Юлчета 2018 - тема 1

  • 51 605
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 2 747
dolly_,  в коя част на Варна сте?
И аз се оплаквам от същото хем бутам основно в Морската или по центъра. Наложи ли ми се да ходя около Чаталджа до пазара или в него район и ми идва да се гръмна ! Въобще не бутам по тротоарите в малките улички, а направо по улицата. Личната ни лекарка е на Генералите и стигането до там , ако не сме с колата с таткото е направо цяло препятствие !
За магазини не мога и да си помисля ... в Елитис не мога да напазаря вече заради стълбите. За аптека същата история.. всичко около нас са със стълби, вчера се сетих за първа частна на Червения , че е без стълби и отидох там. Миналата седмица по центъра исках да вляза в 1-2 магазина и в книжарница.. еми няма как с тея стълби навсякъде !
Тааа оплаках се и аз от инфрастрктурата Grinning

Ааааа кое бебе спи през нощта, щото моето на максимум 2ч и 30 минути се буди да яде няма ден няма нощ.
А по едно време правеше паузи и по 4-5 часа . И през деня прави 2 дрямки по 30 минути и се събужда !
И колики има още , а днес става на 3 месеца. Голямо превиване, напъване, пръцкане , удряне по лицето си с ръце... абе много драма с акането и пръцкането.

Да кажа и положително нещо де Grinning Кротка ми е иначе, усмихната, кефи се в количката в 90 % от случаите, обича по заведение и да спи до тонколони, ако може Grinning Дано е все така парти бебе !

# 721
  • Мнения: 437
Моята също е залепена за мене. През нощта като се събуди, я взимам до мен и ми отвисява по гърдите, а аз спя колкото мога в неудобна поза. През деня излизаме и навън в количката спи, но вкарам ли я на закрито, се буди и мрънка много. Снощи реших да я връщам в нейното легло - измъчих се - постоянно ставах да й вадя пръста от устата, че тезидни си го намери като алтернатива на падналия от устата биберон, който й давам, като се уморя да ми виси на гърдите.

# 722
  • Мнения: 243
dolly_,  в коя част на Варна сте?
И аз се оплаквам от същото хем бутам основно в Морската или по центъра. Наложи ли ми се да ходя около Чаталджа до пазара или в него район и ми идва да се гръмна ! Въобще не бутам по тротоарите в малките улички, а направо по улицата. Личната ни лекарка е на Генералите и стигането до там , ако не сме с колата с таткото е направо цяло препятствие !
За магазини не мога и да си помисля ... в Елитис не мога да напазаря вече заради стълбите. За аптека същата история.. всичко около нас са със стълби, вчера се сетих за първа частна на Червения , че е без стълби и отидох там. Миналата седмица по центъра исках да вляза в 1-2 магазина и в книжарница.. еми няма как с тея стълби навсякъде !
Тааа оплаках се и аз от инфрастрктурата Grinning

Ааааа кое бебе спи през нощта, щото моето на максимум 2ч и 30 минути се буди да яде няма ден няма нощ.
А по едно време правеше паузи и по 4-5 часа . И през деня прави 2 дрямки по 30 минути и се събужда !
И колики има още , а днес става на 3 месеца. Голямо превиване, напъване, пръцкане , удряне по лицето си с ръце... абе много драма с акането и пръцкането.

Да кажа и положително нещо де Grinning Кротка ми е иначе, усмихната, кефи се в количката в 90 % от случаите, обича по заведение и да спи до тонколони, ако може Grinning Дано е все така парти бебе !
Аз спирам колата на центъра и от там пеша, но днес например ходих до магазин рая тойс над червения площад, трябваше да взема нещо за детето- еми пак ударих на камък, трябваше да кача 10 стъпала от най-високите, че и завити! Еми не влязох, поне да се усещат малко като ги правят тези магазини където им падне или рампа да сложат при все че клиентите им се предполага да са майки с деца..после ходих до вега, който е малко по- нагоре, там една от служителките ми помогна с количката щото пък трябваше за слизам по стълби, но явно продавачките са свикнали...

# 723
  • Мнения: 2 050
И като се добереш до някой магазин, а вътре всичко супер нагъчкано и минаването с количка е мисия невъзможна.. Не съм осъзнавала какви сложни маневри трябва да правят майките всекидневно, ама собственик на детски магазин би следвало да се замисли за тая работа!

# 724
  • Мнения: 312
Точно заради “прекрасната “ инфраструктура на Варна вчера се сдобих с една прекрасна и цветна раничка Тула 🤗 .Благодарение на седмицата на бебеносенето имаше страхотни предложения във фейсбоок групите и нямаше как да не се възползвам...
Дари е още малка за Тула-та и ще трябва да изчакаме около 2месеца минимум според мен,но просто не издържах на изкушението!
Много се надявам да й хареса,много...до сега единствено съм я слагала в тъкан слинг за около месец(възползвах се от безплатен наем за 30 дни)за бебете от 1 до 3 месеца

