Китен 2018 - 2019 г.

  • 49 076
  • 609
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: X
Не бе, Бонго, нали повечето са рускоговорящи, скъп им е роуминга. Wink

# 451
  • Мнения: 498

Здравейте! Положението е следното - в отпуск сме от понеделник, но тъй като изобщо не беше ясно дали ще има море тази година или не (по независещи от мен и половинката причини), моля препоръчайте от опит семейно хотелче или по-скоро къща за гости или каквото и да е било в близост до плажа, по възможност с паркинг? Става дума за двойна стая... всичко трябва да се случи в последната минута 😁

# 452
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 030
Ние винаги на място търсим квартирка, макар че не е много приятно, но понякога бързо се получават нещата. Попаднах в olx на квартирата, в която отсядахме последните две години - вдигнали с 10лв. двойната стая (и не става въпрос за различен период от време). Предполагам навсякъде ще са вдигнали цените.Pensive

# 453
  • Сф
  • Мнения: 10 789
За Черноморец чух -13 лв на легло, моя позната е там.Даже на плажа явно има място, защото не ходят до Градина с колата
На плажа- бира, цаца, пърж.картофки, по 3 лв.За чадърите- не знам.Като цяло морето било чисто и е ок.
На място са я намерили.Пълно с предлагане.
За Несебър чух същото към момента.Гонят те да наемеш квартира Simple Smile

# 454
  • Русе
  • Мнения: 101
Здравейте, да предложите хубаво хотелче с добро изхранване близо до северния плаж?

# 455
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 515
Здравейте, да предложите хубаво хотелче с добро изхранване близо до северния плаж?
хубаво да е и да се намери в последния момент малко ще е трудно  Laughing  за по-малките хотелчета(тип семейна къща) по-голяма вероятност има да се намерят малко по на изток. около северния плаж се намират предимно хотели.
пп. за изхранването по-добре е да е свободно.

# 456
  • София
  • Мнения: 3 150
За пръв път ще почиваме в Китен тази година, като избрахме хотел Рилена. Ако има някой със скорошни отзиви за хотела ще се радвам, въпреки че като цяло мисля, че ще ни хареса и ще отговори на очакванията ни. Интересува ме по-скоро пътя от хотела до южния плаж какво представлява и за колко време се взема разстоянието с деца и също така има ли много комари, оси и други подобни в района.

# 457
  • Мнения: 628
Изчетох темата до тук, но не срещнах коментари за Вила Русто (намира се на ул.Крайморска, точно срещу хотел Чиплакоф) - ако някой е бил тази или миналата година, моля да сподели отзиви. Имаме резервация за края на август, за пръв път ще сме там, иначе за трета поредна година в Китен... И да попитам - как е положението тази година с КОМАРИТЕ ?!!! Миналата беше някакъв кошмар, вечер около 20 часа се появяваха от никъде, на рояци, и хапеха зверски. Мажехме се с репелентни препарати, но ефект никакъв - децата и до сега си носят белезите от раздръгнатите пъпки от нахапванията Sad 

# 458
  • Мнения: 69 318
Аз комари мин.лято не видях. Не са ни хапали. Чудя се къде ги намирате...

# 459
  • София
  • Мнения: 1 276
Комарите намират хората, а не обратното. Хапят по кръвна група, най-уязвими са тези с А+.

# 460
  • Мнения: 69 318
ММ е А...не са го хапали. Нито детето. Нито мен. Обикаляхме цял Китен...не ги видях тия рояци, които се споменават.
Явно се бутате в горичката до северния плаж...там е усойно и комаресто. На юг всичко е спокойно.

# 461
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 515
Изчетох темата до тук, но не срещнах коментари за Вила Русто (намира се на ул.Крайморска, точно срещу хотел Чиплакоф) - ако някой е бил тази или миналата година, моля да сподели отзиви.
Скрит текст:
Имаме резервация за края на август, за пръв път ще сме там, иначе за трета поредна година в Китен... И да попитам - как е положението тази година с КОМАРИТЕ ?!!! Миналата беше някакъв кошмар, вечер около 20 часа се появяваха от никъде, на рояци, и хапеха зверски. Мажехме се с репелентни препарати, но ефект никакъв - децата и до сега си носят белезите от раздръгнатите пъпки от нахапванията Sad 

една идея в близост до музикалната кръчма  Laughing ако си от страната на Чиплакоф може да ти е по-тихичко.

комарите са в по-ниската част на града - около ул.Атлиман. там е и горичката - почивната станция на комарите  Laughing
източната част на Китен е по-висока и обветрена. има ли ветрец комарите намаляват.

# 462
  • Мнения: 628
ММ е А...не са го хапали. Нито детето. Нито мен. Обикаляхме цял Китен...не ги видях тия рояци, които се споменават.
Явно се бутате в горичката до северния плаж...там е усойно и комаресто. На юг всичко е спокойно.
Изобщо не сме се бутали по горичките и не харесваме северната част с целия панаир, навалица и шумотевица! Всяка вечер се разхождахме по ул.Странджа, ходехме до надуваемите забавления на ул.Бриз и до Лунапарка в Центъра - и да, полъхваше си, но това не пречеше на комарите да са агресивни и хапещи. По принцим мен и децата много ни хапят, а мъжа ми - не го закачат комарите, но китенските хапещи гадинки не го пропускаха и него. А по улиците покрай нас и другите летовници "ръкопляскаха", та не сме били единичен случай. И целия кошмар продължаваше около час и след 21:00-21:30 комарите изчезваха както и се появяваха - като изневиделица... Не знам вие кога сте били в Китен, но ние почивахме в края на август-началото на септември. По същото време, но 2017 г., бяхме отседнали във Вила Горски кът, която е сред нещо като гора, с обилна зеленина - е, макар и в такава обстановка, комарите почти ги нямаше...

# 463
  • Мнения: 69 318
Донесли сте си ги с вас...комарите.
Нали следвали човека Stuck Out Tongue Winking Eye

Юли почивахме. На ул.Странджа спахме. Комар не видях. Сигурно и той не ме е забелязал...😆

# 464
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 515
тази година мен ме ухапаха 20-на комара. за някои това може да са много, за мен са малко. Laughing  това се случваше в района на лунапарка на Атлиман и заведенията в близост. в едно от заведенията по Здравец се мяркаха комари, но като пуснаха вентилаторите на тавана и всичко изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт