Още мъничко остана септемврийче да целува мама

  • 32 204
  • 735
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 124
За крем против подсичане избрах Bepanten четох много положителни отзиви, сапунче на бебчето взех на Klorane, имам хидратиращ крем на sebamed. Отделно ми подариха олио за бебче на HIPP и комплект на Здраве бебе.
Та мисля засега повече нищо да не купувам като козметика, а и пудра за дупето на бебчо ми подариха.

# 211
  • Мнения: 223
Аз в крайна сметка избрах Хип, ами аз за себе си не съм ползвала медицинска козметика понеже не съм имала нужда, баща му също няма някакви алергии и подобни, пък в последствие ако не му понесат на бебчо ще ги сменим.
Разбрах,че е важно да следя на няма феноксиетанол,което било заместител на парабените, но пак било вредно за бебета и малки дечица. В мокрите кърпички най-често се съдържал и наистина като се зачетох в съставките е така (досега не съм се интересувала да ги чета) и в крайна сметка намерих мокрите кърпички на SOpharmacy които не съдържат феноксиетанол и не са много скъпи.
Скрит текст:


Аз бих взела такива кърпички и да ги ползвам само като сме на вън и няма как да го измия. Вкъщи мисля под чешмата да бъде. Ама практиката ще покаже дали е възможно 😁

# 212
  • Мнения: 237
Да, в къщи мокри кърпички не съм ползвала.

# 213
  • Мнения: 2 409
Аз взех шампоан и крем против подсичане на Бебо - български са, уж био козметика, а лосион и олио на Бочко.   Реших да не е медицинска , за да не се изнежва. Ако има проблеми, ше пробвам други варианти.

# 214
  • Мнения: 442
Относно излизането с бебчетата. Нали попринцип до 40 дни не е хубаво да се изкарват,но май вече никой не го спазва.. А и първо чета, че трябва не повече от 15 20 мин. на ден.. Незнам първо бебче ми е и ме обзе паниката как ще се справя и , дано не ме хване следродилна депресия,че предродилната ме хвана нещо Grin

# 215
  • Мнения: 3 794
С каката излязох на разходка на 9-тия ден. Зависи от времето, от бебчето. Почва се с малко седене на терасата, да подиша въздух. Първата разходка не помня колко време продължи, може би поне 30мин.

# 216
  • Мнения: 237
Относно излизането с бебчетата. Нали попринцип до 40 дни не е хубаво да се изкарват,но май вече никой не го спазва.. А и първо чета, че трябва не повече от 15 20 мин. на ден.. Незнам първо бебче ми е и ме обзе паниката как ще се справя и , дано не ме хване следродилна депресия,че предродилната ме хвана нещо Grin

Синът ми е януарско бебе. Въпреки всичко започнах да го извеждам на десетия ден, но първоначално на терасата. Първият ден 10 мин., на следващия 15 и така. Не се притеснявай, ако педиатърът е читав ще те насочва и съветва

# 217
  • Мнения: 434
Каката е родена в най-голямата зима. На 10 ден започнах да я изкарвам на терасата, на 17 излизахме с количката. Ако беше топло сигурно и толкова нямаше да чакам.

# 218
  • Мнения: 215
Ами да , за навън , но ако навън забърсвате ръчичките на детето и то после ги лапа или разни гризалки -изграчки , гърдата ако кърмите навън и т.н тази съставка бързо се натрупва в организма и е опасно за малките.

# 219
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Скрит текст:
mi6entse, ти защо секцио ? Колкото до колко дни преди термин, аз лично мисля, че колкото по-близо- толкова по-добре. За тръгване по-рано, то и 30 дни по-рано може да тръгне, няма гаранция. Въпросът е, доколкото знам, бебето да не е вече ниско долу в родовия канал, а това не става за минути, отнема доста време. Ако са ти се разранявали зърната вероятно бебето не е било засукало правилно (достатъчно дълбоко). С крем аз не съм се мазала (8 месеца кърмих).
Първото беше секцио, защото не се обърна и до края беше с дупето напред, а второто доктора иска секцио, заради първото.
При мен също първото беше седалищно и съответно секцио. Но аз не искам пак да раждам така и ще опитам нормално.

Вкъщи аз също ползвах по-рядко мокри кърпи, но навън са си необходимост. Не съм чела състава на тези, които взех, утре ще го проверя, но така или иначе си знам, че трудно ще се придържам само към 1 марка. Просто преди като ми свършеха взимах каквито има в магазина/ аптеката, където се намирам в момента и не са супер скъпи (рядко съм се запасявала).

За извеждането на малките бебета не знам какво не му е хубавото да се изкарват- не виждам никаква причина да се чака 40 дни, особено за бебета, които ще се родят края на лятото/ началото на есента и после искат или не ги чака период с по-малко възможности за събиране на вит. Д  Sunglasses

# 220
  • Мнения: 237
Момичета, поръчах спално чувалче от Angel Baby. Това е сайта

https://bg.angel-baby.eu/

За всяко поръчано от тях спално чувалче, даряват едно на родилно отделение. Може и да сте ги чували. Аз си поръчах пролетно-летно или по-тънкия вариант

# 221
  • Бургас
  • Мнения: 620
Момичета имате ли Линия Негра или незнам точно как се казва?

# 222
  • Мнения: 237
Момичета имате ли Линия Негра или незнам точно как се казва?


Да, от самото начало на бремеността
Защо?

# 223
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
Аз нямам за сега, пък съм тъмна ..то не е късно да се появи.

# 224
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
И аз имам Simple Smile а да ви попитам от седмица насам много ме болят пръстите на ръцете.. направо нямам сила да ги стисна.. не са сякаш подути.. и много ми изтръпват, може да ми е малко глупав съпроса, но ми е чудно дали на някоя от вас и се е случвало?

Общи условия

Активация на акаунт