За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 67

  • 33 039
  • 777
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 18 700
Момичета,подарявам бебешки дрехи за момиченце.До 6 месец са подходящи.Ако има нужда бякой или познавате нуждаещ се да ми пише.Kissing Heart

# 676
  • Мнения: 293
Арабескчеи според мен недей да махаш подложката,наистина бебето само ще ти покаже кога му е тясно,а може да се ориентираш и по коланите,когато започнат да му излизат по-ниско от рамото.
За захранването-според мен мн си зависи дали бебето е само на кърма,на смесено хранене или само на АМ. Ако е само на кърма най-добре е да изчакаш 6ти месец,ако е смесено-5ти и ако е само на АМ може след 4ти. Това си е мое мнение,но аз съм Ок с ранното захранване,ако детето е готово,нещата не стават насила. Дъщеря ми я захраних на 4 мес,но беше само на АМ,малкият сега го захраних на 6 мес,но беше само на кърма. Нито с единия или другия съм имала проблеми с върнали се колики,давене и т.н.,но всичко си е до дете. Само бих се присъединила към другите,че му е рано за броколи,започни с бял морков,но давай картоф,морков,тиква,тиквичка. Към вече въведен зеленчук може да добавяш нов,няма проблем,но само по един нов.
За зъбките пак ще препоръчам Дологел-няма лидокаин,само на билкова основа и може да се маже по-често. Разбира се от гелчета и таблетки чудеса не очаквайте,при някои деца нищо не помага и просто са си раздразнителни и плачат докато изникнат зъбките.

# 677
  • Мнения: X
Какво да правя с тази диария? Вчера уж се беше подобрил, днес е същата работа. Ентерола като че ли нищо не прави. Лекаря не си вдига телефона, сигурно нарочно, защото каза в понеделник да се чуем. Избягвам белтъчини и какво друго може да помогне?

# 678
  • София
  • Мнения: 2 666
Дентинокс, не може да се маже постоянно, а определен брой пъти в деня, има ограчение, силен е.

Аз давам На Мама Натура таблетки(доволна съм) и мажа с гел, като постоянно купувам различни. Назад в темата коментирахме, че Бочйо може да се маже неопределен брой пъти, на билкова основа е.

Точно за Дентинокса се консултирах със детски стоматолог и беше на мнение, че освен да охлади мястото нищо друго да не очаквам. С голямата мажех постоянно преди всяко хранене и нямаше ефект.
Сега бебето е друга бира както се казва и мажа два, три пъти дневно максимум.

# 679
  • Мнения: 5 478
Благодаря за включването по въпроса ми на всички Hug

# 680
  • Мнения: 4 005
И ние не ползваме гъба за баня.
Относно гелчетата за зъбки,от Дентинокс съм доволна.Дечко видимо се успокоява с него.Мажа основно преди сън,да може да заспи спокойно детето.

# 681
  • Мнения: 245
Какво смятате имаме зелено ако не е много рядко, на АМ сме, също имаме жълти гурелчета, днеска цял ден. Дали може да е настинка.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Аз съм много доволна от Дентокинд, 2 зъба излязоха без да усетим, а бях писала, че бях пропуснала 4 приема и плака неутешимо 40 минути. Дадох му таблетки и повече нямахме проблеми. Камилия я пазя, ако настане драма. Гелове не сме ползвали. Приятелка ми препоръча Пансорал.
Гъба не ползваме.

# 683
  • Мнения: 478
Благодаря за препоръката, ще взема и двете. Би ли споделила как точно си ги давала?

Камилията я давах първите два дни задължително сутрин, обед и вечер и едно разделях на две между времевия диапазон сутрин-обед и обед-вечер. Така нямахме проблем, но педиатъра ни посъветва, ако този начин не помага, че може да се дава отново при нужда.

Но честно казано, най-много ми харесват таблетките. От тях може да се дават максимум 6 хапчета на ден, разпределени, както сметнеш - аз ги слагах в пръстче портокалов сок (че сами това приемаше, докато се опитваха да никнат зъбките) и разтварях 2 таблетки. Така ги разпределях и за другите давания.

Ако ще ги смесваш, т.е. да редуваш - може да даваш Камилия сутрин, два приема през дена с таблетките и преди сън да завършиш с Камилия - при нас действаше така и спеше непробудно и беше спокойна през деня.

Ако съм пропуснала или нещо ти е интересно - насреща съм.
Тъй като и мен в момента много ме вълнува темата, за Камилия чувам , че се правели почивки и после пак се дава, някой пък не правят почивка. Вие почивахте ли, колко време давахте без прекъсване? Благодаря предварително.

# 684
  • Мнения: X
В листовката пише, че се дава 3 до 8 дни, хайде 10 дни да ги сложим. След това ще направя почивка и ще ползвам пак когато имаме зор.
Междувременно ако се наложи давам Дентокинд.
По принцип хомеопатичните действат с натрупване, но аз избягвам да ги давам постоянно. Давам ударна доза като има проблем, след това давам седмица-две още докато има дискомфорт. После спирам, имал е и месец без да се сети за зъби. По-скоро са някакви периоди на кризи при нас, а не постоянно.

# 685
  • Мнения: 978
minie не съм правела почивка, докато не видя вече показслия се зъб, просто намалявам намалям дозата. Т.е. ако първия ден съм давала 5, на четвъртия давам 3.  И продължавам поддържащо с таблетките по 2 на ден.

# 686
  • Мнения: 293
Какво да правя с тази диария? Вчера уж се беше подобрил, днес е същата работа. Ентерола като че ли нищо не прави. Лекаря не си вдига телефона, сигурно нарочно, защото каза в понеделник да се чуем. Избягвам белтъчини и какво друго може да помогне?
Петоро,дано не бъркам постовете,но не даваше ли ти Аугментин?

# 687
  • Мнения: X
Какво да правя с тази диария? Вчера уж се беше подобрил, днес е същата работа. Ентерола като че ли нищо не прави. Лекаря не си вдига телефона, сигурно нарочно, защото каза в понеделник да се чуем. Избягвам белтъчини и какво друго може да помогне?
Петоро,дано не бъркам постовете,но не даваше ли ти Аугментин?

Не, Ентерол и Хидратин алфа само му изписаха.

# 688
  • София
  • Мнения: 2 666
Какво да правя с тази диария? Вчера уж се беше подобрил, днес е същата работа. Ентерола като че ли нищо не прави. Лекаря не си вдига телефона, сигурно нарочно, защото каза в понеделник да се чуем. Избягвам белтъчини и какво друго може да помогне?
Петоро,дано не бъркам постовете,но не даваше ли ти Аугментин?

Не, Ентерол и Хидратин алфа само му изписаха.

Моето бебе месеци наред беше така. Н знам какво друго може да се даде.

# 689
  • Монтана
  • Мнения: 273
Бебето е изцяло и само на АМ. Не е кърмена. Вече се набира да седи когато някой я държи, вечер ни следи кой какво яде на вечеря. Ще опитам да я захраня пък ако не стане ще изчакаме още.

Самж не разбрах - като давам например 4 дни бял морков и после искам да дам тиква, давам само тиква нали? И пак ли по една лъжичка, на следващия ден 2-3 и така увеличавам?

Общи условия

Активация на акаунт