КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 38-а тема

  • 51 325
  • 765
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 344
Ако е хронично състоянието, желаният от вас резултат може да не дойде в желаното време, затова питах, но това не значи, че хомеопатията не работи.

# 496
  • Мнения: 1 779
Здравейте, ледум палустре при ухапване от бълхи в класическата хомеопатия по 2 гранули на 10 дни ли се даваха?

# 497
  • Мнения: 2 344
Не е класическа хомеопатия това.
При Боарон има такива предписания с Ледум палустре и са най-различни, както прецени "хомеопата".

# 498
  • Мнения: 8 528
Здравейте, ледум палустре при ухапване от бълхи в класическата хомеопатия по 2 гранули на 10 дни ли се даваха?
Абсолютно не. Може да е съвсем различно лекарство. Няма да ви кажа кое ми даде Х, но беше необходим само един прием за подобряване на състоянието. Бях много нахапана.

# 499
  • Мнения: 1 779
На нас това ни помага, само не си спомням дали по 1 или две гранулки за 10 дни ни изписваха. Отделно сме вземали апис мелифика 15 и ледум палустре 9 пак със същата цел. Но там дозировката беше по 5 гранули.

# 500
  • Мнения: 8 528
Изборът е ваш. Ухапването от насекоми, според мен, може да се причисли към остро състояние. И като такова, би следвало да се повлияе изключително бързо от 1-2 приема на правилното ХЛ.

# 501
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Здравейте. Моля Ви да ми препоръчате добър хомеопат във Варна. Досега бяхме на класически уж добър, но все не успява да ми излекува детето и накрая все сме на химиите. Искам наистина детето ми да е само на хомеопатия 🙏

# 502
  • Мнения: 2 344
Джеджев, Хаджиева, Капинчева.

Но зависи и от майката, дали е подготвена за този вид лечение и какво точно очаква.

# 503
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Хаджиева май не е много класически хомеопат. Поне каквото съм чувала от една позната, която водеше детето си при нея, ме навежда на това ми заключение. Лекува по схема.

# 504
  • Мнения: 2 344
На страницата и табелите й пише "класическа хомеопатия".
Там е работата, че много малко хомеопати практикуват кл. хомеопатия в чист вид, спазвайки принципите на Ханеман, а прилагат осъвременен вариант по тяхно разбиране. Много майки не могат да изтърпят примерно конституционално лечение, казват, че хомеопатията не работи и аз за себе си съм забелязала, че се изписват лекарство предимно палиативно.

# 505
  • Някъде там
  • Мнения: 886
На страницата и табелите й пише "класическа хомеопатия".
Там е работата, че много малко хомеопати практикуват кл. хомеопатия в чист вид, спазвайки принципите на Ханеман, а прилагат осъвременен вариант по тяхно разбиране. Много майки не могат да изтърпят примерно конституционално лечение, казват, че хомеопатията не работи и аз за себе си съм забелязала, че се изписват лекарство предимно палиативно.
Благодаря. Аз съм напълно готова, но не искам от хомеопата да си прави експерименти и да не се интересува, какво се случва със състоянието. Наистина искам някой, който  спазва принципите  на Ханеман 😊

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 11:20 от <Капризче>

# 506
  • Мнения: 196
Здравейте, а аз моля за препоръки за добър хомеопат в София.

# 507
  • Мнения: 2 344
На страницата и табелите й пише "класическа хомеопатия".
Там е работата, че много малко хомеопати практикуват кл. хомеопатия в чист вид, спазвайки принципите на Ханеман, а прилагат осъвременен вариант по тяхно разбиране. Много майки не могат да изтърпят примерно конституционално лечение, казват, че хомеопатията не работи и аз за себе си съм забелязала, че се изписват лекарство предимно палиативно.
Благодаря. Аз съм напълно готова, но искам от хомеопата не да си прави експерименти и да не се интересува, какво се случва със състоянието. Наистина искам някой, който  спазва принципите  на Ханеман 😊

Пример - детето е правило гнойни ангини и го завеждат  на класически хомеопат. Скоро ангините изчезват и започват повтарящи се сополи с кашлица, които продължават дълго. Майката недоволства защо не спират сополите и определя, че хомеопата нищо не прави. За хомеопата обаче това може да означава друго, а именно че болестта се е преместила от по-важен орган - гърлото, към по-маловажен - носа, придвижила се е от вътре -навън, което съгласно закона на Херинг е процес на излекуване, изхвърляне на болестта, проявявала се във вид на гнойни ангини, от организма. Това значи, че хомеопатът си върши добре работата.
Тези сополи и кашлица (евентуална кашлица от тях, не дълбока) също ще изчезнат след време, но майката иска сополите да ги няма сега и почва да дава лекарства. Така болестта отново се "натъпква навътре" в организма и следващия път може пак да се прояви като нещо по-сериозно от сополи с кашлица, става един порочен кръг.
Тези сополи с кашлица могат лесно да бъдат "спрени" от хомеопата и майките са доволни, но така процеса, за който по-горе писах спира и в момента е ок, но в дългосрочен план не се знае. Така се лекува само моментно, а не цялостно. И това е по-скоро потискане процеса на излекуване да следва своя ход. И така НЕ действат кл.хомеопати.

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 14:33 от unabella

# 508
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Ами, майката преди да отиде при класически хомеопат, първо да седне и да се поинтересува що е то класическа хомеопатия. Щото и аз без да знам нищо за хомеопатията(ама то преди 10 години нямаше такава информация, като днес) в началото заведох децата при една лекарка хомеопат всеизвестна в Пловдив. И 3-4 години и се доверявах. Но тя ми беше единствена алтернатива, щото веднъж в месеца идваше в нашия град. Изписваше ни лекарства симптоматично. Текне носа - лекуваме хремата, разкашля се - лекуваме кашлицата. И така, докато не взеха да се случват странни неща на дъщеря ми. Поразтърсих се из интернет и попаднах на темата "Информативно за хомеопатията". Тогава прогледнах. Трябваха ми още 2-3 месеца, за да взема решение. Това, което ме реши на 100% беше, че дъщеря ми се зарази със скарлатина и тази докторка ми каза, че само хомеопатията няма да излекува скарлатината. Скарлатина се лекува само с антибиотик. Това беше първия и антибиотик за трите години, в които я лекуваше докторката. Обърнахме се към класически хомеопат и нещата коренно се промениха. Вдигаше ми висока температура, която изчезваше след няколко часа, връщаха и се стари симптоми, може би месец ми ходеше със сополи, но аз търпях. И трета сливица, която беше за операция излекувахме. И така вече две години децата ми не са вземали абсолютно никакви лекарства. Не сме се чували и с хомеопата. Просто няма за какво.

# 509
  • Мнения: 2 344
Хубаво е обаче периодично да се чувате с хомеопата си. Той може да види особености в поведение, навици, сънища, страхове,  реакции и др., които впоследствие може да се изяват във физически симптоми. В традиционната медицина се счита, че има болест, след като се появят физическите симптоми, но за хомеопатите процеса на болест  започва доста по-рано и именно по този въпрос се работи с проследяването.

Майките да се информират предварително, но къде и как е въпроса. Не е толкова лесно да намериш най-прецизната и най-точна информация, даже напротив, може тотално да се объркаш.

Общи условия

Активация на акаунт