Априлки 2019

  • 44 745
  • 746
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 377
Привет, групичка, отдавна не съм се включвала, тъй като в работата е  лудница Simple Smile, поне нямам време да ми е лошо. Имам едно притеснение, което искам да споделя с вас. Сега съм в 5г.с, след 3 дни влизам в 6та, направих 2 ЧХГ и бебето си нараства като по ученбник, само че може би заради възрастта ми лекарката още преди тестовете ми изписа да пия Дуфастон 3x1 и аспирин протект. Само че вчера мой познат известен гинеколог, но вече в пeнсия направо ми се накара и ми каза, че без кървене и без други проблеми не трябва да пия нищо друго освен фолиева!! Каза, че щом съм забременяла по естествен начин природата си знае, и че приемането на допълнителни хормони без причина било опасно!!! На преглед съм чак другия петък 31.08, днес спрях да приемам дуфастона и аспирина и незнам как ще кажа на докторката , тъй като тя ме предупреди да ги взимам редовно ! Дайте съвет, моля ви!

Последна редакция: пт, 24 авг 2018, 12:40 от Gerryka

# 511
  • Мнения: 218
Здравей, довери се на сегашния си доктор. Изписала ти е дуфастон, за да засили малко прогестерона. Аспиринът е за по-добро кръвоснабдяване на матката. Мисля, че и двете няма да ти наведят, а и няма да ги пиеш до края вероятно. Тя природата ни е дала и витамини под формата на плодове и зеленчуци, но това в днешно време не е съвсем достатъчно, нали?

# 512
  • Мнения: 1 091
Gerryka, на каква възраст си?

# 513
  • Мнения: 371
Дуфастона е прогестерон, който е хормона на бременоста т.е без него няма такава. На всички след инвитро се изписва поне до 3 месец плюс и вагинално. Слушай си лекаря щом ти го е предписал, значи има защо, а аспирин протект се пие за разреждане на кръвта и няма с какво да ти навреди още повече, че прогестерона допълнително я съсирва в повече, а и ако не си се иследвала за тромбофилия същобе добър вариант. Аз напр. имам мн лека мутация и редувам през ден с аспирин и фраксипарин 0,4(инжекц.)

# 514
  • Мнения: 36
Здравейте. Малко съм объркана и моля за помощ, ако има хора по наясно от мен. Пръв ден на последен цикъл - 20.07, според всички възможни приложение днес влизам в 6г.с. Отидох на ехограф и докторката( беше доста негативна като личност) още като чу и вече беше заключила, че нищо няма да се види. Съответно погледна с вагинален ехограф и каза цитирам:”Още пътува и не се вижда”. Според вас в първи ден на 6г.с нормално ли е да не се вижда нищо?

Първа бременност ми е и е възможно да съм малко нетърпелива Simple Smile

# 515
  • София
  • Мнения: 595
Gerryka, моето мнение е, че трябва да имаш един лекар, на когото да имаш доверие и чиито указания да спазваш. Всеки специалист си има собствена гледна точка, методи и системи за лечение.
Лекарите, които ме следят, са на мнение че до 12 седмица не се изписват допълнителни препарати (естествено, изключвам момичетата след АРТ и тези, които имат различни заболявания или състояния, изискващи специална терапия). Моите лекари не изписват никакви препарати при кървене, болки и т.н. Имат основания за това, които за мен са абсолютно смислени и логични, и ги подкрепям. Други лекари имат различни мнения, много често коренно противоположни. Така че моето мнение е - намираш си един лекар, и си го слушаш. На второ  и трето мнение аз лично ходя само при сериозни диагнози, нужда от манипулации (в смисъл операции) и т.н. Иначе човек може да се побърка....

# 516
  • Мнения: 371
Ама каква е тая докторка... Защо не отидеш при друга, а и няма как да не се види, дори мисля че сърдечни тонове се чуват след 6 тата. Имаш ли някакви симптоми аз съм с последен цикъл 17.07 и все още нищо, като изключа настинката, която ме повали от вчера за което мн се притеснявам

# 517
  • София
  • Мнения: 387
Здравейте. Малко съм объркана и моля за помощ, ако има хора по наясно от мен. Пръв ден на последен цикъл - 20.07, според всички възможни приложение днес влизам в 6г.с. Отидох на ехограф и докторката( беше доста негативна като личност) още като чу и вече беше заключила, че нищо няма да се види. Съответно погледна с вагинален ехограф и каза цитирам:”Още пътува и не се вижда”. Според вас в първи ден на 6г.с нормално ли е да не се вижда нищо?


