Масаж и гимнастика за бебета

  • 3 339
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Maсажите и гимнастиката са доказано полезни за развитието на бебетата. Но не за да прохождат рано, това наистина не е нужно. А за да се развиват хармонично. Пък и на тях много им хареса. Но според мен е много важно да се изваршват не е от някоя лелка дето ходи по домовете, а от човек който има връзка с детето. Масажът е вид контакт и задълбочава още повече тази връзка. За съжаление аз нямам възможност да отида на курс, но имам няколко книги и правя масажа и упражненията така както са описани там.

# 16
  • Мнения: 5 103
Mи незнам за такива.

# 17
  • Мнения: X
Ами аз си купих книжка с гимнастика и масаж, ама не мога да ги правя. Купувала съм и на себе си такива книги и по същия начин. По-лесно ще ми е някой да ми покаже. За сметка на това правя пюрета - бива ме по готвенето - нали знаете, всеки може нещо различно.  Wink Може пък и да се възползвам от тази услуга, макар да е малко късно. Поне ще ме научи жената.  ooooh!

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 17:11 от Анонимен

# 18
  • София
  • Мнения: 626
Мисля, че за 1-2 или най-много 3 пъти можеш да се научиш. Няма нищо сложно Grinning

# 19
  • Мнения: 2 553
Каси, на мен педиатърката ми показа на консултацията какви масажи и гимнастики да правя на Алекса.Ако ти е интересно пиши на лични - ще ти обясня Simple Smile А за жена за в къщи незнам  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 187
Някой педиатри наистина показват такива масажи,но аз не смятам че са от такова гоямо значение за двигателното развитие.Полезно е,също толкова колкото и плуването за бебета. Peace На тази възраст освен ритане с крака и размахване на ръце вече се и обръщат,което за бебоците съвсем не е малко натоварване. Naughty

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Ето, тук има доста подробно обяснено за масажа и гимнастиката на бебето по месеци Wink

# 22
  • Мнения: 193
Аз съм с две ръце за масажът и гимнастиката при бебетата. От 4-месечна възраст ни посещава кинезитерапевт и съм много доволна /без да се е налагало по здравословни причини/. Моето убеждение е, че по този начин предлагаме на децата си здраве и забавление, още повече, че първите месеци те са обездвижени. За прохождането помагат до толкова, колкото децата да не тръгнат на пръсти, а на цяло стъпалце. Синът ми проходи малко след годинка и в момента си прави сам гимнастиката, беснеейки по цял ден.

Общи условия

Активация на акаунт