Априлки 2019

  • 45 719
  • 746
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 387
Момичета,  ако съм в 4 с и 6 дни четвърта или пета се водя? В смисъл на завършена или започната седмица се брои? Нещо се обърках Stuck Out Tongue Winking Eye
4с.6д. е значи в 5 седмица. 4 пълни седмици и 6 дни от петата седмица.

# 586
  • Мнения: 371
От утре си в пета

# 587
  • Мнения: 275
Знаете ли дали може да се кара велоаргометър?
Даже е полезно кардиото, пътека на не повече от  6км скорост, може и под наклон, полезно е И кростренажор дори но пак не с тежести а като раздвижване. ( да не се друса корема е важно при тренировки).
особенно препоръчителни са гимнастика с разтягане, йога, плуване, ходене реш( в плавината)...
Много препоръки има за спорт при бременни Wink

# 588
  • Пловдив
  • Мнения: 19
Относно седмиците и аз не съм на ясно... на 26.06 ми е първия ден от последния цикъл, а на 11.07трябва да е станало чудото. Калкулаторите смятат 8с и 5 дни, но докторът каза, че се брои от зачеване, т.е. 6с и 4 дни. Вие как ги броите?

# 589
  • Мнения: 4 087
Още малко и към 10-12 седмица ще ги нагласят, според размерите на ембрионите. По принцип се брои от деня на менструвацията, ама аз например съм с ин витро, там в деня на трасфера се брои и че съм вече в 2г.с и 5 дни.......накрая нагласят седмиците и термина, според размерите на детето. При мен задачата се усложнява, че са близнаци и може би ще вървят малко по-бързо в началото и после забавят. А е важно да ги сметнат, за да знаят кога са доносени и да се насрочи правилно секциото. Ама това е проблем на лекарят, за вас не е толкова важно, а да се развиват и да си растат .

# 590
  • Мнения: 203
Аз знам , че се брои от последния цикъл , но от значение също така е и О при някой е по-късна / като при мен с 2-3 дни / . Важно е наистина как се движи ембриона !

# 591
  • Мнения: 218
Момичета, днес сякаш по-малко ме болят гърдите и може би леко се отпуснаха. Притесних се. При вас силна ли е болката, еднаква ли е?

# 592
  • Мнения: 203
Моите са на моменти през деня , като съм без сутиен не чак толкова . Мисля ,че не трябва да се вглеждаме в такива детайли , че ще се побъркаме . По опитните мами могат да споделят все пак ?
Момичета, днес сякаш по-малко ме болят гърдите и може би леко се отпуснаха. Притесних се. При вас силна ли е болката, еднаква ли е?

# 593
  • Мнения: 4 087
Аз и преди писах с първото дете не са ме болели в истинският смисъл, по скоро напрегнати до към 6-7 седмица, след това се успокоиха и бяха по-скоро пухкави. Не съм имала и изтичане на коластра преди раждането.....имам си една прекрасна госпожица, имах кърма да я кърмя, но поради заболяване го направих до 3месец само.

Сега беше по същият начин, смятам че са се наместили хормоните просто и за това са се поуспокоили гърдите В началото си ме наболяваха доста, но аз съм след ин витро и там е хормонален бум. Сега не ме болят, плътни са и пухкави, има моменти в които се отпускат, най-вече вечер са по-плътни и чувствителни да кажем.

# 594
  • Мнения: 218
Чери, успокои ме малко. И аз съм след инвитро, края на 7ма седмица съм, утре почвам 8ма, може би и моите хормони се понаместиха.

# 595
  • София, България
  • Мнения: 3 627
Моите си ме болят. Има дни, в които по-малко. Днес примерно доста ме болят. Simple Smile Аз също знам, че в някакъв момент спират да болят. Wink

Обаче ставам много мързелива нещо и само ми се спи. Сутрин ставам рано рано, наспала се. Точно след два часа все едно не съм спала цяла нощ. Това ако е така през цялата бременност, не знам как се работи...

# 596
  • Мнения: 134
Относно симптомите, при мен всеки ден е различно и бивам изненадвана от тялото си Simple Smile Болка в гърдите имах само в началото за 1-2 седмици и рязко изчезна, сега от време на време са чувствителни, но иначе са си същите като преди (дори размера Cry ). Не съм се чудила странно ли е или не, защото при всеки е различно. Вече много рядко ме болят  корема и слабините, а преди доста. А за спането, леле мале, аз само спя. Ставам за тоалетна през нощта по 3 пъти и пак лягам и спя по минимум 10 часа, както казва майка ми - да спя докато мога Grin Уикендите за момента са целодневно мързелуване и се надявам скоро да мога да правя и по-смислени неща...

# 597
  • София
  • Мнения: 387
Момичета, не знам как сте вие, но мен това ставане до тоалетна по 2-3 пъти на нощ ми побърква. Преди никога не съм ставала, дори когато съм пила бира. Какво ще бъде като се издуят коремите не знам, сигурно ще спим в тоалетната. Все още няма кой знае какво да притиска  мехура.
.

# 598
  • Мнения: 4 087
Всяка вечер, преди да заспя, се моля да се събудя не по-рано от 7 часа.....направо е кошмар. Снощи спах обаче и днес съм доволна, ама пак ми е ниско енергийното ниво. Да минават тея първи месеци, че тегаво, с първото дете нямах такива усещания, освен ставането в 4, сега си имам от всичко. Периодично ми се гади, особено като ми замирише нещо повече- цигари, храна, парфюм......като ме удари в носа иииии, кофти тръпка.

# 599
  • Мнения: 43
Момичета, не знам как сте вие, но мен това ставане до тоалетна по 2-3 пъти на нощ ми побърква. Преди никога не съм ставала, дори когато съм пила бира. Какво ще бъде като се издуят коремите не знам, сигурно ще спим в тоалетната. Все още няма кой знае какво да притиска  мехура.
.
  И аз съм така,но 2,3 пъти са много малко...повече ставам това си е направо ужас😄😄😄

Общи условия

Активация на акаунт