Юлчета 2018 - тема 1

  • 51 660
  • 747
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 050
Чудя се и аз за нощното кърмене, и моето момиченце някой път спи от 12 до 6-7, без да се буди. Ако нещо се разшава, я взимам при мен ѝ давам да суче, понякога се получава. Пък и не спи така всяка вечер, а от време на време - нищо общо с младежа, който сучеше по 5 пъти на вечер до годинката (и пак и тогава принудително малко прекратихме, че бях бременна и много уморително ми идваше). Засега наддава ОК, така че няма да ставам да цедя, ама и мен ме човърка, защото той качваше по кило и половина, две първите месеци, а тя под килограм.

За дрехите не мога да дам съвет, че сме на друг климат, но аз гледам да обличам сходно на мен. Чорапогащник вкъщи никога не съм слагала, предните месеци ѝ обличах боди, панталонки и отгоре цял гащеризон, но тя теоритично е зимно бебе Blush

# 556
  • Мнения: 160
Момичета, утре и аз ще я изкарам. Вече съм купила доста дебели дрешки, има си и яке, утре ще го севтосаме:grinning:
Мъжът ми и той ми се подиграва, че много я навличам, ама нали щом на мен ми е студено, значи и на нея.
Тази вечер за сън я приготвих с боди с дълъг ръкав и чорапогащник, сложих чувала и отгоре олекотена завивка. И преди да ме упрекнете, че съм я навлякла нослето й беше студено. Явно в нас е студено, на първия етаж сме, имаме изолация 10 см и нова дограма, ама си е северно. Ох, да почнем да палим печката, че да ми е спокойно, че е на топло. Сега пускам спирам, ту топло ту студено, луда работа.

# 557
  • Мнения: 2 050
Някакъв спомен имам, че не нослето, а свивката на вратлето отзад се проверява за “топло”

# 558
  • Мнения: 437
Студ голям днес. Мнооого неприятно! Ако не я простудя, значи търпи детето. Обличам я с дълги ръкави, шапка да има и звивам с дебело одеало

# 559
  • Мнения: 687
За нощната пауза - зависи, при някои е проблем, при други - не. Ако детето наддава добре и само си е направило пауза, бих я оставила, като проследя наддаването. Ако наддава добре - чудесно, наслаждавайте се на почивката.

Ако наддаването обаче до момента е било гранично или е ок, но спадне след включването на паузата, бих давала в просъница да суче, вместо да цедя.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2018, 08:48 от ada123

# 560
  • Мнения: 275
И аз го извеждам, обличам го добре, слагам капака на коша и около 2 часа се разхождаме. Утре ако е такъв студ обаче и аз ще си сложа шапка 😆 Към мамите, които кърмят- вечер правим пауза около 7 часа, т.е. от 12 до 7 и не ставам да изцеждам. Притеснявам се да не ми намалее кърмата, нали вечер е най- силна стимулацията. Не ми се става в 3 да изцеждам, но ако се налага и това ще правя.
И ние сме точно така. В 12ч вечер яде, сутрин между 6.30 - 7.30 ч. От един месец караме така. Има си кърма за другото време. Simple Smile

# 561
  • София
  • Мнения: 1 101
Вчера го изведох в раницата - дълго боди, панталон, чорапки и суичър отгоре. Вкъщи седим само по боди и чорапки, а вечер слагам и панталонки.
Оплач- излезе ми ечемик на дясното око и съм като бита. Направо ще се гръмна ... дано мине по-бързо. Никога не ми е излизал и баш сега - медец

# 562
  • Мнения: 275
Относно сушилнята - имаме Миеле с пчелна пита и термо помпа, също втора употреба (че нова струва 2700лв) и няма такъв кеф - пера, суша и прибирам и по 3 перални на ден. А дрехите излизат едни мекички, пухкави като нови Simple Smile

# 563
  • Мнения: X
Вчера на разходката бебчо беше с боди, ританки и отгоре дебело одеалце. Така гледах и баткото- лекичко облечен и да чукна на дърво е сравнително здрав Simple Smile
Иначе в понеделник сме на ваксина- Пентаксим и Синфлорикс- тежки ваксинки и днес ще ходя да купя куул пач. А витамин Д още не съм започнала да давам, но слънчицето започна да се скрива и май е време да го включа. Вие започнахте ли?

# 564
  • София
  • Мнения: 1 101
Вчера на разходката бебчо беше с боди, ританки и отгоре дебело одеалце. Така гледах и баткото- лекичко облечен и да чукна на дърво е сравнително здрав Simple Smile
Иначе в понеделник сме на ваксина- Пентаксим и Синфлорикс- тежки ваксинки и днес ще ходя да купя куул пач. А витамин Д още не съм започнала да давам, но слънчицето започна да се скрива и май е време да го включа. Вие започнахте ли?