Първа бременност ми е и е възможно да съм малко нетърпелива Simple Smile

Не се притеснявай, мисля, че е възможно да не е видяла, това всъщност е 5с.1д. Но докторката можеше да е по-мила и учтива. Моят първи преглед беше 5с.2д. и се видя, но все пак зависи кой гледа и на какъв апарат. Отиди след седмица и всичко ще е наред, но може да си смениш докторката. Бременните жени имат нужда да се чувстват уютно и спокойно с лекаря, да им се обяснява подробно и внимателно, а не да търпят грубо отношение. Лекари АГ, колкото искаш. Не знам в кой град си обаче. Успех!

# 518
  • Sofia
  • Мнения: 340
mountain_girl мисля си, че просто доки е станал с ..... нагоре и не е провел щателен преглед. Предвид как те е посрещнал. А каза ли ти кога да отидеш пак?
Gerryka със сигурност няма да ти навредят препаратите, а и това постоянно да мислиш, как ще кажеш на доки ще те натовари повече.
Аз днес съм на трети преглед. Вече не знам какво ще гледат чесно казано. Нещо доки ми изглежда много загрижена. Ще пиша после Simple Smile

# 519
  • Мнения: 203
Като ви гледам колко пъти сте ходили на лекар имам чувството , че само аз не съм . При мен последение цикъл беше на 10.07. О на 26.07. , което прави 6 г.с. + 2-3 дни и ще ходя на лекар чак на 30.08. макар , че нямам търпение до тогава .

# 520
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Хммм на мен  последният ми цикъл е от 22.07 и съм 4 сед. и 5 дена, така че няма как да си шеста седмица Simple Smile По-скоро си 5-та. Може би е права, най-много да види ембриона, но за пулс - оооще малко време. (Аз за това директно за 7-ма седмица си записах преглед. ) А относно лекарката... намери си друга. Няма нужда от кофти отношение, особено когато не знаеш през какво минаваш.

Успех, bib4o81! Не се притеснявай.

# 521
  • Пловдив
  • Мнения: 209
На мен дуфастон ми изписаха но ме предупредиха само при кървене да го пия иначе но шпа или папаверин при болки и фолиевата ест.
Първия ми преглед беше в точно 5г.с и се видя само плоден сак сега вече се вижда и жълтъчно мехурче в 6г.с, но не е вярно, че трябва да се види сърдечна дейност в 6г.с това е много индивидуално...

# 522
  • Мнения: 1 091
mountain_girl,според мен не си в 6г.с.
Моят последен цикъл беше на 13.07. Овулацията ми беше на 22,07. По калкулаторите излиза че съм в 6г.с сега. Ако изчислявам по датата на "зачеване" ми излиза дори 7г.с. Както и да е, това си е относително. С миналата бременност детето си вървеше постоянно напред и даже се роди 13дни преди термина Simple Smile

# 523
  • Мнения: X
Като ви гледам колко пъти сте ходили на лекар имам чувството , че само аз не съм . При мен последение цикъл беше на 10.07. О на 26.07. , което прави 6 г.с. + 2-3 дни и ще ходя на лекар чак на 30.08. макар , че нямам търпение до тогава .


Galina Hristova_505685  Добре дошла в отбора. Моят последен цикъл беше на 14ти юли и още не съм ходила на преглед. Само се чух с АГ, при която ходих при предишната ми бременност, и ще ходя чак на 7ми септември. Аз така реших. Тогава ще съм в края на 7ма седмица и очаквам да чуем сърчицето. И аз нямам търпение вече. Simple Smile

# 524
  • Мнения: 38
Първия ми преглед беше на 08.08, била съм в 6г.с. и 1 ден, докторката беше много любезна, потвърди, че има зародиш, видя жълто мехурче, каза, че всичко си е на място. Следващия ми преглед за сърце е на 28.08. Дано всичко му е наред Simple Smile Докторката ми смени фолиевата киселина само с неофолик мета и ми каза повече плодове и зеленчуци, без кафе и алкохол, без храни с консерванти, като цяло обработвани и изкуствени храни.

Общи условия

Активация на акаунт