Раждане по желание в 7-ми месец

  • 15 403
  • 126
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 313
аз само такива, които в  8-и са родили по желание. И съм напълно съгласна ,че все повече жени раждат планирано в края на 8-и и началото на 9-и месец с цел запазване на кожа, фигура и разни такива

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 927
а в 8 е още по- опасно до колкото съм чувала.

Това не е вярно!!! Колкото по зряло е бебето - толкова по-добре.
На една позната и се наложи, защото катастрофира и и изтекоха водите.Това беше в последната седмица на 8м и въпреки това детето и се роди с дефект.

Преждевременно родените деца, НЕ се раждат с дефекти! Що за абсурдно изказване  Shocked
Дори да се роди детето на термин, ако има проблем, то ще го има и тогава.

# 107
  • София
  • Мнения: 6 798
Аболютно, не мога да повярвам, че все още има жени,които вярват на това, че  е по-добре детето да се роди в 7 месец, отколкото в 8.  Shocked Е не е истина просто....Лекарите се борят за всеки ден в +, ако им отиде жена в 7 месец за задържане, само и само да я вкарат поне в 8мия....

# 108
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аболютно, не мога да повярвам, че все още има жени,които вярват на това, че  е по-добре детето да се роди в 7 месец, отколкото в 8.  Shocked Е не е истина просто....Лекарите се борят за всеки ден в +, ако им отиде жена в 7 месец за задържане, само и само да я вкарат поне в 8мия....
О, много хора вярват в това. И то млади! И в колко небивалици още вярват... Crazy

# 109
  • Мнения: 4 414
честно казано НЕ вярвам, че има лекар, който да предизвика преждевременно раждане в 7-ми месец Shocked всеки е наясно, че рисковете такова бебе да не оцелее са повече от реални...въпреки напредналата медицина!
аз родих в края на 8-ми /поради майчино-фетална инфекция и безхаберие от страна на един прехвален гинеколог/. при преждевременно родените/дори и без инфекция/ всеки ден е борба за живот. освен дробчетата, неразвитата нервна система често им играе непредвидими номера!
не пожелавам на никого да преживее това, което преживяхме ние! ...другото Сетони го е казала...

# 110
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
По-опасно е раждането в 8-ят месец, отколкото в 7-ят. Има си научно обяснение за това. Като намеря нещо, ще го сложа тук. Племенникът ми се роди в 8-ят месец и това го знам със сигурност от лекарите. Знам през какво мина сестра ми и всички около нея и въобще не разбирам "майките", които нарочно причиняват това на децата си.

# 111
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Засега само това намерих:
Цитат
Някои, по-специално стомахът, червата, бъбреците вече функционират, както ще вършат това и след раждането. Други не са още съвсем готови — черният дроб и особено белите дробове. Тяхното усъвършенствуване завършва именно към осмия месец.

По-кофти е, когато процесът е започнал вътре и трябва да завърши навън. В седмия месец още не е започнал и всичко се случва в кувьоза. В никакъв случай не казвам, че е безпроблемно раждането в седмия месец.

# 112


Преждевременно родените деца, НЕ се раждат с дефекти! Що за абсурдно изказване  Shocked
По-опасно е раждането в 8-ят месец, отколкото в 7-ят. Има си научно обяснение за това.
 През 8м започват да се развиват органи при които ако се прекъсне процесът може да бъде фатално/ апрез 7м още не са започнали да се оформят.... следователно не е кой знае колко абсурдно!!!! newsm78

# 113
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз също се интересувах кога е по-опасно- в 7-ми или 8-ми месец, понеже се очакваше преждевременно раждане при мен. Статистиката сочи, че колкото едно бебе е родено по-близо до термина, толкова шансовете му са по-големи. След 32 г. с. (когато започва 8-ми месец) шансовете се увеличават доста.

# 114
  • София
  • Мнения: 498
Е трябва да си пълен Изрод за да си родиш детето насила в 7 мес. или в 8-ми все тая...то си е казано колко време трябва  да мине за да се роди дете, а и лекарите които се съгласяват на подобно нещо са меко казано за  #2gunfire .
Нямам думи !

# 115
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353


Преждевременно родените деца, НЕ се раждат с дефекти! Що за абсурдно изказване  Shocked
По-опасно е раждането в 8-ят месец, отколкото в 7-ят. Има си научно обяснение за това.
 През 8м започват да се развиват органи при които ако се прекъсне процесът може да бъде фатално/ апрез 7м още не са започнали да се оформят.... следователно не е кой знае колко абсурдно!!!! newsm78

 В цитата повечето не е писано от мен. Никъде АЗ НЕ съм писала, че преждевременно родените задължително се раждат с дефекти. Племенникът ми е роден в началото на 8-ят месец и всичко си му е О.К.

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 12:41 от Леля Ог

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Уф, ама как може да се каже, че увреждане на детето е ДЕФЕКТ?! Първо това.
Второ последиците от преждевременното раждане може да бъдат много сериозни, но ако детето си има увреждане още от утробата, дори да се роди в 9 месец, пак ще се прояви.
Това исках да кажа!
FEYATA, явно не си много наясно с тези неща, така че мисля за изказването ти за неуместно.

По въпроса за раждането - да в 8-ми месец алвеолите на дробчетата са частично разгърнати и при евентуално раждане може да настъпи хелиомембранна болест/извинявам се ако има неточност/. Това може да се случи и при не разгърнати дробчета при раждане в 7-ми месец и затова се бие Сърфактант/и в двата случая/. До тук добре, но има и други последици и колкото по-рано е родено бебето - толкова по-опасно!Излишно е да ги споменавам, не искам да плаша майките.

# 117
  • Мнения: 7 640
По-опасно е раждането в 8-ят месец, отколкото в 7-ят. Има си научно обяснение за това. Като намеря нещо, ще го сложа тук. Племенникът ми се роди в 8-ят месец и това го знам със сигурност от лекарите. Знам през какво мина сестра ми и всички около нея и въобще не разбирам "майките", които нарочно причиняват това на децата си.
със сигурност няма да намериш научно обяснение- няма такова.
Дори и да си го чула от лекар- това е казана за успокоение и кураж на родителите.

# 118
Добре де! Не ме линчувайте! Така съм чувала както и вие  341uu даже някои са и чели!!

# 119
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
По-опасно е раждането в 8-ят месец, отколкото в 7-ят. Има си научно обяснение за това. Като намеря нещо, ще го сложа тук. Племенникът ми се роди в 8-ят месец и това го знам със сигурност от лекарите. Знам през какво мина сестра ми и всички около нея и въобще не разбирам "майките", които нарочно причиняват това на децата си.
със сигурност няма да намериш научно обяснение- няма такова.
Дори и да си го чула от лекар- това е казана за успокоение и кураж на родителите.

Като не съм спец, не мога да споря, но това сме си говорили и с една приятелка, която е педиатър в "неонатологията". Не мисля, че някой ни го е казал, за успокоение, защото малкият се роди точно в 8-ят месец, лежа 40дена в кувьоз и едва 2 дена преди да го изпишат, започнаха да дават надежди, че ще живее. Обещавам да проуча повече и да пиша дори и да не съм права. Ще си призная без бой.

Общи условия

Активация на акаунт