Давам витамин Д от 20 ден по 1 капка

# 565
  • Мнения: X
Относно сушилнята - имаме Миеле с пчелна пита и термо помпа, също втора употреба (че нова струва 2700лв) и няма такъв кеф - пера, суша и прибирам и по 3 перални на ден. А дрехите излизат едни мекички, пухкави като нови Simple Smile

Загрява ли много въздуха? Прави ли много влага вкъщи? Загледали сме се в една нова Миеле и според продавачите няма проблем да седи в шкаф, ама то е ясно, че за тези пари така ще ми кажат 😂

# 566
  • Мнения: X
Вчера на разходката бебчо беше с боди, ританки и отгоре дебело одеалце. Така гледах и баткото- лекичко облечен и да чукна на дърво е сравнително здрав Simple Smile
Иначе в понеделник сме на ваксина- Пентаксим и Синфлорикс- тежки ваксинки и днес ще ходя да купя куул пач. А витамин Д още не съм започнала да давам, но слънчицето започна да се скрива и май е време да го включа. Вие започнахте ли?

Давам витамин Д от 20 ден по 1 капка

Под формата на Вигантол или на нещо друго? Аз лятото не давах, защото ме е страх от ранно затваряне на фонтанелата

# 567
  • София
  • Мнения: 1 101
Вчера на разходката бебчо беше с боди, ританки и отгоре дебело одеалце. Така гледах и баткото- лекичко облечен и да чукна на дърво е сравнително здрав Simple Smile
Иначе в понеделник сме на ваксина- Пентаксим и Синфлорикс- тежки ваксинки и днес ще ходя да купя куул пач. А витамин Д още не съм започнала да давам, но слънчицето започна да се скрива и май е време да го включа. Вие започнахте ли?

Давам витамин Д от 20 ден по 1 капка

Под формата на Вигантол или на нещо друго? Аз лятото не давах, защото ме е страх от ранно затваряне на фонтанелата

Витамин Д на Джеймисън, лл го препоръча като най-лесно усвояем.

# 568
  • Мнения: 687
Относно сушилнята - имаме Миеле с пчелна пита и термо помпа, също втора употреба (че нова струва 2700лв) и няма такъв кеф - пера, суша и прибирам и по 3 перални на ден. А дрехите излизат едни мекички, пухкави като нови Simple Smile

Загрява ли много въздуха? Прави ли много влага вкъщи? Загледали сме се в една нова Миеле и според продавачите няма проблем да седи в шкаф, ама то е ясно, че за тези пари така ще ми кажат 😂
С термопомпа загряват по-малко отколкото без, по-икономични са и са по-щадящи за дрехите. Всички сушилни не създават влага, водата се събира или в контейнер, или ако има достъп до канализацията, се оттича директно там. В предното ни жилище дори след закупуване на сушилнята влажността спадна прекалено (преди това сушихме прането вътре, защото балконът беше прекалено прашен), та при нужда мятахме по някои чаршаф да си се суши на сушилника.
Тъй като сме с две котки, при нас е бонус, че при сушенето освен праха (проклятието на София), от дрехите се смъкват и повечето косми, които неизбежно се събират.

# 569
  • Мнения: 275
Относно сушилнята - имаме Миеле с пчелна пита и термо помпа, също втора употреба (че нова струва 2700лв) и няма такъв кеф - пера, суша и прибирам и по 3 перални на ден. А дрехите излизат едни мекички, пухкави като нови Simple Smile

Загрява ли много въздуха? Прави ли много влага вкъщи? Загледали сме се в една нова Миеле и според продавачите няма проблем да седи в шкаф, ама то е ясно, че за тези пари така ще ми кажат 😂
Според инструкциите в упътването не само че не трябва да стой в шкаф, а не трябва и да е в затворено тясно помещение (например килер или перално отделение). Влага не прави мисля, защото водата от дрехите се събира в отделение, което се изхвърля след всяко сушене. Но за топлото прави наистина става жежко около нея. Аз в момента нямам проблем, тъй като живеем в къща на втория етаж с вътрешни стълби и пералнята и сушилнята са ми на площадката на стълбите (да не заемат място в къщи). Предстои ни местене обаче в апартамент, където има перално отделение (голям колкото килер) та мисля да я сложа там..то все някъде трябва да стои пък..хм Иначе в чужбина за да спестят място си ги слагат директно отгоре върху пералнята.

Общи условия

Активация на акаунт