Поради какви причини не кърмите?

  • 3 844
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Защото родих секцио и малкия беше захранен наготово с АМ от самото начало, като ми го донесоха на 3-тия ден той не желаеше да сучи от мен, ревеше, дърпаше се, а аз не можех да го държа на ръце дълго време защото ме болеше операцията и така в крайна сметка гърдите ми се надуха, започнаха да ме болят зверски, вдигнах висока температура, мъчих се, мъчих и малкия насила да засуче и накрая реших да си спра кърмата с хапчета и да сме изцяло на АМ

# 16
  • Мнения: 1 645
Първа опция.
Малкият имаше проблеми след раждането,на 3 ден направо испаднах в криза от това(а до тогава кърмех).
След това беше на кислород, и когато ми го върнаха нито той искаше да види цица,нито аз имах с какво да го накърмя.
Преживях голям стрес, и това се отрази на кърмата., тя просто извенъж секна.

# 17
  • Мнения: 680
защото малкия не наддаваше и нямах друг избор!

# 18
  • Мнения: 1 446
Причината ми е чисто физиологична. Седмица след изписването от болницата изживях силен стрес и кърмата ми спря. Пробвах какво ли не. Доста бях чела за кърменето преди да родя и така се бях подготвила , но уви. Много страдах поради този факт.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 10:28 от ANNAND

# 19
  • Мнения: 3 042
Когато спрях да кърмя щерката /4,5 м/ беше, защото просто така реших, а имах много кърма Rolling Eyes. Беше ми омръзнало от това кърмене. А и на вън нямаше как да я кърмя.

Малкият спрях да го кърмя /2,5 м/ преди всичко, защото кърмата ми беше мнаго малко и бързо спря съвсем. А и той не наддаваше и повръщаше много. Понже той се роди есента имах намерение да го кърмя поне до пролетта, но нямаше как.

# 20
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Първият път защото страдах от остра липса на информация.

И аз бях така Tired!

# 21
  • Мнения: 5 103
Защото пуших, а и неисках да кърмя.

# 22
  • Мнения: 3 932
Спрях кърменето, защото 7 месеца ми се сториха достатъчен период за този вид хранене, а и менюто вече ни беше доста разнообразно...

# 23
  • Мнения: 135
Трудно се възстанових от раждането,2дни не беше при мен.На третия когато ми я дадоха да я кърмя,тя сучеше,но не е дърпала.Рев рев тя гладна била.месец и малко сука кърма с биба,с помпата взе да ми намаля кърмата.

# 24
  • Мнения: 1 666
Не съм го решавала! Просто така се получи. И сега като си го помисля ми е кофти, че не се справих. Много малко кърма (никакво напрежение в гърдите), едно вечно спящо бебе, което по един или друг начин трябваше да се нахрани, стрес ... причините са комплексни. Но най-вече бебо трябваше да се храни, а това не можеше да става като спи на гърдата и така леко-полеко уж дохранване с АМ и тя кърмата стана по 20-30мл на ден общо. Може би все пак и липса на достатъчно качестмвена информация.

# 25
  • Мнения: 4 621
Защото не исках да кърмя.  Оказа се, че и малката не желае да суче.  Две седмици цедях с помпа и и давах колкото имаше, след което преминахме изцяло на адаптирано мляко

# 26
  • Мнения: 2 673
Кърмех 7 мес , но давах и изкуствено мляко - тъй като имах малко кърма.
А това ,че беше малко мисля се дължи на храненето през 3 часа.
Но тогава смятах ,че това е "правилното"...

# 27
  • Петрич
  • Мнения: 321
Моя отговор го няма в анкетата-защото не искаше да суче.Имах много кърма,но уви. Два месеца след раждането бях на антибиотици,заради инфекция,така че......

# 28
  • Мнения: X
Не съм решавала, така се получи, предполагам от стрес, но и нямах напрежение в гърдите и т.н.т

Не отдавам чааак такова значение, ако мога - кърмя, ако не - адаптето е за това.

# 29
  • Мнения: 7 803
zащото бебки така и не zасукаха, а цедене и даване с шише на блиzнаци сори е беzумие   Crazy  и аz съм човек и имам нужди  Tired та я спрях zорлем

Общи условия

Активация на акаунт