, глава и т.н и имаш бележка от 3 дни минимум или колкото поискаш ти, май не сте запознати, ами почнете да гледате малко господари на ефира да видите за какво става на въпрос ). Като съм решила да не кажа нещо значи така съм преценила!

# 52
  • Мнения: 19 321
Прекалено много "Господари на ефира" гледаш. Крайно невероятно е да отидеш на лекар в пребит вид, заради който чак се срамуваш да не те видят съучениците ти, а да се налага да убеждаваш лекаря, че те боляла глава или корем, за да ти даде бележка. Толкова да не забележи лекарят, че си бита ли, при условие, че съучениците щели да видят? И няма да сигнализира за случая ли?
Ама поне да не те мислим, че ако ходиш на работа, ще се изморяваш твърде много в допълнение към училището. Щом по седмици не ходиш на училище, имаш достатъчно време за почивка.

Иначе вярвам, че си имате търкания с майка ти, заради които понякога ти идва да си хванеш шапката и гащите, но по-нататък пресоли манджата с побоищата.  Изтормозен човек до такава степен човек няма да се чуди какво да хапне и на кой уред да се изчекне, че да стопи сланината, защото си има далеч по-големи грижи на главата.

# 53
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Ей, като решат някои хора да са отвратителни, спирка нямат. Добре бе, мама му стара, като мислите, че е пързалка, подминете и толкоз! Нас.ахте се от остроумничене! Зрели жени с деца! Пфу!
Мило дете, някои от съветите тук са наистина добри. Аз също се присъединявам към онези, които те съветват да изчакаш. Знам, гадно е, аз бях системно малтретирана, докато бях под родителското крило. Само че аз завърших на 18 и излетях от семейното гнездо. Слава богу, извън малтретирането, родителите ми бяха  от онези, които късаха от залъка си за мен- издържаха ме три години като редовна студентка, отдалече, аз си помагах с работа. На четвъртата година минах задочно и лека-полека животът ми взе да тръгва по различен път. Вярвам, че и ти ще успееш. Стискам ти палци!

# 54
  • Мнения: 31
Прекалено много "Господари на ефира" гледаш. Крайно невероятно е да отидеш на лекар в пребит вид, заради който чак се срамуваш да не те видят съучениците ти, а да се налага да убеждаваш лекаря, че те боляла глава или корем, за да ти даде бележка. Толкова да не забележи лекарят, че си бита ли, при условие, че съучениците щели да видят? И няма да сигнализира за случая ли?
Ама поне да не те мислим, че ако ходиш на работа, ще се изморяваш твърде много в допълнение към училището. Щом по седмици не ходиш на училище, имаш достатъчно време за почивка.

Иначе вярвам, че си имате търкания с майка ти, заради които понякога ти идва да си хванеш шапката и гащите, но по-нататък пресоли манджата с побоищата.  Изтормозен човек до такава степен човек няма да се чуди какво да хапне и на кой уред да се изчекне, че да стопи сланината, защото си има далеч по-големи грижи на главата.

Добре няма да споря с вас, щом така си мислите окей , аз знам как е и какво ми е коствало да се изправя и да продължа напред.
И само да Ви кажа че за бележка от лекар се обаждаш или предварително или в деня в който не си на училище и можеш да отидеш да си вземеш бележката след седмица примерно или можеш да изпратиш някой близък или приятел Wink
А за останалото от вашия коментар дори не искам да се изказвам каквото искате си мислете.

# 55
  • Мнения: 31
Изключително ми е неприятно че темата се разви по този начин, първо искам да благодаря на хората които ме насочиха в правилната посока и които ми дадоха полезни съвети!
А сега искам да обясня на по-големите от мен разбирачи: Малтретирана съм-ДА,още от малка за всякакви причини ( без да съм виновна и когато съм била виновна), отговаряла съм на майка ми-Да ( тя го нарича отговаряне, а аз изказване на мнение ).  Много пъти съм била виновна и разбира се съм си понасяла последствията но и много път съм нямала вина. Мога да дам и пример за ситулация която се е случвало най-често:
Вещ, тя не намира нещо вкъщи и започва да ме обвинява че аз съм го взела, аз отримам, тя казва че лъжа и така се стига до бой. След известно време тази вещ се появява и тя ви се извинява и съжалява но вече е късно . Да, не изглеждам малтретирана не се и държа като такава , за това което се случва знаят само две мои приятелки и се чудят как не съм откачила, а тук идва и спорта- моето лекарство ( винаги когато имам проблеми аз тичам, пускам си музика отивам на стадиона и си изкарвам всичко което ме мъчи) научила съм се с времето да контролирам нервите си. Когато бях малка се ядосвах много сега е различно защото разбрах че с нерви нищо не става ! Писах в тази група и съм доволна от това което ме посъветваха няколко човека и оттук натам си вадя поука да не споделям проблемите си в мрежата . А за тези които се опитаха да ме изкарат лъжкиня, иска ми се да ви лъжех, мислете си така и по-добре !
Благодаря отново и пожелавам на всички успех и никога да не се предават каквито и трудности да имат !

# 56
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001

Благодаря ти много, това че и други хора са минали по този път и са се справили ме успокоява!

Не само ще се справиш, но и след години ще си дадеш сметка, че от отношенията ти с майка ти си извлякла много,  много поука, ако си толкова интелигентна, колкото изглеждаш.
Аз , благодарение на майка ми и  баща ми,  разбрах какъв родител категорично не искам да бъда. И не съм. Връзката с дъщеря ми е много силна и отношенията ни са коренно различни от онези, които имах със своите родители. Така че - всяко зло за добро. Изпитанието ще кали характера ти. Ще те научи на нещо ново. Ще те направи по- силна и по- търпелива.  Знам, че в момента това ти звучи безсърдечно, но е факт.

П.С- прочетох последният ти пост. Намерила си правилният отдушник- спорта. Страхотно дете си  и един ден ще си  страхотна жена.

# 57
  • Мнения: 25 898
И на бял кон към залеза. Но във форум. Реалния живот е друго нещо, там лъжи и преувеличавания не винаги привличат симпатии.
Кофти, че с майка ти имате търкания, факт. Повечето тинейджъри имат или са имали такива проблеми, но  с побоищата пресоли манджата.

# 58
  • UK
  • Мнения: 4 311
Не ми е трудно да повярвам, че много родители в Бг все още бият децата си. На 17 г си вече, по-висока си сигурно от нея, хвани и ръцете другия път и се защити.
So Lucky, пресолила или не, можеш да оставиш вече детето на мира, не ти прави чест. 

# 59
  • Мнения: 25 898

So Lucky, пресолила или не, можеш да оставиш вече детето на мира, не ти прави чест. 
За съжаление в България расте едно интернет поколение което си мисли че е недосегаемо. За конкретното дете не можем да сме сигурни, но цялата истина е по улиците ни, и във социалните мрежи.
За справка и мен са ме шамаросвали,  но не съм отсъствала от училище.

Общи условия

Активация на акаунт