"за" или "против" ЕПИДУРАЛНАТА УПОЙКА

  • 3 115
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
При мен нямаше никакви странични ефекти. За съжаление ми я поставиха бая късно, така, че от 15 часа и половина, без болка беше час, час и нещо...  Sick
Самото поставяне е важно да е от опитен анестезиолог. Аз не можех да остана неподвижна, но доФторката се справи...  Party
Обезболи само контракциите. Напъните си ги усещах и още как!
Не зная дали бих си сложила пак, обаче... Ако не ми сложат система с окситоцин бих се пробвала без, иначе... твърдо с епидурал!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
С две ръце съм ЗА епидуралната упойка,когатя я слага опитен анестезиолог.Благодарение на упойката/и на екипа,разбира се/имах едно страхотно раждане,изпълнено с положителни емоции и бях в състояние да се зарадвам пълноценно да бебо като се появи на бял свят.Час след раждането вече го кърмех и си беше при мен.
Никакви реакции не съм имала от упойката,казват,че боли кръста после и ти е сънено и такива неща.
Аз родих без нито един шев,упойката действаше и по време на напъните.
Все пак си е до човек и до организъм Peace

# 17
  • Мнения: 4 629
Аз съм 100% ЗА епидуралната упойка  Peace

# 18
  • Мнения: 1 544
И аз съм за упойката. Втория път раждах с такава и не усетих нищо сложиха ми повечко и аз също не усещах напъните ,но тъй като ми беше 2-ро раждане знаех как трябва да напъвам и само ми казваха когато трябва напънах се 3 пъти и готово  Crazy. странични реакций не съм имала.

# 19
  • София
  • Мнения: 118
Против, тъй като "благодарение" на нея не си усещах напъните и беба ми я извадиха с форцепс  Sad. Иначе слагането не боли и след раждането главоболие не съм имала.

# 20
  • Мнения: 498
не съм ползвала такава упойка и не мога да говоря от първо лице, но момичето, което беше в родилното до мен много се оплакваше и съжаляваше за избора си
това, което ми каза после (лежахме 3 дни в една стая) беше, че не усещала кога да напъва и затова беше с повече шевове и стоя около 5-6  часа в родилното след мен, а влезнахме заедно
мен много, много ме е страх от игли  Sick  и затова реших да си я спестя, също и заради рисковете, които четох, че крие, ама айде да не те плаша, все пак има много доволни също newsm78
но мога да ти кажа, че и без упойка не е толкова страшно изобщо, забравя се бързо  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 284
аз раждах без упойка като поисках вече бях с 10см разкритие и ме сложиха на магарето да раждам, тя се слага при 5см

# 22
  • Мнения: 2 821
Раждах без упойка. Исках, но д-ра беше против /принципно/ и ме сплаши с евентуален форцепс...а и не навсякъде се наемат на подобна интервенция. Странното е, че в по-малките болници не влагат нищо в обучение на персонала за поставяне на такава упойка. А това се прави в цивилизования свят Thinking. Много сме закостенели още...
Ти сама трябва да решиш дали ще искаш епидурална....Лека бременност  bouquet

# 23
  • Мнения: 5 391
Аз съм 100% ЗА епидуралната упойка  Peace
Peaceи аз, въпреки че при мен се получи усложнение при поставянето, тъй като се натъкнаха на няколко шипа на прешлените, доста ме боля, ама бързо забравих Laughing

# 24
  • Мнения: 6 164
За.  Peace
Не боли - нищо не усетих, нито при поставянето, нито след това.

# 25
  • Мнения: 1 370
Не мога да кажа, че съм 100% "за", единствено, заради опасността при слагането. Моя приятелка доста пострада. За себе си мога да кажа, че съм много доволна. Не съм усетила абсолютно никаква болка.

# 26
Twardo ZA UPOIKATA Peace.Imam opit i s dvete i poviarvai mi s upoikata e mnogo lesno.Use6ta6 malko bozvane i za 1 min bolkata ve4e ia niama.Use6tah napanite vsi4ko s razlikata 4e ne me bole6e.Sled tova i men niakolko dena me bolia glavata no ne e tolkova neponosimo.Sa6to kogato izlizah ot upoikata polu4ih mnogo sarbeji po tialoto ,no kazaha 4e e normalna reakzia.Imai na predvid 4e upoikata zabavia razkritieto,no vajnoto e 4e sled rajdaneto se 4ustvah mnogo silna i palna s energia.Pojelavam ti uspeh v izbora i leko rajdane

# 27
  • Мнения: 22 910
Слагали са ми и спинална и епидурална.Слагането-на ме боля ама въобще.Ефекта-никаква болка,спокойно и нормално раждане.Месец след като родих бях готова за второ.Аз съм за.

# 28
  • Мнения: 22 910
Не боли. Боли без нея. Simple Smile
В гръбначния стълб се бие и нищо не усещаш. Няма контракции, нищо.
Недостатък е, че следващата една седмица ще имаш наистина силно главоболие. Толкова силно ще ти пищят ушите, че няма да можеш да чуваш добре околните. Нищо  няма да можеш да пиеш, заради кърменето, но си струва, аз пак бих пробвала. 
И при двете си упойки не съм имала такива странични ефекти.Не е задължитлно.

# 29
  • Мнения: 129
Аз си раждах без упойка и пак бих го направила. Ако си се подготвил психологически че боли минава бързо и се изтърпява...и забравяш бързо, бързо за болката Simple Smile Остава спомена за силните емоции. Бъди позитивна и всичко ще бъде наред!!! Успешно раждане!

Общи условия

Активация на акаунт