# 725
  • София
  • Мнения: 1 096
Моят шуштер е все така със спането. Спи при мен, щото иначе мама не може да поспи. Тая вечер беше купон пак. Яде в 22, заспа към 23, в 1 буден за ядене, после за мое щастие се събуди чак в 5, после в 8. Ден с ден не си приличат, но плюсът на този е, че за първи път от над 3 месеца успях да сготвя . Ей направо ебати кефа. Не че съм въртяла невероятните манджи де- пиле с картофи на фурна, ама все пак е нещо. Едно че ми става малко неудобно вече само мм да готви вкъщи, ами и обичам да готвя и ми липсваше. Малкия геройски издържа на шезлонга в кухнята, докато готвех. Щото оставя ли го сам да поспи и е буден. За утре съм намислила една пилешка супа, че да не е много трудоемко и да не отнема много време, че какъвто е пищящ моя човек, ще писне ма средата на някоя манджа и ще има да я готвя 2 часа или ще трябва да го слагам в слинга 😂 кефи се в раница и в слинг, но Не съм сигурна дали ще ни е удобно така в кухнята 😂 ще пробвам де, няма какво да губя!

# 726
  • Мнения: 160
Момичета, сега се връщаме от гастрото, бяхме на вторичен преглед. Отчаяна, нещастна и депресирана съм, в неделя ни приемат в болницата, за да се пуснат още изследвания. Ще правим някакъв потен тест, още не съм прочела какво е това. На 18.10 става на три месеца, а тежи 4500,явно не е нормално. Качва по малко от 500 гр на месец. Само се моля да не излезе нещо сериозно. Поревах си и реших да си споделя мъката.

# 727
  • Мнения: 231
Yanica*, стискаме палци всичко да е наред!
И при нас ден с ден не си прилича...един ден въобще не спи, друг ден (като днес)  прави два големи хубави съня от по 2 часа :/
Иначе вечерта си се буди средно на 3 часа, а през деня се храним на максимум 2 часа Simple Smile
В ергономична раничка тя много обича, но гледам да не я държа много, че ми се струва малка. Чакам да минем прегледа при ортопед на 22.10 , за да съм сигурна за използването й на тази възраст.

# 728
  • Мнения: X
Яница, стиснати палци и от мен! Надявам се всичко да е наред!

# 729
  • Мнения: 119
Яница, бъди силна. Понякога лекарите просто се презастраховат, длъжни са до проверят всичко. Иначе бебето как е, плаче ли много, усмихва ли ви се? Аз също съм с малко бебче, роди се само 2640, но досега наддаваше добре. Ние с таткото също не сме едри хора. Нашето много почна да ни "говори" вече. Стават много забавни малките.

# 730
  • Мнения: 160
Яница, бъди силна. Понякога лекарите просто се презастраховат, длъжни са до проверят всичко. Иначе бебето как е, плаче ли много, усмихва ли ви се? Аз също съм с малко бебче, роди се само 2640, но досега наддаваше добре. Ние с таткото също не сме едри хора. Нашето много почна да ни "говори" вече. Стават много забавни малките.
Малката визуално нищо й няма, само че наистина е слабичка, няма гънчици и не яде достатъчно, на сила я тъпча. Иначе вече много,, приказва", много обича като й правя гимнастика, обича да я снимам, на всички снимки се смее като зелчица, главата държи, когато я държа, като е по корем й е по трудно, банята много й харесва, разходките на вън.Обича си активната гимнастика и въртележката над леглото. Тапетите й са на мечета и на тях много говори. Само шезлонга нещо не й харесва. Просто до скоро ни мъчиха много коликите, вечер имаше по три часа рев, а сега новата мода е че когато й се спи и почва да реве, и аз й давам бибата и я дондуркам, само така заспива, ако я оставя в леглото не заспива.

# 731
  • Мнения: 683
Yanica, стискам палци всичко да е наред и скоро тези грижи да са минало Hug

Много са готини малките - Алекс вече се смее с глас, хваща разни неща (за да си ги бутне в устата), комуникира си с нас, говори си. Не съм вярвала, че толкова ще ми харесва:heart_eyes:

Аз както се притеснявах, че го навличам сега се чудя обличам ли го достатъчно. То една жега по обяд, слънце, а много деца със зимни якета, шапки, добре увити с поларени одеялца. Аз даже по боди с къс ръкав го оставям за малко на балкона или в парка ако не духа и пече. Иначе е с нещо с дълъг ръкав и покрит докато спи или е на сянка и има вятър

# 732
  • Мнения: 277
 Изпъкнали ли са пъпчетата на бебетата ви?Правите ли някакви процедури за прибирането им?

# 733
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Яница, имам една приятелка с дете вече на 3 години почти.  Беше много  слаба и не качваше килограми. Изследваха  я и нищо не откриха. След като стана на 2 години, започна да хапва повече. Дано всичко е ок и при вас.

# 734
  • Мнения: 29
Здравейте, всички.
Искам да попитам, давате ли АМляко на бебето преди трите часа пауза?
Педиатърката ми е против, но моето мъниче започва да мрънка, че е гладно, на втория час.
За всяко хранене се разправяме и залъгваме, накрая й давам 15 минути по-рано, обмислям дали да не е половин час... Намалено количество, разбира се.  
Храня я с Hipp Organic Combiotic , така започна от болницата. В момента хапва 110 грама макс.

Благодаря ви.

Yanica, хората не са екселски таблици, тези педиатри прекаляват със стандартните изисквания.

Общи условия

Активация на акаунт