колко време продължи всичко?

  • 2 509
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 860
по принцип - както и за колкото е родила твоята майка, така ще родиш и ти Embarassed
питай я Party
това го знам както от собствен опит, така и от другите майчета  bouquet
Naughty не съм съгласна. Мама ме е раждала 12 часа, а сестра ми дори повече. Аз родих за 5 часа от първата контракция. И няма страшно, боли не боли, дълго или кратко като видиш бебо ще забравиш всичко.  bouquet

# 16
  • Мнения: 4 668
Аз родих за 4 часа , в 21 ч. започнаха контракциите , в 22 ч. доктора ми спука водите , а в 1.13 мин. бебо се роди .Нямам нито един шев !  В болницата отидох към. 19 ч. нямах никакви болки , но имах разкритие . Че боли , боли наистина , няма смисъл да ти казваме , че е много лесно , по - добре да си настроена , че боли , но да си мотивирана и да знаеш , че няма нищо страшно . Ще мине и ще забравиш наистина .
Майка ми е родила за час и половина и то много лесно , аз се поизмъчих , но мисля че всъщност мога да се сложа към леките раждания !  Grinning

# 17
  • Мнения: 2 849
От първите контракции до самото раждане на бебето първия път -12 часа ,второ раждане 4 часа и половина . Peace

# 18
  • ГО
  • Мнения: 3 955
От слагането на системата до раждането 2 часа.Иначе си бях с контракции през 5 мин.от8 вечерта до 8 сутринта.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Аз само мога да те окуража.Първият път бях с контракции от 4 сутринта ,но неболезнени и родих в 14 часа, много лесно и бързо ,почти без болка. Вторият път започна в 17 и родих в 21 часа.

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Споко, недей да сравняваш...
При едни е повече, при едни по-малко.
Едни раждат с два напъна, едни с повечко...
Просто се успокой, не се шашкай. Както казва една моя позната, няма жена, дето да не е родила Wink

Аз ако ти разкажа за моето раждане, наистина ще се стреснеш, затова няма да го правя, а ти пожелава леко, бързо и безпроблемно раждане  bouquet

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 14:54 от pipince

# 21
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Общо от първите едва забележими признаци до самото раждане нямаше 3 часа.
Лесно и бързо раждане! Hug

# 22
  • Мнения: 1 237
Болките ми започнаха към 19.30,система към 23 и в 02.00 се роди съкровището ми.При всяка жена е различно,не се стряскай от разказите на другите.Пък и после бързо се забравя...

# 23
  • Мнения: 1 489
В 21 часа ми изтекоха водите,в 1 часа започнаха леки контракции,в 8 часа ми сложиха система и в 10.22ч.родих.
Както са ти писали момичетата -не е толкова страшно.Щом като ме изписаха започнах да говоря на мъжа ми за второ дете.Леко раждане.

# 24
  • Мнения: 3 342
Едни раждат с два напъна (например ромките)

Аз май съм от ромките... newsm78
Пък като се погледна в огледалото, НИ МЯЗЪМ на ромка...
Сигурно съм ром под прикритие Joy

# 25
  • Мнения: 1 860
Едни раждат с два напъна (например ромките)

Аз май съм от ромките... newsm78
Пък като се погледна в огледалото, НИ МЯЗЪМ на ромка...
Сигурно съм ром под прикритие Joy
Туй шъ дъ е ъм са прайш...Ама си циганска си му раута... Mr. Green

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Едни раждат с два напъна (например ромките)

Аз май съм от ромките... newsm78
Пък като се погледна в огледалото, НИ МЯЗЪМ на ромка...
Сигурно съм ром под прикритие Joy

не се засягай, де Simple Smile
Това са ми впечатленията, това казвам.
Ето, има и българки, които раждат леко
Поздраления  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 342
Едни раждат с два напъна (например ромките)

Аз май съм от ромките... newsm78
Пък като се погледна в огледалото, НИ МЯЗЪМ на ромка...
Сигурно съм ром под прикритие Joy

не се засягай, де Simple Smile
Това са ми впечатленията, това казвам.
Ето, има и българки, които раждат леко
Поздраления  bouquet


О, не, не съм се засегнала изобщо... Hug
Просто ми стана смешно, че националността може да има значение за това колко бързо ще родиш...
Пък де да знам... може и да има, но ме съмнява Joy

# 28
  • Мнения: 354
Всяко раждане е индивидуално , така както всеки човек е различен. Аз изтърпях всички мъки  с убеждението , че си заслужава.На финала , когато вядх моето бебе вече бях забравила болката.
  Бъди спокойна и всичко ще мине добре.

# 29
  • София
  • Мнения: 35 952
Не се притеснявай и не мисли за това. При всеки е различно. Опитай се да бъдеш спокойна и да слушаш какво ти казват акушерките и лекарите. Моментът е много особен, идва ти сила, която не си предполагала че имаш. Ако беше толкова страшно, жените нямаше да раждат и второ и трето и четвърто дете.
За протокола: при мен раждането продължи 11 часа и накрая ме оперираха - Секцио по спешност. И пак бих го повторила, дори няколко пъти. Wink

Общи условия

Активация на акаунт