Германия - какъв е този цирк с уни-клиниките?

  • 1 625
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 436
Пълни глупости може да са за теб, но не и за мен. Застраховани сме частно към Дебека.  И точно с тази застраховка по време на бременността ми попаднах на стажантка в униклиниката. Беше разбира се не сама заедно с лекарка, но и тя трябваше да бръкне и опита как е. Ситуацията стана много сконфузена и накрая даже забравиха данните ми да поискат да ми изпратят сметката.  Та за това нямам интерес към тези клиники. Така съм решила аз за себе си. Ти решаваш за себе си, никъде не съм казала "не ходи там".

Цитат
а ти наясно ли си за какво точно ходя в клиниката

Тава не ме касае. По горе казах как се реши проблема в нашия регион. Не е моя прищявка кой има право и кой нама право да ходи в въпросната клиника. И за какви случаи може и за какви не.

 
Нямам нищо против емигрантите разбира се, но да подчертая написах по долу живеещите такива на социални начала. На всеки е ясно от къде получават тези хора социалните си помощи, детски, безплатни социални жилища и т. н. И в никакъв случай това не е плюене, не изопачавай нещата както на теб ти се иска. А е самата действителност.
И идеята ми беше вместо да текат пари като водопад към социалния амт да се направи нещо за подобряване на стандарта на хората упражняващи тази толкова важна и напрегната професия.

Дай по добре да продължим да плюем местните немски доктори дето кръстят ръцете по цял ден. И да видим къде по третия свят да ги пратим.

Цитат
ти какви данъци плащаш месечно? просто питам. . здравни вноски плащаш ли?


Не смятам, че е разумно да публикувам в ефир месечните си данъци, както приходи,  разходи и подобни.

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 00:14 от strandwasser

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
вааа, като чета какви възможности имате, въпреки стачките, а тук останахме с 3 педиатърки  Close
Жал ми е за лекарите в уни-клиниките, защото са "бели роби" и не разбирам политиците какво още искат да стане, за да проумеят, че ако продължава така, тая държава не я чака добро  Rolling Eyes


# 17
  • Мнения: 11 315


Дай по добре да продължим да плюем местните немски доктори дето кръстят ръцете по цял ден. И да видим къде по третия свят да ги пратим.

.
Какво имаш предвид под това да седят със скръстени ръце?
Айде моля ти се!  Naughty Особено като споменаваш, че сте частно застраховани, кажи ми кога ти се е налагало да чакаш при лекар? Аз се пукам от бяс като дойдат такива "частни" при нашия лекар и веднага биват приемани. #Cussing out На какво отгоре? newsm78
И здравеопазването стана 2класово. . .

А промените, които умуват сега по терлички, докато масите са ангажирани с футбол, направо ми бъркат в здравето. А че държавата не я чака добро, щом лекарите и бягат по света да си дирят късмета е очеизвадно.

# 18
  • Мнения: 436
Абе хора вие четете ли или не
Тук цитирах Vivita
Цитат
Публикувана от: vivita 

за да не стоят със скръстени ръце докато някъде има нужда от помощ!
 
или целта е заяждане, пукане от бяс и не знам още какво

# 19
  • Мнения: 11 315
Абе хора вие четете ли или не
Тук цитирах Vivita
Цитат
Публикувана от: vivita 

за да не стоят със скръстени ръце докато някъде има нужда от помощ!
 
или целта е заяждане, пукане от бяс и не знам още какво
Добре де, грешката е моя, но контекста, в който употреби цитата звучеше малко цинично. Затова се "заядох"
Не е била това целта ми  Hug  Peace

# 20
  • Мнения: 436
Цитат
Не е била това целта ми 
Да бе разбрах аз.

Може и цинично да е прозвучало но безумната идея да натирваме хората от собствената им държава някъде по света не беше моя. Белким се усети авторката на темата. Но ме съмнява.
Чак не мога да повярвам че някой с толкова лека ръка може да стига до такива решения, просто гениални.

А те докторите да ги съжалиш още ги моткат, а те искат хората само 30 процента увеличение на заплатите. Мен ако питаш най- малко двойно трябва да им се вдигне възнаграждението.
Но ще видим как ще се развият нещата.
Поздрави

# 21
  • Мнения: 2 292
не мислих да пиша повече по темата , но ми стана интересно това с частните пациенти - те са много интересни  Wink значи и аз имам право на такава осигуровка, но не ща и си стоя към някава каса - моя си работа . и в клиниката никога не съм попадала на дървеняшко обслужване. лекарите стажанти - защото и стажантите са лекари strandwasser ( или бъркам ?) , но на момиче като strandwasser няма какво да се обяснява - то си мисли объркано (или въобще нимисли ни чете ...) . Имам и няколкоколежки с частна застраховка - та колкото пъти отидат да се натресат важно важнона някой главен лекар дето точно до тях им е в момента (едната защото и излязли пъпки по  лицето  Joy след 2 дена сами и минаха - яла консерва ) , а другата пак за някакви пъпки беше ... тавсе получават по една любезна м...й...на  Joy
та така.
а аз за 5 път да кажа и то подробно, та дано и strandwasser включи -никого не пращам по света,те са си немски лекари - ясно, но ако с месеци ще стачкуват иняма да преглеждат пациенти - могат да отидат да помогнат в това време.
strandwasser ако и сега не си ме разбрала а продължаваш да дращиш фанатизирани глупости и немски главен лекарняма да може да ти помогне, и американски също и марокански и индонезийски и български .... на всякъде има лекари  и навсякъде има добри лекари  Wink

Последна редакция: сб, 10 юни 2006, 23:18 от vivita

# 22
  • Мнения: 436
Тук абсолютно не може да се дискутира, винаги се опира до личното.
Дайте сега заковете ме на кръста заради застраховката ми.
Сравнения, примери... съжалявам че споменах вообще. Исках да обясня защо не ходя в тези клиники.
Все пак мерси за милите думи.

Цитат
и немски главен лекарняма да може да ти помогне, и американски също и марокански и индонезийски и български .... на всякъде има лекари  и навсякъде има добри лекари 

Недей толкова песимистично много те моля. Чак толкова безнадежден случай не съм. Вместо да ми дадеш кураж като добра сънародничка ти точно обратното. Аз май не съм търсила помощ, но щом ти така се решила, така да бъде.
Пожелавам лека нощ на всички.


Общи условия

Активация на акаунт